دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

تا بازگشت شرایط به حالت عادی ، اتوبوس و مترو مشهد باید تعطیل باشد/طرح زوج و فرد خودروها هرچه سریعتر اجرا شود

بهاروند

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اعضاء شورای شهر مشهد نظرشان این است تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازنگردد، اتوبوس و مترو کماکان باید تعطیل بماند.

به گزارش قدس آنلاین،مجتبی بهاروند  در خصوص زمان آغاز به کار مجدد اتوبوس و مترو در مشهد اظهار کرد: اتوبوس و متروی مشهد از پایان هفته آغاز به کار نخواهد کرد و این خبر را تکذیب می‌کنم. آن چیزی که در شورای شهر تصویب شده، تعطیلی اتوبوس و مترو تا ۲۳ فروردین بوده و تداوم تعطیلی آن‌ها تا انتهای فروردین در اختیار شهردار است. اگر شرایط به حالت عادی بازنگردد برای تعطیلی اتوبوس و مترو مجدد جلسه خواهیم گذاشت.

وی افزود: افزایش آلودگی به کرونا در تهران به دلیل فعالیت اتوبوس و مترو است. وسایل نقلیه محل تجمع است و صندلی‌ها و میله‌های آن‌ها مدام لمس می‌شود و ناخودآگاه تعدادی در هر سرویس اتوبوس و مترو به کرونا مبتلا می‌شوند. از همین رو چنین تصمیمی برای آغاز فعالیت اتوبوس و مترو وجود ندارد. اعضاء شواری شهر مشهد نظرشان این است تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازنگردد، اتوبوس و مترو کماکان باید تعطیل بماند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد ادامه داد: روز گذشته نیز بابت عدم اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منزل تذکر دادیم. اگر فکری صورت نگیرد و شرایط جدی گرفته نشود، متاسفانه موج بعدی کرونا مجددا آغاز خواهد شد. درصد زیادی از مردم در قرنطینه قرار دارند، اما عده‌ای شرایط را جدی نگرفته و رعایت نمی‌کنند. با رعایت نکردن این دسته از مردم، قرنطینه چند هفته‌ای سایر مردم هدر می‌رود. کشور ما هم مانند سایر کشورها یک ماه همه چیز را تعطیل کند. دولت خسارت شغل‌هایی که آسیب می‌بینند را جبران کند، در غیر اینصورت به گفته رئیس جمهور تا پایان سال درگیر کرونا خواهیم بود.

بهاروند در خصوص موانع اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منزل گفت: همچنان منتظر یک سری هماهنگی‌ها و مستثنی کردن یک سری افراد خاص مانند کادر درمان هستند که باید در یکی دو هفته گذشته این کار انجام می‌شده است. برای عدم اجرای این طرح توجیهی نمی‌بینم. این طرح را در نهایت استانداری باید تایید کند.

وی یادآور شد: در حال حاضر شرایط شهر همانند روزهای عادی است و گویا کرونایی در مشهد وجود ندارد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.