پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

نماینده ایران در پروژه جاده ابریشم سازمان یونسکو :

انعقاد تفاهمنامه پژوهشی جاده ابریشم بین ایران و ایکاس

راه ابریشم

همدان _نماینده ایران در پروژه «جاده ابریشم» سازمان یونسکو اظهار کرد: موسسه مطالعات آسیای مرکزی با عنوان «ایکاس» تنها مجموعه‌ای است که از زمان تأسیس پروژه «جاده ابریشم» در سال ۱۹۹۰ به عنوان موسسه درجه ۲ یونسکو فعالیت خود را بر روی این جاده شروع کرد.

به گزارش قدس آنلاین ، حسن باستانی‌راد با بیان اینکه این موسسه بیش از  ۳۵ سال است بر روی جاده ابریشم کار می‌کند از عضویت بیش از ۱۱ کشور در آن خبر داد و گفت: از ایران نیز وزارت امور خارجه عضو این موسسه است.
 وی ادامه داد: در ایران تا امسال هیچ‌گونه مرکز پژوهشی در ارتباط با جاده ابریشم وجود نداشت که با رایزنی‌ صورت گرفته نخستین مرکز پژوهشی با مجوز وزارت علوم در دانشگاه شهیدبهشتی تأسیس شد.
نماینده ایران در پروژه «جاده ابریشم» سازمان یونسکو گفت: امروز اولین تفاهمنامه بین‌المللی «مرکز پژوهشی جاده ابریشم دانشگاه شهیدبهشتی» با «ایکاس» در همدان منعقد شد تا نسبت به انجام همکاری‌های علمی و تحقیقاتی، برگزاری نشست‌ها، انجام پروژه‌ها و پژوهش‌های مشترک در ارتباط با جاده ابریشم اقدام شود.
باستانی‌راد که مسئولیت ریاست مرکز پژوهشی «جاده ابریشم» دانشگاه شهیدبهشتی را برعهده دارد یکی از اولویت‌ها در این زمینه را توجه به بخش غربی ایران در جاده ابریشم به ویژه شهر همدان عنوان کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.