یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

تعیین‌تکلیف وضعیت شرکت پدیده / مشکل "پدیده" برای ورود ‌به بورس در جلسه سران قوا برطرف شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از تعیین‌تکلیف وضعیت شرکت پدیده خبر داد و گفت: مشکل "پدیده" برای ورود ‌به بورس در جلسه سران قوا برطرف شد.

به گزارش قدس آنلاین، علی رسولیان اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۸، سه هزار و ۱۲۴ پروژه با اعتبار ۱۲ هزار و ۹۴۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده ‌و تعدادی هم بهره‌برداری خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به کارکردهای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خاطرنشان کرد: در چارچوب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی تاکنون ۱۸۰ تفاهم‌نامه معین اقتصاد مقاومتی امضا شده که در آن شرکت‌های بخش خصوصی، نهادها و فعالان اقتصادی محوریت توسعه استان و توانمندسازی مردم روستاها را در دستور کار قرار داده‌اند.

رسولیان از تشکیل کمیته تامین مالی در سطح ملی برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی خبر داد و عنوان کرد: نتایج پروژه‌های سرمایه‌گذاری خود را در اشتغال استان و کاهش نرخ بیکاری نشان داده به طوری که طبق آمار در پاییز امسال نرخ بیکاری استان به ۶.۳ دهم درصد کاهش پیدا یافته و هم‌اکنون دومین استانی هستیم که کمترین نرخ بیکاری را در سطح کشور در اختیار داریم.

وی با اشاره به آماری پیرامون حوزه سرمایه‌گذاری خارجی استان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری در قالب ۳۰ طرح سرمایه‌گذاری خارجی، ۱۴۰ میلیون دلار جذب سرمایه‌گذاری داشته‌ایم و خوشبختانه پروژه‌های حول محور این طرح‌ها ۳۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی درباره کارکردهای کلینک صنعت استان، افزود: هدف این کلینک احیای واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد است، در این راستا ۸۰ واحد تولیدی جدید راه‌اندازی و ۴۳۰ واحد دیگر هم عارضه‌یابی شده‌اند.

‌رسولیان با اشاره به آماری پیرامون حوزه تجارت خارجی خراسان رضوی گفت: در حوزه تجارت خارجی، تراز بازرگانی استان یک میلیارد و ۶۵ میلیون دلار مثبت است و به ۸۷ کشور جهان صادرات انجام می‌دهیم.

وی درباره آخرین وضعیت شرکت پدیده اظهار کرد: از زمان حضور استاندار خراسان رضوی، فرآیند پیگیری‌ها در خصوص پدیده متفاوت شد و با تعامل حداکثری با دستگاه قضایی، امنیتی و نظارتی بیش از ۲۵ جلسه در سطح استان و ۱۸ جلسه ستاد تدبیر برگزار و وضعیت شرکت پدیده تعیین تکلیف شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بحث ورود بانک‌ها به موضوع و مشارکت آن‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و ورود شرکت پدیده به بورس، هفته گذشته با حضور استاندار خراسان رضوی در جلسه سران سه قوه مطرح و این مشکل برطرف شد.

رسولیان گفت: علی‌رغم اینکه یک جلسه از مجمع شرکت پدیده چندی پیش برگزار شد اما به حد نصاب نرسید و امیدواریم قبل از پایان سال مجمع آن برگزار و هیئت مدیره هم توسط مردم و سهام‌داران انتخاب شود.

وی تاکید کرد: نگاه ما به پروژه پدیده به عنوان یکی از پروژه‌های مهم سرمایه‌گذاری خراسان رضوی است و دیگر به عنوان یک مشکل به آن نگاه نمی‌کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.