یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

​​​​جمهوری‌خواهان یکی یکی پشت ترامپ را خالی می‌کنند

ترامپ

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، تعداد مقام‌های برجسته جمهوری خواه که قصد ندارند از انتخاب مجدد دونالد ترامپ در سمت ریاست جمهوری آمریکا حمایت کنند، رو به افزایش است.

قدس آنلاین: برخی از جمهوری‌خواهان برجسته تردید دارند که در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ از دونالد ترامپ حمایت کنند و حتی در حال بررسی احتمال رأی دادن به جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در این انتخابات هستند.

کوری شاک، کارمند سابق شورای امنیت ملی آمریکا گفت، نارضایتی فزاینده گزارش شده درباره رهبری ترامپ در حالی است که تعدادی از مقام‌های آمریکایی که هم برای ریگان و هم برای بوش – رؤسای جمهوری جمهوری خواه پیشین آمریکا – کار کرده‌اند، تلاش می‌کنند تا مشخص کنند چطور موضع خود را ابزار کنند و اینکه باید از بایدن حمایت کنند یا خیر.

ابراز نگرانی‌ها از سوی مقام‌های جمهوری خواه به دلیل واکنش ترامپ به اعتراضات اخیر علیه خشونت پلیس و سوءمدیریت پاندمی کرونا است.

در میان این جمهوری‌خواهان برجسته می‌توان به جورج بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و میت رامنی، سناتور جمهوری خواه اشاره کرد که گفته‌اند از ترامپ حمایت نمی‌کنند.

بایدن از رقبای اصلی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ را بابت واکنشش به اعتراضات اخیر بابت مرگ جورج فلوید مورد انتقاد شدید قرار داد که بازتاب اتهامات مطرح شده از سوی جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق آمریکا است که گفته بود ترامپ شهروندان آمریکایی را دچار دودستگی می‌کند.

رویکرد ترامپ در قبال ناآرامی‌های اخیر در آمریکا انتقادهای زیادی را در پی داشته و باعث شده تا وی با فرمانداران محلی بابت تمایلش در به کارگیری نیروی ارتش به منظور احیای قانون درگیر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.