رشد اقتصادی

کل اخبار:273

 • 1 ۱۳۹۷-۱۱-۰۲ ۰۹:۵۲

  در معاملات امروز رقم خورد

  سهام آسیایی و آمریکایی با نگرانی از رشد اقتصادی جهان افت کرد

  سهام آسیایی و آمریکایی در معاملات امروز بازارها افت کرد؛ چرا که بدبینی نسبت به رشد اقتصادی جهان، سرمایه‌گذاران را از دارایی‌های ریسک‌دار دور کرده است.

 • شفافیت اقتصادی ۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۳:۲۵

  عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی در گفتگو با قدس آنلاین مطرح کرد

  رشد سلاطین در اقتصاد کشور ناشی از عدم شفافیت و عدم نظارت دولت

  ساحل عباسی

  محمد نصر اصفهانی گفت:حضور یک باره سلطان ها در دستگاه اقتصادی کشور ناشی از اعلام ارز ۴۲۰۰ تومانی نبود، آنچه به افزایش سلطان های مختلف در عرصه اقتصاد کشور دامن زده را می توان از عدم تجمیع اطلاعات اقتصادی در ارائه آمار روشن و شفافی عنوان کرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۰-۱۲ ۱۴:۵۷

  ۲ سناریو از رشد اقتصادی و صادرات نفت ایران در سال‌های ۹۷ و ۹۸

  مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در گزارشی از رشد اقتصادی بین منفی ۲.۶درصد تا منفی ۵.۵درصد در پایان سال ۹۷ و همچنین تداوم رشد اقتصادی منفی در سال ۹۸ تحت تأثیر کاهش صادرات نفت خبر داد.

 • بهاء الدین حسینی هاشمی ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۱:۰۱

  مدیر عامل اسبق بانک صادرات در گفتگو با قدس‌آنلاین:

  سیاست‌گذاری‌های غیرعلمی بانک مرکزی عامل چالش‌های اقتصادی کشور است

  بهاء الدین حسینی هاشمی گفت: مسلما سیاست های بانک مرکزی در همه جای دنیا منجر به ایجاد رونق و تولید به واسطه حجم نقدینگی موجود بانکها می شود، این در حالی است که سیاست های بانک مرکزی ما چنین نبوده و همواره با برنامه ریزی‌های ضعیف و غیر کاربردی مواجه بوده ایم.

 • 1 - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۰۵ ۱۰:۱۳

  بر اثر نگرانی ها از افت رشد اقتصاد جهانی

  قیمت نفت برنت کاهش یافت

  قیمت نفت برنت که در جلسه قبل با ۶.۲ درصد افت به پایین ترین رقم از اوت ۲۰۱۷ یعنی ۵۰ دلار و ۴۷ سنت رسیده بود، امروز با ۱۱ سنت معادل ۰.۲۲ درصد کاهش به ۵۰ دلار و ۳۶ سنت رسید.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۲۷ ۱۰:۲۴

  برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس با موضوع مسائل اقتصادی

  جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با موضوع مسائل اقتصادی دقایقی قبل آغاز شد.

 • دولت روحانی ۱۳۹۷-۰۸-۲۶ ۰۹:۴۹

  گزارش دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷/ سهم سوء مدیریت دولتی، صفر

  دولت آقای حسن روحانی در اولین گزارش رسمی خود از دلایل بروز معضلات عدیده اقتصادی در سال ۹۷ به هر علت درست و غلطی اشاره کرد، الّا یک مورد، یعنی «سوء مدیریت».

 • پژمانفر ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۱۱:۴۴

  دریافتی‌های چند گانه مدیران شرکت‌های زیان‌ده دولتی 

  نصرالله پژمانفر

  لازم است مدیریت‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار و کاهش تصدی گری دولتی به طور جدی در دستور کار دولت قرار گیرد که اگر به معنای واقعی محقق شود تحول بزرگی در کاهش هزینه‌های دولت رخ خواهد داد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۷

  اسپوتنیک: کاهش درآمد شرکت‌های صنعتی چینی برای پنجمین ماه متوالی

  به نظر می‌رسد که روند رشد اقتصادی چین در حال کند شدن است ولی برخی کارشناسان بر این باورند که این کشور همچنان می‌تواند به اهداف کوتاه مدت خود دست یابد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۱۱:۲۹

  رشد سود صنعتی چین کند شد

  داده‌های رسمی نشان داد که سود شرکت‌های صنعتی مهم چین در ۹ ماه اول ۲۰۱۸ میلادی، با رشدی ۱۴.۷ درصدی همراه بوده که نسبت به رشد ۱۶.۲ درصدی در بازه ژانویه تا آگوست، کند شده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۱۰:۴۷

  در شروع معاملات هفتگی بازارها

  سهام آسیایی رشد کرد

  سهام آسیایی جهش کرد و از افت شدید هفته گذشته خود بازگشت، اما حال‌وهوای بازارها با تشدید نگرانی‌ها در مورد درآمدهای شرکت‌ها و کند شدن رشد اقتصادی جهان، شکننده باقی ماند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۰۹:۰۶

  اختلاف آخوندی با روحانی درباره مسکن و رشد اقتصادی

  اختلاف نظر شدیدی بین دیدگاه های رئیس جمهور و مقامات ارشد دولتی با دیدگاه های آخوندی درباره نسبت رونق مسکن با ایجاد اشتغال و افزایش رشد اقتصادی وجود دارد و همین موضوع، یکی از عوامل مهم وضعیت نابسمان مسکن در این دوره بوده است.

 • رشد اقتصادی ۱۳۹۷-۰۷-۱۹ ۱۳:۵۴

  کارشناسان امور اقتصادی در گفتگو با قدس آنلاین مطرح کردند

  6 پادزهر برای اقتصاد سمی /تحول در ساختارهای اقتصادی مالی، بانکی و مالیاتی امری ضروری است

  یک کارشناس امور اقتصادی گفت: از آنجایی که درصد زیادی از کاهش نرخ اقتصادی ما با فروش نفت مرتبط است با وجود کوچک‌تر شدن اقتصاد، نباید خیلی نگران بود زیرا این کاهش در واقعیت اقتصاد ما یعنی تولید خیلی تأثیر ندارد.

 • وحید ارشدی ۱۳۹۷-۰۷-۱۹ ۱۳:۳۵

  معطلی4 ساله فعالان اقتصادی

  دکتر وحید ارشدی

  نیاز مبرم است مردم با دولت در راستای بهبود وضعیت اقتصادی همراه باشند ولی در عمل رفتار مردم با این نیاز در تضاد است چرا که نگران وضعیت دارایی های خود و افت ارزش آن در آینده هستند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۱۵:۱۰

  قیمت طلا به ۱۱۹۴ دلار در هر اونس افت کرد

  پس از اینکه بانک مرکزی چین سیاست‌های داخلی برای حمایت از اقتصاد را کاهش داد و ارزش یوآن افت و ارزش دلار بالا رفت، قیمت طلا در معاملات امروز به ۱۱۹۴ دلار در هر اونس افت کرد.

 • واحد‌های اقتصادی فعال ۱۳۹۷-۰۷-۰۹ ۱۸:۴۹

  گفت وگوی فعالان اقتصادی اتریش و خراسان رضوی

  هیاتی اقتصادی از کشور اتریش امروز با جمعی از فعالان اقتصادی خراسان رضوی در اتاق بازرگانی استان در مشهد دیدار و گفتگو کردند.

 • مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ۱۳۹۷-۰۷-۰۶ ۱۵:۱۹

  نشست اتحادیه روسای اتاق‌های بازرگانی عراق با فعالان اقتصادی خراسان رضوی

  رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی عراق گفت: در راستای افزایش همکاری تجاری ایران و عراق در 6 ماهه گذشته سال جاری تبادلات تجاری بین دو کشور نسبت به‌مدت مشابه حدود 1.5 میلیارد دلار رشد داشته که بسیار رشد خوبی بوده است.

 • اصغر بالسینی ۱۳۹۷-۰۷-۰۴ ۱۱:۳۱

  کارشناس اقتصادی در گفتگو با قدس آنلاین مطرح کرد

  سهل‌انگاری در موضوع افزایش نرخ ارز "ام‌الفساد اقتصادی" است/تدبیر دولت در ثبات قیمت کالاهای اساسی غیرعملی است

  ساحل عباسی

  دکتر اصغر بالسینی گفت: بی‌تردید در شرایط اقتصادی ایران "ام‌الفساد اقتصادی"، سهل انگاری در موضوع افزایش نرخ ارز است، در صورتی می‌توان از فروپاشی اقتصاد کشور پیشگیری کرد که از نرخ ارز دقت و مراقبت ویژه‌ای به عمل آید.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۰

  بانک مرکزی اعلام کرد

  رشد اقتصادی سه ماهه اول سال ۱.۸ درصد شد

  بانک مرکزی اعلام کرد: رشد اقتصادی کشور (به قیمت های ثابت سال ۱۳۹۰) براساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ به عدد ۱.۸ درصد رسید.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۲ ۱۰:۱۱

  موسسه تحقیقاتی اوربان اینستیتیو واشنگتن:

  آمارهای ارائه شده درباره رشد اقتصادی آمریکا تنها روی کاغذ خوب است

  موسسه Urban Institute واشنگتن طی گزارشی اعلام کرد آمارهای ارائه شده درباره رشد اقتصادی آمریکا تنها بازی با اعداد است و این مسئله نتوانسته برای ده‌ها میلیون کودک و خانوار آمریکایی شرایط آموزشی مناسب و مسکن فراهم کند.

 • سردار یعقوب علی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) ۱۳۹۷-۰۶-۰۵ ۱۳:۲۵

  فرمانده سپاه امام رضا(ع):

  نیازمند هسته‌های مقاومت اقتصادی هستیم

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: امروز نیاز به روحیه مقاومت در عرصه اقتصادی داریم.این را باید بپذیریم که همه دندان تیز کرده‌اند.

 • مجموعه ای که بنا بود باعث رونق اقتصادی شود ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۲۱:۳۷

  مجموعه ای که بنا بود باعث رونق اقتصادی شود / گزارش تصویری

  مهیار متولی زاده کاخکی - یکی از بزرگترین و بی نظیر ترین مجموعه های توریستی و گردشگری در تمام کشور، میتوانست مجموعه ی "پدیده ی شاندیز مشهد" باشد که احداث این مجموعه با زیر بنای بیش از پانصد هزار متر مربع، از سال 88 آغاز شد. این مجموعه قرار بود قسمت هایی همچون پارک آبی، هتل پنج ستاره، مرکز خرید، مجتمع آپارتمان های مسکونی، شهر بازی سر پوشیده و غیره را شامل شود. استفاده از تندیس ها و پیکره های ایرانی از جمله ابوالقاسم فردوسی طوسی که علاوه بر حفظ هویت و فرهنگ غنی ایرانی، منجر به ایجاد منظره ای با شکوه و غرور آفرین میشد . نکته ی بسیار برجسته ی دیگری که در کنار به کارگیری فرهنگ اصیل ایرانی در هر نقطه از این مجموعه بنا بود وجود داشته باشد و به یاری زیبایی آن بشتابد، معماری عظیم و هنرمندانه ای که از ابتدا تا به انتهای مجموعه در مقابل چشمان بازدید کنندگان و در هر سویی قرار گیرد. می توان گفت تمام این ویژگی ها قرار بود دست به دست هم دهند تا که این مکان، به عنوان یک مجموعه ی بسیار هنری تلقی شده که موجبات جذب هزاران گردشگر را فراهم آورد. متأسفانه چنین مجموعه ی زیبایی به دلایل متعدد، طی چندین سال مراحل ساخت و سازش متوقف گردید اما بار دیگر نه با شتاب گذشته آغاز به فعالیت نموده است. باید در نظر داشت که این مجموعه علاوه بر داشتن جنبه های هنری خود، چه در حال احداث و مطمئنا پس از تکمیل، می تواند به این استان رونق اقتصادی بخشد. حیف است چنین مجموعه ای در گوشه ای خاک بخورد.

 • رشد اقتصادی ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۵:۵۶

  در ۴ ماهه سال ۹۷ صورت گرفت؛

  رشد ۱۸۵ درصدی ارزش صادرات فرش ماشینی استان

  قدس آنلاین: رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در ۴ ماهه امسال، بیش از ۴۳۰۵ تن فرش ماشینی به ارزش حدود ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از گمرکات استان صادر شده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۳۲

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

  باید در بعد اقتصادی آرایش جنگی بگیریم

  سردار غیب پرور خاطرنشان کرد: شاهد مثال آن نیز همین است که در بازه ۱۰ روز تا ۲ هفته‌ای تعداد انبارهایی که بسیجیان در کشور کشف کردند و من نیز به کسانی که مایحتاج مردم را انبار می‌کنند هشدار داده بودم.

 • سهل آبادی ۱۳۹۷-۰۵-۱۲ ۱۲:۵۷

  رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

  بخش خصوصی به مجالی برای ادامه حیات نیاز دارد

  اصفهان- رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: بخش خصوصی بحران‌هایی را سپری کرده که برای ادامه مسیر به تنفس نیاز دارد.

 • رشیدیان ۱۳۹۷-۰۴-۱۵ ۱۶:۵۳

  استاندار خراسان رضوی:

  سوءاستفاده کنندگان از شرایط اقتصادی خائن هستند

  قدس انلاین : استاندار خراسان رضوی گفـت: کسانی که از شرایط بازار سکه و ارز سوءاستفاده می کنند مانند آنهایی که در اوایل انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به نظام خیانت کردند خائنین به کشور در جنگ اقتصادی ایران با دشمن هستند.

 • مدیر کل دارایی ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۳:۵۲

  تأکید مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ؛

  دستگاهها نسبت به ثبت اموال و دارایی ها سریعتر اقدام کنند

  همدان - نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: تمامی دستگاههای دولتی موظف شده اند اموال غیرمنقول خود را در سامانه سادا ثبت کنند.

 • رئیس شورای شهر ۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۱۱:۲۳

  رئیس شورای شهر همدان در واکنش به تغییرات در شهرداری

  فاتحه پروژه میدان بار خوانده شود

  همدان - رئیس شورای شهر همدان در واکنش به تغییرات در شهرداری گفت: با شرایطی که پروژه میدان بار همدان دارد این پروژه به شکست می‌خورد و باید فاتحه این پروژه را خواند.

 • اقتصاد 2018 ۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۱۱:۲۱

  رئیس کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری «همدان، ۲۰۱۸» مطرح کرد

  معرفی ۲۵ ظرفیت‌ سرمایه‌گذاری خارجی در رویداد «همدان، ۲۰۱۸»

  همدان - رئیس کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری «همدان، ۲۰۱۸» گفت: یکصد مورد ظرفیت اقتصادی در همدان شناسایی شد که در نهایت ۲۵ مورد برای سرمایه‌گذاری خارجی معرفی شد.

 • سیف ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۲

  رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد:

  تداوم رشداقتصادی در شش فصل/بانکها ۶۱۳هزار میلیارد تومان وام دادند

  رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در سال ۱۳۹۶ بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی بالغ بر ۶۱۳۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت کردند.