یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹

معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

توزیع روزانه تا ۱۰۰ تن مرغ به بازار مشهد/کشف ۷۰ هزار بسته پوشک احتکار شده در خراسان رضوی

پوشک احتکار شده

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: هفته گذشته از ۲ انبار احتکار کالا، ۷۰ هزار بسته پوشک بچه در خراسان رضوی کشف شد.

به گزارش قدس آنلاین، قربان میرزایی گفت: ما برای نوسانات قیمتی که هم اکنون برای کالاهای اساسی در بازار وجود دارد از ذخایر استراتژیک خود استفاده می‌کنیم به عنوان مثال در مورد مرغ ممکن است روزی ۲۰ تن توزیع داشته باشیم ما برخی از روزها تا ۱۰۰ تن هم به بازار تزریق کرده‌ایم.

وی ادامه داد: سعی می‌شود که کالاهای تنظیم بازار در مناطق کم برخوردار هر شهرستان توزیع شده و با قیمت‌های بسیار پایین در اختیار مردم قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد:کار دیگری که ما برای تأمین مایحتاج مردم در دستور کار داریم ذخیره‌سازی کالاهای اساسی است؛ ما در مورد هر کالا خط قرمزی داریم که این خطوط را با هر روشی اعم از واردات و یا خرید از سایر استان‌ها رعایت میکنیم به عنوان مثال ما در مورد گندم و شکر به اندازه مصرف حدود یک سال ذخیره‌سازی انجام داده‌ایم.

میرزایی تأکید کرد: تا به حال ۲۱ جلسه کمیسیون تنظیم بازار تشکیل شده و در این زمینه نسبت به سایر استان‌ها تلاش بیشتری داشته‌ایم؛ در نظر بگیرید مصرف روزانه گوشت قرمز در استان ۲۱۰ تا ۲۲۰ تن است که بخشی از نیاز بازار را به صورت گوشت منجمد تأمین می‌کنیم، همچنین گوشت گرم استرالیایی را هم وارد می‌شود و علاوه بر اینها گوشت قرمز عادی که در کشتارگاه‌های داخلی کشتار می‌شوند هم در فروشگاه‌ها موجود بوده و به فروش می‌رسند.

وی ادامه داد: همچنین سعی داشته‌ایم در کشف انبارهای احتکار کالاهای مختلف ورود داشته باشیم در همین هفته گذشته ما توانستیم ۲ انبار که در آنها ۷۰ هزار پوشک بچه احتکار شده بود را کشف و سعی هم بر این شده که تمام کالاهای احتکاری را با سرعت وارد بازار کنیم و شاهد هستیم که در نمایشگاه‌های پاییزه هم بخشی از برنج و شکری که ازانبارهای احتکار کالا کشف شده بود به فروش رسید.

منبع: صبح توس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.