چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰

مدیرکل کمیته امداد خبرداد:

پرداخت ۱۲ میلیارد تومان زکات در خراسان شمالی

پرداخت زکات

خراسان شمالی- مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: ازابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت شده است که انتظار می‌رود این میزان تا پایان سال افزایش یابد.

به گزارش قدس آنلاین،به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، مجید الهی راد، با بیان اینکه پارسال در این مدت شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده بود افزود: بر اساس نیار سنجی انجام شده  ۷۲ درصد زکات جمع‌آوری شده به امور فقرا  و ۲۸ درصد دیگر در امور عمرانی آن منطقه هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه یک ریال از زکات جمع‌آوری شده در هر منطقه در جای دیگر هزینه نمی شود، تصریح کرد:  با نظر شورای زکات استان اعتبارات پرداختی مردم در همان منطقه که زکات جمع آوری شده است هزینه می شود.

دبیر شورای زکات خراسان شمالی با یاد آوری اینکه زکات پرداختی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۸ درصد رشد داشته است، افزود: از محل منابع زکات امسال ۵۱ پروژه عام المنفعه درروستاهای پرداخت کننده زکات در حال ساخت است.

الهی راد میزان زکات سال گذشته را بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون۵۰۴ روستا در استان مشمول زکات هستند که  طی سال گذشته ۳۱۰ روستا توفیق پرداخت زکات را داشتند.

وی با اشاره به هدف‌گذاری انجام‌شده امسال در حوزه زکات گفت: پیش‌بینی‌شده امسال دبیرخانه شورای زکات استان ۱۸ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.