سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

«رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی» برگزار می‌شود

معاون فضای مجازی سپاه امام رضا(ع)

معاون فضای مجازی سپاه امام رضا(ع) گفت: نخستین «رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی» برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالله امینی‌فر ظهر امروز در نشست خبری «نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی» در محل ساختمان بسیج سازندگی اظهار داشت: از دهم بهمن‌ماه برنامه تولید محتوا اجرا شده و از سراسر کشور در این برنامه شرکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ نفر از خراسان رضوی حضور دارند و این رویداد در سه رشته مختلف اجرایی می‌شود، تاکنون در رشته اپلیکیشن در استان ۱۰ تیم فعالیت داشتند، در رشته پویانمایی نیز ۱۵ تیم و در بازی‌های موبایلی ۶ تیم در استان فعال هستند.

معاون فضای مجازی سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: از روز پنجشنبه، ۱۰ بهمن‌ماه امسال افتتاحیه برگزار خواهد شد و برنامه تولید محتوا تا ۴۸ ساعت بعد ادامه دارد، در حوزه پویانمایی کلیدواژه "باید قوی باشیم" به عنوان سوژه اصلی تولید محتوا در نظر گرفته شده و بحث رونق تولید و اقتصاد مقاومتی در این زمینه مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: پس از گذشت این ۴۸ ساعت گردهمایی فعالان در عرصه فضای مجازی با همکاری دانشگاه آزاد در این محل برگزار می‌شود، شعار مقام معظم رهبری در آخرین نماز جمعه با عنوان باید قوی باشیم را رعایت کرده‌ایم، به زودی رونمایی از نخستین اپلیکیشن ایرانی تحقق می‌پذیرد و شاخص‌ترین فضای مجازی نیز توسط کارشناسان تعیین می‌شوند.

امینی‌فر بیان کرد: سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران، مؤمن نسب سرپرست تیم تدوین‌گر نسخه اندروید ایرانی، مجموعه کاربران فعال و نظایر این افراد از میهمانان ویژه این برنامه هستند، تفاوت این رویداد با سایر برنامه‌ها، برگزاری همزمان این برنامه به همراه سایر استان‌ها بوده است.

وی خاطرنشان کرد: منتخبان و گروه‌های برتر تشخیص داده می‌شود و از آنها تجلیل به عمل می‌آید، برنامه‌ریزی نخست ما برای دوم تا چهارم آذرماه بود اما به دلیل قطع شدن اینترنت این رویداد به تعویق افتاد، تیم‌های تولید محتوا آموزش دیده هستند، مؤسسه رسانه‌های نوین آستان قدس و مجموعه شهرداری مشهد در این بحث به ما کمک رساندند و مجموعه پارک‌های علم و فناوری نیز خدماتی ارائه کرده است.

معاون فضای مجازی سپاه امام رضا(ع) گفت: هزار و ۶۰۰ نفر از کشور در این مسابقات شرکت کردند که خراسان رضوی ۱۰۰ نفر از آنها را تشکیل داده است، بحث پویانمایی شامل انیمیشن و موشن‌گرافی می‌شود و تیم‌ها در رشته‌های مختلف آن شرکت دارند، در خراسان رضوی ۲۰ نفر خانم و ۸۰ نفر آقا در این برنامه حضور دارد.

وی اظهار داشت: باید شرکت کنندگان پیش از ثبت نام یک نسخه از رزومه خود نشان می‌دادند، تیم‌های حاضر محصولات مختلفی در این زمینه ارائه کردند، اولویت ما پرداختن به بحث شهدای مقاومت بوده است، حوزه پویانمایی محصولات خود را ارائه می‌کنند، همچنین در حوزه بازی و نرم‌افزار اگر بالغ بر سه تیم بتوانند به اندازه کافی رتبه بیاورند امکان استفاده از تسهیلات ویژه برای آنها وجود دارد.

امینی‌فر بیان کرد: بازدید مدیران دستگاه‌هایی مانند فرهنگ و ارشاد، بنیاد حفظ آثار و نظایر این سازمان‌ها از دیگر برنامه‌های ما در این زمینه است، دوره‌های مختفی در زمینه تولید محتوا تشکیل شده و برخی از تیم‌های تولیدی در رشته‌های مختلف مربوط در سطح استان در این برنامه‌ها استقبال به عمل آوردند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.