پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

لاریجانی:

آمریکا در صورت تکرار تجاوز به مرزها با برخورد قاطع تری روبه رو می‌شود

ا

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انهدام پهپاد آمریکایی به آنها این تجربه را داد که دیگر به مرزهای ایران تجاوز نکنند ولی اگر این اقدام را انجام دهند نیروهای مسلح با آنها برخورد قاطع تری می‌کنند.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، علی لاریجانی شامگاه چهارشنبه در برنامه گفت و گوی خبری اظهار داشت:ظرفیت نیروهای مسلح ایران اسلامی بسیار پیشرفته و عظیم است و انهدام پهپاد آمریکایی تنها گوشه ای از این پیشرفت است.

وی افزود:ایران اسلامی هیچ گاه پس از انقلاب به کشوری تعارض نکرده است و در جنگ ۸ ساله که صدام علیه ایران انجام داد دفاع کردیم،دشمن تلاش کرد با تحریم های اقتصادی ایران را از هم بپاشد و فروش نفت را به صفر برساند ولی به موفقیت نرسید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت های آمریکا از گروه های ترویستی بیان کرد: تنها کشوری که در برابر گروهک ترویستی داعش ایستادگی کرد ایران بود.

لاریجانی عنوان کرد: انهدام پهپاد آمریکایی به آنها این تجربه را داد که دیگر به مرزهای ایران تجاوز نکنند، ولی اگر این اقدام را انجام دهند نیروهای مسلح با آنها برخورد قاطع می کنند.

وی با  اینکه آمریکا با مطرح کردن مذاکره به ایران تلاش می کند فرافکنی کند،تصریح کرد:آمریکا  قصد دارد آبروی رفته خود را به دست بیاورد چون با خروج از برجام بی تعهدتر شد وکشوری بی مسئولیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:آمریکا اطلاعات خود را از منافقین به دست می آورد و اطلاعات غلطی دارد و براساس آن علیه ایران اسلامی تصمیم گیری می کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این موضوع حق قم است که فرودگاه داشته باشد، اینکه گفته شود در قم نسبت به سرمایه گذاری توجهی نمی شود درست نیست چون در سال ۹۷، ۵۱۰ جواز تاسیس در بخش صنعت ارائه شده است و ۱۶۰۰ پروژه در بخش صنعت در حال اجرا است که از این تعداد ۱۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود.

لاریجانی عنوان کرد:سال ۹۷، ۲۴۰ پروانه بهره برداری صادر شده که بیش از ۴ هزار اشتغال داشته است و در دوماه امسال ۳۰ مورد بهره برداری شده و تحرک در بخش های مختلف صنعت وجود دارد.

وی افزود: شهرداری قم امسال حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی سرمایه گذاری می کند که این موضوع مهمی است و خط دوم مترو در حال احداث است در زمینه قطار برقی اصفهان و قم و تهران نیز با چینی ها مذاکره شده چون مسیر ریلی بسیار مهمی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش کشاورزی در قم سرمایه گذاری مناسبی صورت گرفته است،ابراز کرد: باید سیستم های گلخانه ای ایجاد شود و در مجلس تصمیم گرفته شد که بخشی از سرمایه صندوق توسعه برای موضوع کشاورزی سرمایه گذاری شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقطه قوت قم بخش گردشگری و توریسم مذهبی است،گفت: برنامه ریزی برای احداث ۵ هتل ۵ ستاره در قم انجام شده است و بیمارستان مجهزی توسط آیت الله سیستانی در حال احداث است ،دولت اقدامی برای احداث پروژه ای نمی کند و پول ندارد ولی مردم و بخش خصوصی وارد عمل شدند.

لاریجانی عنوان کرد:مجتمع های خدمات گردشگری بین راهی زیادی ایجاد شده است و برای رشد و توسعه استان باید همه اهتمام داشته باشند، هرکسی که قصد سرمایه گذاری در بلوار پیامبر اعظم(ص) داشته باشد زمین در اختیار وی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای رفع محرومیت در روستاهای قم عنوان کرد:در حوزه عمران برخی اقدامات با دولت است و گاز رسانی در روستاهای قم در حال انجام است و به بسیاری از روستاها آبرسانی انجام می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم ها سبب مشکلاتی شده است ولی فرصت خوبی برای پیشرفت است،خاطرنشان کرد:در شرایط موجود جناح های سیاسی مختلف نباید به جان یکدیگر بیفتند، در همه زنجیره های تولید حلقه های مفقودی وجود دارد که بایداز خارج کشور واردات انجام دهیم ولی جوانان نخبه ای داریم که می توانند کاستی و کمبودها را رفع کنند .

منبع: تسنیم

انتهای پیام/