شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

مظفر:

مجمع تشخیص مصلحت هزینه رد پالرمو را قبول می‌کند

حسین مظفر

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو در مجمع مسکوت نمی‌ماند، گفت: مسئولان نتوانستند اعضای مجمع را نسبت به دستاوردهای این کنوانسیون قانع کنند.

قدس آنلاین: حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از حضور در ستاد انتخابات کشور و ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تهران در جمع خبرنگاران گفت: گرایش های سیاسی جامعه معنا ندارد و مرزهای سیاسی فروریخته است. 

وی تاکید کرد: من اصول انقلاب را با جان و دل قبول دارم و حاضرم برای این اصول جان داده و شهید شوم. من عضویت اصلاح‌طلب و اصولگرایی نداشته و حزبی نیستم. هرکس از من حمایت کند، استقبال می کنم، البته گرایش من اصولگرایی است ولی اصولگرای حزبی نیستم. اگر اصولگرایان من را در لیست خود قرار دهند، استقبال می کنم.

مظفر در پاسخ به پرسشی در ارتباط با بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی ـ پالرمو ـ در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فضای عمومی مجمع نسبت به این موضوع مثبت نبود. مسئولان نتوانستند اعضای مجمع را قانع کنند که عضویت ما در پالرمو دستاورد دارد و اشکالی در اقتصاد ما ایجاد نمی کند. 

وی ادامه داد این موضوع بررسی شد اما رای گیری رسمی نشد. علت این بود که فرصتی داده شود به وزارت خارجه و مسئولان دولتی تا با اروپا و اتحادیه اروپا صحبت کنند بگویند ایران مسیری را طی کرده  شما هم قدم‌هایی بردارید تا فضا اگر مثبت شد بتواند زمینه رای گیری فراهم شود. 

مطفر خاطر نشان کرد در ارتباط با پالرمو بررسی‌ها ، غیر رسمی انجام شده است، اما رسما رای‌گیری نشده است. به هر حال این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسکوت نمی ماند.

وی گفت: بسیاری از محتوای لوایح چهارگانه مربوط به کارگروه ویژه اقدام مالی ـ FATF ـ مثل قانون پولشویی و مبارزه با تروریسم را به صورت  قانون داخلی تصویب شده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مجمع هزینه رد پالرمو را قبول می‌کند؟ گفت: چرانکند؟ مجمع استدلال های روشن خود را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.