FATF

کل اخبار:162

 • سردار جلالی ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۲:۳۱

  سردار جلالی:

  پیوستن به FATF خدمت به دشمنان است

  رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی عضو ناظر و بازرس FATF هستند، این یک جوک سیاسی است، عربستان و آل سعود خودشان پدرجد تروریست‌ها هستند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۱۱:۴۶

  با ارسال نامه‌ای به شورای نگهبان

  مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی دیگر از لوایح درخواستی FATF را رد کرد + سند

  در نامه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دبیر شورای نگهبان، مغایرت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاست های کلی تشویق سرمایه گذاری، سیاست کلی امنیت قضایی و سیاست کلی امنیت اقتصادی اعلام شده است.

 • FATF ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۰۹:۵۵

  با تصمیم هیئت رئیسه صورت می گیرد

  بازگشت "FATF" به صحن مجلس شورای اسلامی

  سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در صحن علنی پارلمان خبر داد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۱۵:۳۵

  نگاهی به حمایت اتاق بازرگانی از الحاق ایران به FATF

  کسرا آصفی

  اخیرا اتاق بازرگانی با انتشار بیانیه‌ای عنوان کرد که در صورت عدم پایبندی ایران به رعایت توصیه‌های چهل گانه FATF، انزوای مالی کشور قطعی خواهد بود.

 • fatf ۱۳۹۷-۰۶-۰۷ ۰۹:۵۴

  آیا روابط بانکی ایران با اجرای درخواست های FATF بهبود می یابد؟

  در حالی نایب رئیس مجلس مدعی است که عدم قبول FATF، منجر به عدم همکاری بانکی‌های خارجی با ایران می شود که نگاهی به روابط بانکی خارجی در دو سال اخیر نشان میدهد که ریشه مشکلات بانکی ایران در عرصه بین‎‌المللی، تحریم‌های آمریکاست و نه FATF.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۰۱ ۱۱:۵۰

  ذوالنور: پیوستن به CFT «خودکشی از ترس مرگ» است

  رئیس کمیته هسته ای مجلس با اشاره به خطر خودتحریمی ناشی از پذیرفتن الزامات FATF تاکید کرد: پیوستن به این قبیل کنوانسیون‌ها خودکشی از ترس مرگ است.

 • 7 ۱۳۹۷-۰۵-۳۱ ۱۴:۳۰

  بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران:

  تبعات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی پیوستن به FATF برعهده دولت و مجلس است

  بسیج دانشجویی دانشگاه تهران ضمن هشدار درباره آثار ناشی از پیوستن به معاهده FATF اعلام کرد: هرگونه تبعات اقتصادی و اجتماعی و امنیتی اجرای مطالبات FATF برعهده دولت، مجلس شورای اسلامی و ریاست مجلس است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۴۳

  گفتگو با یک استاد دانشگاه

  امکان توقیف اموال ۸۰درصد ملت ایران با پذیرش FATF

  یک استاد دانشگاه با هشدار به اینکه FATF یعنی اطلاعات‌فروشی به دشمن به عوض نامعلوم گفت: امکان توقیف اموال ۸۰درصد ملت ایران با پذیرش FATF وجود دارد.

 • FATF ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۱۳:۱۸

  با پذیرش  کنوانسیون مبارزه با تأمین‌ مالی تروریسم چه سرنوشتی در انتظار ماست؟

  NPT، آینه عبرت FATF !

  در حقیقت این کنوانسیون‌ها و معاهدات، بستر مناسب را برای افزایش فشارهای حقوقی ایجاد می‌کند تا ایران به دست خود، خودش را محدود کند.

 • کنگره آمریکا ۱۳۹۷/۰۵/۰۸

  ابزارهای اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران چیست؟

  ردیابی مالی؛ به‌نام شفافیت، به‌کام تحریم

  سید حامد ترابی

  آمریکا این موارد را به‌عنوان راه‌های شفافیت مالی در کشورها مطرح می‌کند، اما در واقع این شفافیت برای آمریکایی‌هاست و چیزی جز شناسایی و ردیابی جریانات مالی نیست

 • دلیگانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۸ ۰۸:۰۱

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در مصاحبه با «قدس آنلاین» خبر داد

  اتمام حجت نمایندگان با رئیس جمهور درباره لوایح پالرمو و FATF

  مینا افرازه

  حسنیعلی حاجی دلیگانی اظهار داشت: اگر مجلس نظرات کارشناسی مجمع تشخیص مصلحت و شورای نگهبان را درباره لوایح مرتبط با FATF درنظر داشته باشد، نباید دیگر به این لوایح ورود کند چون پیوستن به این کنوانسیون‌ها تبعات سنگین و شومی را برای کشور در پی دارد.

 • لاهوتی ۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۶:۲۱

  عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  پیوستن به پالرمو و FATF  جای اشکال است / رصد اطلاعات اقتصادی کشور از سوی این نهادها

  مینا افرازه

  مهرداد لاهوتی اظهار داشت: اگر قرار است که تحریم‌ها پابرجا باشد و از سوی دیگر نهادهای خارجی شرایط  و اطلاعات اقتصادی کشور را رصد کنند، طبیعی است موضوع پیوستن به کنوانسیون‌هایی مانند پالرمو جای اشکال دارد.

 • جمالی ۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۴:۵۱

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  دولت باید لوایح بومی را در مجلس به تصویب برساند

  مینا افرازه

  محمد جواد جمالی اظهار داشت: لوایح چهارگانه همچون پالرمو پیش نیاز پیوستن به FATF و دستور کارگروه ویژه به ایران برای خارج کردن کشورمان از لیست سیاه هستند. و بنابر نظر رهبری و اعلام موضع مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد تهدید این لوایح برای امنیت ملی بررسی آنها در مجلس دیگر موضوعیتی ندارد.

 • fatf ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۷:۰۰

  با نظر مخالف مجمع تشخیص "کارِ FATF" یکسره شد + متن نامه

  مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به شورای نگهبان ایراداتی جدی به "FATF" وارد کرده است. این ایرادات تقریباً نشان می‌دهد که هم شورای نگهبان و هم مجمع تشخیص با پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی مخالفند.

 • FATF ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۹

  تلاش مسئولان برای کتمان ارتباط لوایح چهارگانه با FATF !

  کسری آصفی

  تردیدی وجود ندارد که ﺗﺼﻮﻳﺐ ﻟﻮﺍﻳﺢ ﭼﻬﺎﺭﮔﺎﻧﻪ، دﺭﺧﻮﺍﺳﺖ FATF ﺍﺯ دﻭﻟﺖ ﻭ ﻣﺠﻠﺲ ﺍﻳﺮﺍﻥ در قالب «برنامه اقدام» ﺍﺳﺖ، اما معلوم نیست برخی از مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس از جمله رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با چه توجیهی ارتباط این لوایح با FATF را تکذیب می‌کنند؟

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۳

  دولت‌های اروپایی باز کردن کانال مالی برای ایران را به اجرای FATF گره زدند

  دولت‌های اروپایی در نشست اخیر در وین پیشنهاداتی برای باز کردن کانال‌های مالی با ایران پیشنهاد کرده، اما تحقق آن را به اجرای قوانین FAFF گره زده‌اند.

 • 7 ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۰:۰۸

  موضع جدید اروپا؛ حفظ برجام در گرو تصویب FATF؟!

  روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال در گزارشی به بررسی تلاش جدید اروپا برای تحقق وعده‌های اقتصادی خود به منظور حفظ برجام پرداخت.

 • مهدی پازوکی ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۵:۲۱

  یک اقتصاددان در گفت و گو با «قدس‌آنلاین»:

  «قالتاق‌های اقتصادی» صاحبان اصلی پول‌های کثیف هستند

  فرزانه غلامی

  مهدی پازوکی اقتصاددان گفت: قاچاقچیان مواد مخدر، اهالی رشوه و کارچاق کن‌ها و قاچاقچیان کالا و ارز را عمده‌ترین صاحبان پول‌های کثیف دانست.

 • کریمی قدوسی ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۲

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با قدس آنلاین  خبرداد:

  درخواست عجیب روحانی از دبیر شورای نگهبان برای فضاسازی در مجلس به نفع FATF

  مینا افرازه

  جواد کریمی قدوسی از نامه حسن روحانی به دبیر شورای نگهبان برای کمک به فضا سازی در مجلس برای تصویب لایحه عضویت ایران در کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم خبر داد. در این نامه حسن روحانی همچنین از آیت الله جنتی خواسته است تا شورای نگهبان سه لایحه به تصویب رسیده در مجلس از جمع لوایح چهارگانه دولت که زمینه ساز عضویت ایران در FATF هستند را به فوریت تأیید کند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۴:۴۳

  نماینده مردم مشهد خبر داد

  نامه رئیس‌جمهور به آیت‌الله جنتی درباره تصویب لوایح چهارگانه ذیل FATF

  حسن روحانی در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان بر لزوم تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت تاکید کرد.

 • FATF ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۵:۳۶

  خطر حذف یک تبصره با دستور FATF

  کسری آصفی

  حاجی دلیگانی هم در اخطاری با اشاره به اصل 154 قانون اساسی گفت: «تبصره 2 ماده 1 قانون فعلی خیلی مصوبه خوبی بوده و مطابق با اصل 154 قانون اساسی است ولی نمی‌دانم به چه دلیل این عقب‌نشینی صورت گرفته است؟ به نظر من پنج تبصره‌ای که به‌جای تبصره‌های یک تا دو در ماده یک قانون فعلی، در لایحه اصلاحی آمده است، ناقض اصل 154 است».

 • حسن بیگی ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۵۲

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با «قدس‌آنلاین»:

  گذاشتن حق شرط برای FATF غیر قانونی است / مسکوت ماندن لایحه به دلیل مشخص شدن نتیجه مذاکرات با اروپایی‌ها

  مینا افرازه

  ابوالفضل حسن بیگی اظهار داشت: از آنجاییکه اکنون ما در حال مذاکره با اروپایی‌ها هستیم چه دلیلی دارد که عضو کنوانسیون CFT  شویم. اگر اروپایی‌ها درست عمل کنند و در عمل به تعهدات خود از جمله برجام ثابت قدم باشد، امکان دارد این لایحه در مجلس شورای اسلامی رای بیاورد. اما اگر اروپایی‌ها بخواهند برخورد منافقانه داشته باشند و پیرو سیاست‌های آمریکا باشند قطعا مجلس شورای اسلامی به CFT  رأی نخواهد داد.

 • مسعود اخوان فرد ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۷:۴۱

  معاون اسبق سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با قدس آنلاین مطرح کرد:

  FATF به دنبال خرید زمان برای کشورهای اروپایی است/ ماهیت کنوانسیونهای پالرمو و FATF کاپیتولاسیون حقوقی است

  آرش خلیل‌خانه

  مسعود اخوان فرد گفت: تمدید تعلیق اقدامات تقابلی بر علیه ایران از سوی FATF نشان می‌دهد این کارگروه به دنبال خرید زمان برای کشورهای غربی و اروپایی‌هاست تا محدودیت‌ها و تعهدات بیشتری را بر ایران تحمیل کنند. پذیرش این کنوانسیون‌ها در واقع قبول کاپیتولاسیون حقوقی است و باید مراقب باشیم دچار یک استعمار نوین حقوقی نشویم.

 • تیم مذاکره هسته‌ای ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۶:۰۹

  نگاهی به تمدید مهلت ایران از سوی FATF

  دولتمردانی که کاسه داغ‌تر از آش بودند

  آرش خلیل خانه

  در حالی که مهلت یکساله ایران برای تصویب و اجرای مقررات و دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی(FATF) هفته گذشته به پایان رسید بر خلاف هشدارها و خط و نشان‌های دولتمردان درباره بازگشت تحریم‌ها و محدودیت‌های این کارگروه بین‌المللی علیه کشورمان در صورت مقاومت مجلس در برابر تصویب لوایح عضویت ایران در کنوانسیون‌های زیر مجموعه FATF این کارگروه در جلسه دیشب خود تعلیق اقدامات تقابلی علیه ایران را تمدید کرد.

 • سلیمی ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۳:۵۰

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با قدس آنلاین:

  تصویب قانون مبارزه با تامین مالی ترویسم، چراغ سبزی برای افزایش تحریم‌ها بود

  مینا افرازه

  علیرضا سلیمی اظهار داشت: لوایح چهارگانه همان حلقه‌های  تکمیل کننده FATF  هستند که علیرغم گفته‌های رهبری یکی یکی در صحن مجلس به تصویب می‌رسند. لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، از نظر شکلی ایراد دارد و مغایر اصل ۱۵۸ قانون اساسی است. باید گفت تصویب لوایح چهارگانه و لایحه اصلاح قانون مبارزه با تروریسم، منشاء فشار و تحریم‌های بیشتر به مردم شده و ناخواسته زندگی مردم را به خطر انداخته است.

 • fatf ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۳:۴۵

  FATF تعلیق اقدامات تقابلی علیه ایران را تمدید کرد+ بیانیه کامل

  گروه ویژه اقدام مالی که مأموریت خودش را مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در جهان عنوان می‌کند، روز جمعه اعلام کرد تصمیم گرفته تعلیق «اقدامات تقابلی» علیه ایران را برای یک دوره دیگر تمدید کند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۱:۴۱

  حاجی‌دلیگانی:

  خطراتی که با پیوستن به FATF ایران را تهدید می‌کند/ خطر قرار گرفتن قهرمانان ملی در فهرست تروریست‌های بین‌المللی

  نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با تشریح خطرات پیوستن ایران به FATF گفت: بسیج دانشجویی با توجه نفوذی که در بین اقشار تحصیل‌کرده دانشگاهی دارد، باید درباره خطرات FATF برای مردم روشن‌گری کند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۰:۰۲

  FATF تعلیق اقدامات متقابل خود در قبال ایران را تا اکتبر تمدید کرد

  گروه ویژه اقدام مالی FATF ضمن ابراز نا امیدی از اینکه ایران برنامه اقدام خود را کامل اجرا نکرده است ولی با توجه به تداوم تلاشهای دولت ایران، تعلیق اقدامات مقابله ای خود را تا ماه اکتبر تمدید کرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۵:۱۲

  واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت:

  تغییراتی در کابینه خواهیم داشت/ بنای دولت عضویت در FATF نیست

  رییس دفتر رییس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور از وزرا خواستند که با مردم صحبت کنند و امروز بعد از ظهر هم در جلسه‌ای با مسئولان دولت در سالن اجلاس سران با مردم صحبت می‌کند.

 • حسینی کیا ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۵:۱۴

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با «قدس آنلاین» :

  با نظر صریح رهبری؛ تمامی شبهات برای رد لوایح چهارگانه رفع شد

  مینا افرازه

  جواد حسینی‌کیا اظهار داشت: با اظهارات اخیر رهبری درباره عضویت ایران در لوایح چهارگانه، اگر برخی شک و شبهه‌ای درخصوص رد قوانینی داشتند که غربی‌ها دستور العمل تصویب و اجرای آنرا تهیه کرده‌اند، رفع خواهد شد. عضویت در کنوانسیون‌هایی همچون FATF  و لوایح چهارگانه، مشکل ایران را حل نخواهد کرد و کماکان تحریم‌ها بر سر جای خود خواهند بود.