سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳

عزاداران خراسان رضوی با نذر خون به کمک بیماران بشتابند

نذر خون

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: ذخایر خونی این استان در شرایط کنونی کاهش قابل توجهی یافته و داوطلبان می‌توانند با نذر خون خود همگام با عزاداری‌های حسینی به کمک بیماران بشتابند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر مجید عبدالهی افزود: سامانه نوبت دهی و ثبت نام اینترنتی اهدای خون در این استان در قالب فرهنگ‌ "نذر خون" برای پیشگیری از تجمع اهداکنندگان در پایگاه‌های انتقال خون طی ایام محرم و صفر راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: ذخایر خونی در این استان به خاطر بیماری کووید ۱۹ و ترس از ابتلا به این بیماری از سوی داوطلبان به شدت کاهش یافته است.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: سامانه نوبت دهی نقش مهمی در سلامت اهداکنندگان، پیشگیری از ابتلای آنان به بیماری و جلوگیری از اتلاف وقت آنان دارد به طوریکه از طریق نوبت دهی اینترنتی زمان مراجعه به پایگاه‌های اهدای خون به آنان اطلاع داده می‌شود.

وی افزود: اهدا کنندگان می‌توانند از طریق سایت nobatdehi.ibto.ir،  زمان مراجعه به پایگاههای اهدای خون شامل روز و ساعت آن را دریافت کرده و از طریق نوبت دهی اینترتتی پذیرش شوند.

عبدالهی ادامه داد: همراه داشتن کارت ملی و ماسک در زمان مراجعه به پایگاه اهدای خون الزامی است و اهدای خون ثبت نام کنندگان منوط بر پذیرش پزشک پس از بررسی معاینات پزشکی می‌باشد.

وی از اهداکنندگان خواست قبل از اقدام و ثبت نام در سامانه نوبت دهی اینترنتی شرایط عمومی اهدای خون را بررسی نمایند و سپس اقدام به ثبت نام کنند.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: حداقل سن ۱۸ سال تمام و حداکثر سن ۶۰ سال، حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم، فواصل اهدای خون هر سه ماه یکبار و همراه داشتن اصل کارت شناسایی از جمله شرایط عمومی اهدای خون است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.