یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مروی در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی

تمام فعالیت‎‌های اقتصادی آستان قدس باید در راستای اقتصاد مقاومتی باشد

مروی

تولیت آستان قدس رضوی، حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی را اولویت اقتصادی آستان قدس معرفی و تصریح کرد: تمام فعالیت و اقدامات اقتصادی آستان قدس باید سمت و سوی اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین احمد مروی در دیدار فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک انتصاب وی به سمت وزیر معین اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی، اظهار کرد: از پروردگار متعال توفیق تمام استان‌ها در عرصه اقتصاد مقاومتی را مسئلت دارم، منتهی به جهت قرابت استان خراسان رضوی به بارگاه مبارک امام علی بن موسی الرضا(ع) این استان باید در عرصه اقتصاد مقاومتی سرآمد و الگو باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه از هیچ کمک و همکاری با دولت مضایقه نداریم، ابراز کرد: طبق توصیه رهبر معظم انقلاب در حکم اینجانب به میزان توان و امکانات برای همکاری و کمک به دولت برای خدمت‌رسانی به مردم آماده همکاری هستیم.

وی با تبیین سیاست‌های اقتصادی آستان قدس رضوی گفت: در مسائل اقتصادی به هیچ عنوان نگاه سودمحور صرف نداریم، ما بخش خصوصی نیستیم که اگر جایی سود اقتصادی بود به هرعنوان آنجا حضور پیدا کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: اگر در عرصه‎ای بخش خصوصی جرأت ورود و ریسک ندارد، اما برای کشور مهم است، ما حاضر به حضور و ریسک هستیم تا راهی برای رفع مشکلات کشور و مردم گشوده شود و حاضریم در چنین عرصه‌هایی از اعتبار و امکانات خود استفاده کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی را که رهبر معظم انقلاب بر تحقق آن تأکید دارند، اولویت اقتصادی آستان قدس معرفی و تصریح کرد: تمام فعالیت و اقدامات اقتصادی آستان قدس باید سمت و سوی اقتصاد مقاومتی داشته باشد، در حوزه اقتصادی اولویت نخست ما توجه به سیاست‌های نظام بوده و کسب سود اقتصادی در درجه دوم اهمیت است.

وی بهره‌برداری و به‌کارگیری ظرفیت و استعدادهای درونی را در خودکفایی کشور حائز اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات و پیشرفت در امور باید نگاه ما به استفاده، استخراج و به فعلیت رساندن سرمایه‌ها، استعدادها، ظرفیت‌ها و توانایی‎های داخلی باشد که حقیقتا غیر قابل احصاء هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: البته این به معنای دیوار کشیدن به دور کشور نیست، قطعا ما خود را از دانش، تجربه و ظرفیت‌های خارجی محروم نمی‌کنیم، دنیای امروز دنیای ارتباطات است، در این بحثی نیست، اما وقتی نگاه به درون بود و به استعدادها و ظرفیت‌های داخلی اعتماد شد، قطعا از موضع بهتری می‌توان با خارج نیز ارتباط برقرار کرد.

تولیت آستان قدس رضوی بر اهمیت تبدیل تهدید تحریم‌ها به فرصت تأکید کرد و مقاومت در برابر سختی‌ها، تلاش و پشتکار امیدوارانه را رمز رشد و پیشرفت دانست.

وی ضمن اشاره به آیه شریفه «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فی‏ کَبَدٍ»(ما انسان را در رنج آفریدیم) ابراز کرد: سنت الهی بر این است که در سختی‎ها زمینه رشد انسان و جامعه فراهم می‌شود، امام خمینی(ره) تعبیری دارند که «تحریم‌های آمریکا برای ما نعمت است» آن زمان که ایشان این سخن را فرمودند شاید معنای این سخن خیلی مشخص نبود، اما امروز برکاتی که این تحریم‌ها برای ما داشته و موجب شده دانشگاهیان، متخصصان و مسؤولان ما به استعدادها، ظرفیت‌ها و داشته‌های درونی توجه کنند و پیشرفت‌ها و دستآوردهای علمی و صنعتی مختلف را در کشور رقم بزنند، معنای این سخن بیشتر آشکار شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: تحریم‎ها هم می‌تواند یک تهدید باشد و هم یک فرصت، ما در این 40 سال تهدیدات دشمن را به فرصت تبدیل کرده‌ایم و اکنون نیز همین است، اگر بتوانیم از فرصت تحریم‌ها استفاده کنیم حتما خودکفایی، استقلال و پیشرفت خواهیم داشت.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن درخواست از وزیر اقتصاد و امور دارایی برای اهتمام ویژه در جهت افزایش فرصت‌های اشتغال در کشور، عنوان کرد: ایجاد یک شغل می‌تواند یک خانواده را زنده کند که اجر و ثواب بسیاری در نزد پروردگار متعال دارد، در دیدارها و صحبت‌هایی که روزانه با مردم دارم موضوع اشتغال از موضوعاتی است که همواره بیان می‌شود، آستان قدس رضوی مگر چقدر امکانات و ظرفیت برای ایجاد اشتغال دارد؟ برای افزایش شغل در کشور تلاش کنید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.