پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

رئیس اوقاف شهرستان گلپایگان:

۲۳۹ مسجد وحسینیه گلپایگان در سامانه موقوفات کشور به ثبت رسیده است

عگس

اصفهان-رئیس اداره اوقاف و امورخیریه گلپایگان گفت: در سامانه موقوفات کشور ۲۳۹ حسینیه و مسجد و تعداد ۴۰ امامزاده و بقاع متبرکه شهرستان گلپایگان به ثبت رسیده است.

به گزارش قدس آنلاین ، به نقل ازروابط عمومی اوقاف رئیس اوقاف شهرستان گلپایگان در گردهمایی هیئت امنای مساجد و بقاع متبرکه شهرستان در مسجد حجت الاسلام گلپایگان اظهار داشت: در سامانه موقوفات کشور ۲۳۹ حسینیه و مسجد و تعداد ۴۰ امامزاده و بقاع متبرکه مربوط به شهرستان گلپایگان به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام عباس نصیرالاسلام بیان کرد: یکصد نفر از خادمان مساجد و شش نفر از خادمان امامزادگان در شهرستان گلپایگان بیمه شده‌اند که تا سال پایان اسفندماه سال گذشته هفت درصد سهم بیمه آن‌ها به مبلغ ۱۱۴ هزار تومان به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شد ولیکن  از امسال تأمین اجتماعی پرداخت حق بیمه خادمان را به صورت بیمه آزاد یعنی به مبلغ ۴۶۰ هزار تومان دریافت می‌کند.

 وی تصریح کرد: اموال مساجد و امامزاده‌ها وقف هستند و حفظ و نگهداری این اموال برعهده هیئت امنا است، تهیه طرح اجرای پروژه‌های عمرانی مساجد و امامزادگان تحت ناظر نظام مهندسی انجام شود.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه گلپایگان با تأکید براینکه هیئت امنا درآمد و نذورات نقدی را حساب بانک واریز شود، گفت: روحانیون محور مساجد هستند و کارهای فرهنگی و اجتماعی با مشورت روحانیون انجام شود.

حجت الاسلام نصیرالاسلام وابسته نبودن به جریانات سیاسی و حزبی، آشنایی با احکام اسلامی، داشتن حداکثر ۷۵ سال سن و شرکت مدام در جلسات هیئت امنا شرط پذیرش خادم مساجد و امامزاده عنوان کرد و گفت: هزینه حمام‌های موقوفه که تخریب شده باید پرداخت شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.