پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

روحانی: برای شکستن تحریم‌ها تأخیر یک‌ساعته هم مجاز نیست

روحانی

رئیس جمهور تاکید کرد: ایستادگی سه ساله مردم ایران دولت بعدی آمریکا را وادار می‌کند که تحریم ها را بردارد و به تعهداتش برگردد، البته ما باید بنا بر توصیه مقام معظم رهبری تلاش کنیم تحریم ها شکسته شود.

قدس آنلاین: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز پنج شنبه در مراسم بهره برداری از طرحهای وزارت کشور با تبریک روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و قدردانی از همه پرستاران کشور به ویژه در این شرایط کرونایی گفت: البته من در یک جلسه جداگانه روز یکشنبه از خدمات پرستاران عزیز تقدیر خواهم کرد.

رییس جمهوری با قدردانی از همه شهرداران و استانداران در سراسر کشور گفت: امروز طرح هایی با ۷ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد و خوشحالم که تا پایان دولت ان‌شالله ۱۸۰ پروژه دیگر با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

رییس دولت تدبیر و امید با مهم دانستن موضوع خدمات شهری، اظهار کرد: امروز به ویژه با ۷۴ درصد جمعیت شهری، ارائه خدمات شهری بسیار حائز اهمیت است. البته روستاهای ما متاسفانه خالی از سکنه شده که باید آنها را آباد کرد و باید این جاذبه معکوس به وجود بیاید و مهاجرت از شهر به روستا را شاهد باشیم.

روحانی یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم را خدمات بی‌نظیر به روستاها در برق رسانی، گازرسانی، آب بهداشتی عنوان و تصریح کرد: اداره کلان شهرها بسیار اهمیت دارد که بخشی از آن مستقیماً به عهده دولت است مانند مثل خدمات در حوزه آب، برق، گاز، بهداشت و آموزش مستقیما دولت این خدمات را ارائه می‌دهد و برای شهرها و روستاها به طور عادلانه تلاش می‌کند.اما یکسری خدمات خدمات ویژه شهری است که بر عهده شهرداران است.

 تاکید رییس جمهوری بر تسریع در حل مشکلات آبگرفتگی در اهواز

رییس جمهوری یادآور شد: در این روزها به خاطر بارندگی‌های شدید در شهر اهواز مردم به خاطر آبگرفتگی ها گرفتار شدند. من در همین جا به استاندار و شهردار اهواز و ستاد مدیریت بحران تاکید می‌کنم که همه توان خود را به کار بگیرند تا در ایام بارندگی مشکلات مردم را کاهش ‌دهند و برنامه‌ریزی دقیق و صحیح تری را در طول مدت کوتاه باقی مانده دولت برای مردم عزیز خوزستان خصوصا اهواز انجام شود

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شهرداران در ایام کرونا گفت: بسیار خوشحالم که ما با همکاری مردم و کادر درمان و قرارگاه عملیاتی بسیج نیروی عملیاتی ما از موج سوم عبور کردیم و امیدوارم با تلاش‌های مضاعف دچار موج  زمستانی نشویم.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه شهرداری ها، دولت و مردم باید حضور فعالی در اداره شهرها داشته باشندف گفت: یکی از اقدامات اساسی برای شهرداری‌ها انجام گرفته مسئله لایحه مدیریت شهری و همچنین اقداماتی که برای لایحه درآمد پایدار برای شهرداری‌ها انجام گرفته و بخشی از مالیات بر ارزش افزوده مستقیماً در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد این مبنایی هست که درآمدهای ثابت و پایدار برای شهرداری‌ها درست میکند.

 ایجاد درآمد پایدار شهرداری‌ها را از اقدامات ناصحیح دور می‌کند

روحانی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها در گذشته در کلان شهرها به ویژه در تهران فضا را برای اداره شهر می‌فروختند. در محله‌ای که همه خانه‌ها چند طبقه بود برجی بنا می‌شد و در واقع حقوق مردم فروخته می‌شد. اگر ما درآمد پایدار درست کنیم و دولت همه توان خود در حمل و نقل در سایر مسائل شهری مورد نیاز به کار گیرد ما می‌توانیم از این گونه اقدامات ناصحیح فاصله بگیریم و امروز این قدم هابرداشته شده است.

رییس جمهور با تشکر از شهرداران اظهار کرد: سند ملی معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی مصوب شده و روی این سند زحمات زیادی کشیده شده است. در این دولت در شورای انقلاب فرهنگی جلساتی برای این کار گذاشته شد طبق این سند  عمل شود.

 وی با بیان اینکه زیبایی شهرهای ما مخصوصاً شهرهای تاریخی برای ما مهم است، گفت: وقتی ما بر زیبایی شهرها اضافه می‌کنیم که ساختمان‌ها در چارچوب اصول هویت شهری و تاریخی آن شهر باشد برای گردشگری داخلی و خارجی آن شهر جاذبه درست می‌کند و این می‌تواند موجب آبادانی شهرهای مهم ما شود که وزارت کشور و شهرداری های به این مساله توجه خواهند کرد.

ایستادگی قهرمانانه ملی ایران، دولت آینده آمریکا را وادار به کرنش می‌کند

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه چندسال است در شرایط جنگ اقتصادی قرار گرفتیم، گفت: خوشحالم که در شرایط جنگ اقتصادی تحمیلی و شرایط کرونا، با تلاش همه مردم و مسئولان امسال شاهد افتتاح‌های بسیار از جمله در این هفته هستیم و تا پایان سال همین برنامه ها را ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهوری با اشاره به توصیه روز گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت ملی و تلاش همه قوا برای حفظ این وحدت گفت: بر این تلاش و این وحدت باید افزوده شود و اگر یک روز از عمر دولت، مجلس یا دستگاه قضایی مانده باشد و در آن روز کاری انجام یا سخنی گفته شود که فاصله و شکاف بین مردم را زیاد کند، این خلاف قانون، شرع و توصیه مقام معظم رهبری است‌.

  وی اضافه کرد: این وحدت ملی است که برای ما قدرت ملی می‌سازد و این قدرت ملی است که دشمن را وادار می‌کند تا در برابر حقوق مردم سر فرود بیاورد. من تردید ندارم ایستادگی قهرمانانه همه ملت ایران دولت آینده آمریکا را وادار خواهد کرد در برابر مردم ایران کرنش کنند.

رییس دولت تدبیر و امید افزود: این ایستادگی آن‌ها را وادار می‌کند تا به تعهدات خود بازگشته و تحریم‌ها شکسته شود؛ البته ما هم باید تلاش کنیم تحریم‌ها بی‌اثر یا کم اثر شود و این وظیفه اول ما است و باید تلاش کنیم تحریم ها بشکند.

وی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری روز گذشته فرمودند، انجام این کار یک ساعت نباید تاخیر بیفتد و دولت باید همه توان خود را برای شکستن تحریم به کار بگیرد و تاخیر یک ساعته هم برای دولت مجاز نیست واین رهنمود بسیار مهمی بود که دیروز مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند.

روحانی با بیان اینکه دولت همه تلاش و توان خود را برای شکستن تحریم به کار خواهد گرفت، اظهار کرد: به مردم اطمینان می دهم مقاومت و ایستادگی آنان، حتماً و قطعاً موجب تسلیم دشمن در برابر قدرت ملی ما خواهد شد و امیدوارم روز به روز شاهد توسعه و آبادانی بیشتر کشور بزرگ ایران در سایه هم افزایی همکاری وحدت و اتحاد ملی باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.