سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

مُهر منسوب به نایب خاص امام‌زمان(عج)، اهدایی سیدحسن نصرالله به رهبر انقلاب اسلامی رونمایی شد

مُهر منسوب به نایب خاص امام‌زمان(عج)

هم‌زمان با روز مقاومت اسلامی و دهۀ امامت و ولایت، آستان قدس رضوی از مُهر منسوب به نخستین نایب امام‌زمان(عج) اهدایی سیدحسن نصرالله به رهبر انقلاب اسلامی(مدظله) رونمایی کرد. رونمایی از مجموعه‌ نمادهای مقاومت اسلامی، بخشی دیگر از این مراسم بود.

به گزارش قدس آنلاین، هم‌زمان با دهۀ امامت و ولایت و روز مقاومت اسلامی در بیست‌ویکمین برنامه از «سه‌شنبه‌های فرهنگی» سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از مُهر خاتم منسوب به نخستین نایب امام‌زمان(عج) اهدایی سیدحسن نصرالله به مقام معظم رهبری(مدظله) و مجموعه‌ای از نمادهای مقاومت اسلامی اهدایی شخصیت‌ها به رهبر انقلاب رونمایی شد.
رئیس ادارۀ پژوهش معاونت موزه‌های آستان قدس رضوی در ارتباط با نفایس رونمایی شده اظهار کرد: این مُهر در ابعاد ۲ در ۲ سانتی‌متر و از جنس عقیق یمن و به رنگ سبز است که بر روی آن جملۀ «عدتی یوم الوعید (یا لیوم الوعید)» تراشیده شده است.
جواد فرهمندنژاد تصریح کرد: سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سال ۱۳۹۳ این مُهر را که بر روی یک پایۀ انگشتر قرار گرفته به آیت‌الله خامنه‌ای اهدا کرده است و در نامه‌ای به زبان عربی توضیحات کاملی دربارۀ آن ارائه داده است و بیان کرده که این سنگ متعلق به اولین نمایندۀ صاحب‌الزمان(عج)، عثمان‌بن‌سعید عمری است و طبق آزمایش‌هایی که در لندن انجام شده، قدمت آن به ۲۵۰ تا ۳۰۰ هجری قمری می‌رسد.
وی افزود: دبیرکل حزب‌الله لبنان در انتهای این نامه، آیت‌الله خامنه‌ای را نائب امام‌زمان(عج) در زمان کنونی می‌خواند و این مُهر را به ایشان تقدیم کرده است.
رئیس ادارۀ پژوهش معاونت موزه‌های آستان قدس رضوی در خصوص نمادهای مقاومت اسلامی رونمایی‌شده بیان کرد: آرم سپاه پاسداران، اهدایی نیروی هوایی سپاه پاسداران به رهبر انقلاب در سال ۱۳۷۲؛ آرم حزب‌الله لبنان با سه نوشته «المقاومه الاسلامیه، حزب‌الله حزبنا، خامنئی قائدنا» در حاشیۀ این آرم، اهدایی سیدحسن نصرالله در سال ۱۳۷۸؛ لوح «القدس لنا» قلم‌زنی شده بر روی مس اهدایی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به رهبر انقلاب در سال ۱۳۷۰ و نخستین پرچم گنبد حضرت‌زینب(س) که هم‌زمان با سالروز ولادت ایشان بر فراز گنبد حرم حضرت به اهتزار درآمده، اهدایی خبرنگار شهید مدافع حرم محسن خزائی به آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۲ نمادهایی هستند که در این مراسم از آنها رونمایی شد.
گفتنی است این مجموعه به مدت یک هفته در قالب نمایشگاه در گنجینۀ قرآن و نفایس آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر در معرض نمایش عموم قرار دارد و پس از آن به گنجینۀ هدایای مقام معظم رهبری در این موزه منتقل خواهد شد.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.