دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱

آخوندی تخلف کرده و باید محاکمه شود

دفتر آخوندی

نماینده مجلس گفت: آقای آخوندی در پیگیری اهداف چشم انداز، اهداف برنامه پنجساله ششم و هدف گذاری سالانه دچار تخلف شده و به مسئولیت خود درست نپرداخته و مردم را امروز در حوزه مسکن گرفتار کرده است.

قدس آنلاین: احمد راستینه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره شکایت برخی نمایندگان مجلس از آخوندی، اظهار داشت: یکی از مسئولیت‌های مهم مجلس شورای اسلامی این است که پیگیری کند حرکت مسئولان چقدر مبتنی بر تحقق اسناد بالادستی، برنامه‌ها و افق پیش روی کشور است.

وی افزود:‌اگر مسئولی در دوره مسئولیت خود به هر دلیلی از انجام مسئولیت خود سر باز زند کوتاهی کند و یا در پیگیری اهداف سند چشم انداز برنامه پنج ساله ششم یا برنامه هدف گذاری سالانه کوتاهی کند و سبب ایجاد مشکل برای کشور شود این مسئول باید نسبت به نحوه مدیریت خود به نمایندگان پاسخ دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: برخی وزرا و مسئولان متاسفانه در دوره‌های مسئولیت خود با نگاه‌های سیاسی از پرداختن به مسئولیت‌های اصلی در توسعه و آبادانی کشور  و عمل به سند چشم انداز و برنامه‌های بالادستی نظام کوتاهی کردند و این کوتاهی سبب ایجاد مشکلات عدیده برای کشور شده است.

راستینه با بیان اینکه امروز در بخش مسکن دچار یک نیاز ضروری مردم و کم کاری شدید در ساخت مسکن در هدف گذاری سالیانه هستیم، گفت: در دوره آقای آخوندی به دلیل انجام وظیفه صحیح دچار یک رکود بزرگ در ساخت و ساز و عرضه مسکن شده‌ایم. 

وی گفت: یکی از دلایل اصلی تورم سنگین امروز مسکن در عدم عرضه به هنگام و به نیاز جامعه بوده است به گونه‌ای که امروز با تقاضای گسترده روبرو هستیم در حالی که ما باید سالانه یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی مورد نیاز جامعه را آماده و به بازار عرضه می‌کردیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود:‌امروز به دلیل سیاست گذاری غلط آقای آخوندی در دوره تصدی مسئولیتش با افزایش قیمت مسکن روبرو هستیم. آقای آخوندی در پیگیری اهداف چشم انداز، اهداف برنامه پنجساله ششم و هدف گذاری سالانه دچار تخلف شده و به مسئولیت خود درست نپرداخته و مردم را امروز در حوزه مسکن گرفتار کرده است. 

راستینه گفت: نمایندگان در کمیسیون اصل نود به این موضوع توجه دارند اگر مسئولی در دوره مسئولیت خود دچار کوتاهی یا انحراف از مسئولیت خود شده و به وظیفه قانونی خود عمل نکرده است این وظیفه نمایندگان است که آن وضعیت را بررسی و به ملت گزارش دهند. 

وی افزود: امروز یک برنامه جدی در حوزه شکایت از آقای آخوندی و زنگنه در مجلس در حال پیگیری است و ما معتقدیم هر کسی در هر مسئولیتی که قرار می‌گیرد باید بداند روزی در برابر قانون باید پاسخگو باشد واگر کوتاهی و تخلفی انجام دهد باید به صورت ویژه آن مسئول را مورد محاکمه بازخواست قرار دهد.

انتهای پیام/

نظرات

  • bahramaiati@gmail.com ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۳
    0 0
    متاسفانه آقای روحانی در دوران ریاست جمهوری به مدت شش سال آقای آخوندی را بر مسند وزارتی نشاند که تصمیم گیرنده نیاز حیاتی مردم، یعنی خانه و مسکن بود. ولی جای تاسف دارد که آقای آخوندی آنقدر به مساله مسکن در کشور بی اعتنا بود که حتی کمترین تعهدی برای انتخاب متولی این امر در وزارتخانه نداشت. آقای آخوندی برای (معاونت مسکن و ساختمان) وزارت خانه یک فرد کاملاً بی تجربه و فاقد صلاحیت در امر مدیریت مسکن را انتخاب نمود، یعنی آقای حامد مظاهریان که مدرس تاریخ معماری است و هیچ دانش مدیریت مسکن، آن هم در مقیاس ملی را نداشت و تنها امتیازی که داشت رفیق آقای حناچی در دانشکده معماری دانشگاه تهران بود که باهم به معاونتهای وزارت تحت زعامت آقای آخوندی رفتند. متاسفانه این نوع گزینش های رفاقتی و جناحی، زندگی و امید مردم را بر باد داده است. همین آقای مظاهریان الان معاون آقای حناچی در شهرداری تهران است. منظورم از این روشنگری مساله، یک فرد خاص نیست بلکه نقد یک تفکر غیرمسئولانه است که جامعه را به استیصال و اضمحلال می برد. افرادی که در دانشگاه و وزارتخانه و شهرداری، این رفیق بازی ها و باندبازی ها را می بینند، خسته و افسرده شده اند و امید به وطن را از دست میدهند. لطفا در صورت امکان در رسانه خود به این موضوعات بپردازید تا رسیدگی شود. متشکرم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.