سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸

هلال‌احمر: داروهای لازم برای اوایل سال ۹۸ دپو شده است

دارو

رییس سازمان تدارکات پزشکی گفت: داروهای لازم را برای فروردین و اردیبهشت سال آینده دپو کردیم.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، علی فرجی رییس سازمان تدارکات پزشکی سازمان هلال احمر در نشست خبری با حضور خبرنگاران درباره اقلام دارویی تامین و دپو شده برای سال ۹۸ اظهار کرد: با همکاری سازمان غذا و دارو و تسهیلاتی که شورای عالی هلال احمر ایجاد کرد، توانستیم داروهای مورد نیاز کشور که به ما اعلام شده، وارد کنیم به ویژه در خصوص داروهای تک تسمه‌ای که بیماران ماه‌ها سرگردان بودند.

وی افزود: مرجع تشکیل پرونده برای داروهای تک نسخه‌ای داروخانه مرکزی هلال احمر تعیین شد که بعد از تشکیل پرونده به سازمان غذا و دارو ارسال و مجوز صادر می‌شود.

فرجی همچنین از تامین ارز دولتی برای واردات داروهای تک نسخه‌ای خبر داد و گفت: به نظر می‌رسد این مسئله کمک بزرگی به بیماران خواهد بود.داروهای لازم را برای فروردین و اردیبهشت سال آینده دپو کردیم و در حال توسعه انبار برای دپوی بیشتر دارو هستیم.

فرجی همچنین از تولید نمونه‌های آنژیوکت‌ها خبر داد و افزود: امیدواریم در سال ۹۸ بتوانیم ۶ میلیون آنژیوکت پیش‌بینی شده را تولید کنیم. تولید چند قلم داروی جدید نیز در دستور کار قرار دارد که تولید این داروها موجب صرفه‌جویی ارزی می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.