یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی خبر داد:

مواد غذایی، بیشترین کشفیات کالای قاچاق در خراسان رضوی است

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: پارسال ۲ هزار و ۷۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف شد که مواد غذایی بیشترین مقدار آن را به خود اختصاص داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد تقی هاشمی  با اشاره به افزایش ۳۱ درصدی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن افزود: پارسال میزان کشفیات مواد غذایی قاچاق ۵۴۶ میلیارد ریال، منسوجات و پوشاک ۴۰۱ میلیارد ریال، مصنوعات و زیورآلات گرانبها و بدلیجات ۳۸۷ میلیارد ریال و دستگاه های استخراج رمزارز ۱۶۷ میلیارد ریال بود.

وی ادامه داد: کشفیات فرآورده های نفتی قاچاق شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره نیز طی سال ۱۳۹۹ در خراسان رضوی حدود سه میلیون لیتر بود که نسبت به سال قبل از آن ۲۵ درصد افزایش داشت.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: پارسال کشفیات کالای مظنون به قاچاق در خراسان رضوی نیز ۷۱ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به سال قبل از آن ۳۲ درصد افزایش داشت و سهم دستگاه های اجرایی کاشف از میزان کل کشفیات به ترتیب اداره کل اطلاعات استان ۸۵ درصد، گمرکات استان هشت درصد، پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پنج درصد، سازمان صنعت، معدن و تجارت و مرزبانی استان یک درصد بود.

وی افزود: میزان تغییر در کشفیات کالای قاچاق توسط گمرکات و مرزبانی استان هم در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ به ترتیب ۸۴۲ درصد و ۴۶۰ درصد بود که نشان دهنده افزایش قاچاق کالا در مبادی خروجی استان است.

هاشمی ادامه داد: پارسال سه هزار و ۴۲۲ پرونده مربوط به قاچاق کالا و ارز در اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی تشکیل شد که متخلفان سه هزار پرونده محکوم شده و جرایم تعیین شده برای آنان سه هزار و ۶۳۳ میلیارد ریال بود و از این میزان ۱۲۷ میلیارد ریال معادل ۳.۵ درصد آن وصول شده است.

وی گفت: مجموع انبارهای ثبت شده خراسان رضوی در سامانه جامع انبارها تا پایان سال گذشته به ۲۴ هزار و ۷۳۶ مورد رسید که این استان از نظر تعداد انبار ثبت شده رتبه دوم را در کشور به دست آورد.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی ارزش کالاهای ممنوعه کشف شده در خراسان رضوی طی سال گذشته را نیز ۲۰۲ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: پارسال ۱۶۹ هزار و ۵۸۰ بطری انواع مشروبات الکلی به ارزش ۱۲۸ میلیارد ریال کشف شد.

وی ادامه داد: پارسال ۲۰ باند قاچاق کالا و ارز در این استان متلاشی شد و سه هزار و ۸۸۹ نفر در این زمینه دستگیر شدند که تعداد باندها نسبت به سال قبل از آن ۵۲ درصد و تعداد افراد دستگیر شده ۴۴ درصد کاهش داشت.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.