چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

افتتاح اولین مرکز نوآوری صنایع خلاق رشت

پارک علم

گیلان- مرکز نوآوری صنایع خلاق گیلان برای جذب ایده ها، خلاقیت ها و نوآوری های نخبگان، با حضور استاندار گیلان در رشت به بهره برداری رسید.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان ،اولین مرکز نوآوری صنایع خلاق استان گیلان با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و با حضور استاندار گیلان و دبیر ستاد فناوری های نوین معاونت علمی ریاست جمهوری و چند تن از مدیران و مسئولان در رشت افتتاح شد.

 این مراکز به دنبال جذب ایده ها، خلاقیت ها و نوآوری های افراد و عرضه یک محصول به بازار بر مبنای دانش و پژوهش هستند.

 علی باستی رئیس پارک علم و فناوری گیلان در این خصوص گفت: هدف از تاسیس این مراکز ایجاد اکوسیستم نوآوری با حضور استارت آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، سرمایه‌گذاران، فروشندگان و مؤسسات دانشگاهی است که این قطب‌های نوآوری را ایجاد می‌کند.

وی افزود: هم اکنون در این مرکز ۵ شرکت نوآور با همکاری مراکز تحقیقاتی محصولات موردنیاز شرکت‌های مختلف را تولید می کنند. و برای حمایت با توجه به فضای آن، تا ۲۲ شرکت نوآور ظرفیت پذیرش دارد.

 استاندار گیلان در مراسم افتتاح مرکز نوآوری صنایع خلاق استان گفت: مراکز نوآوری می‌تواند بستری برای رونق تولید، اشتغال و ثروت باشد.

ارسلان زارع با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان با محوریت علم و فناوری جدید فقط برای توسعه اشتغال تاسیس شده اند، افزود: این مراکز برای توسعه کلان هر جامعه و کشوری نقش بسزایی دارند.

 وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، و نگاه دولت کوشش شده تا حمایت‌های ویژه ای از مجموعه پارک های علم و فناوری انجام شود، خاطر نشان کرد: با تقویت و ترغیب جوانان برای نیل به مسیر خلاقیت و نوآوری نه تنها زمینه اشتغال بلکه تسهیل زندگی مردم نیز فراهم می شود.

استاندار تصریح کرد: این مرکز نوآوری به عنوان یکی از مراکزی که مورد حمایت پارک علم و فناوری قرار گرفته ، می‌تواند بستری برای رونق تولید، اشتغال و ثروت در گیلان باشد.

وی افزود: یکی از خصوصیت های شرکت‌های دانش بنیان ارتقاء رفاه اجتماعی در کنار تولید و اشتغال با سرمایه مادی کم همراه با خلاقیت است.

باید افزود که در این مراسم  جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس اسلامی و آقای رضا رسولی عضو شواری شهر رشت نیز حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.