همه‌ی خبرهای امروز
 • سیدمهدی صدرالساداتی ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۱۱:۰۵

  آیا «مهدی صدرالساداتی» به افشاگری‌هایش ادامه می‌دهد

  طلبه اینستاگرام، اشرافی‌گری و دیگران

  مجید تربت زاده

  شاید خیلی هم پدیده غریبی نباشد... «صدرالساداتی» را می‌گویم که این روزها به تعبیر بعضی‌ها، نسخه آپدیت شده « آخوندهای رسانه ای» است و با «استوری» و « لایو» هایش، فضای مجازی و حقیقی را ترکانده است! پدیده طلبه‌ها و روحانیانی که خوب متوجه شدند، در کنار منبر و موعظه‌های سنتی، به منبرهای امروزی و رسانه‌ای محتاجند تا موعظه هایشان را، آن طور که باید، به گوش و چشم جوانان قرن 21 برسانند، حرف امروز نیست.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۱۲:۴۳

  سست عنصری؛ از داوری فوتبال تا هیتلر و عمر سعد!

  محمدحسین جعفریان

  داور بازی ایران و پرتغال در جام جهانی مصاحبه‌ای داشته و درباره صحنه خطای «رونالدو» بر روی مدافع تیم ملی کشورمان، اذعان کرده باید کارت قرمز می‌داده و اما دلیل اخراج نکردن این ستاره پرتغالی را درخواست یک پسر بچه همزبان خودش بیان کرده که از میان جمعیت چند بار فریاد زده و با التماس گفته: «لطفاً او را اخراج نکنی!»

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۰۷ ۱۵:۳۲

  «رأی‌ الیوم»: ارتباط سیاسی اردن با سوریه امری اجتناب‌ناپذیر است

  اردن از زمان آغاز بحران سوریه با وجود فشار کشورهایی چون عربستان و امارات، به کاهش سطح روابط خود با سوریه به حد کاردار سفارت بسنده کرده و از قطع کامل رابطه با دمشق خودداری کرده است.

 • تحریم ۱۳۹۷-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۵

  2 پادزهر برای تحریم‌های نفتی

   سیدمسعود احمدی

  همزمان با مطرح شدن تحریم مجدد نفت ایران از سوی آمریکا، استفاده از محموله‌های کوچک برای جلوگیری از ردیابی و به کار بردن پیمان‌های پولی دوجانبه برای حذف دلار در مبادلات اقتصادی بخصوص فروش نفت، می‌تواند تأثیر چشمگیری در کاهش تحریم‌های جدید نفتی داشته باشد.

 • بانک ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ ۱۵:۴۹

  بانک مرکزی، حافظ منافع مردم یا بانک‌ها؟

  دکتر مرتضی فیروزآبادی

  واقعیت آن است که بیشتر مدیران ارشد بانک مرکزی از بانک‌ها می‌آیند و پس از دوره‌ای از مسئولیت، دوباره به نظام بانکی بر می‌گردند و این چرخه مانع از آن است که بانک مرکزی منافع مردم را بر منافع بانک‌ها ترجیح دهد. 

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ ۱۵:۴۷

   اکنون نوبت دانه‌درشت‌هاست

  محمدحسین جعفریان

  نگاه زمانی، این برهه بهترین زمان برای مبارزه با سرطان فساد در کلیت نظام و اخراج فرصت طلبان و رانت خواران از بدنه حاکمیت است...

 • فاطمه موسوی ۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۱۳:۰۴

  شعری به مناسبت میلاد خجسته امام رضا(ع)

  هشتمین بهشت

  سیده فاطمه موسوی

  سیده فاطمه موسوی، شعر جدیدی را که به مناسبت میلاد امام رضا(ع) سروده است؛ برای انتشار در اختیار قدس‌آنلاین قرار داده است که با هم می‌خوانیم:

 • جواهری ۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۱۲:۰۸

  منشأ و فلسفه پیدایش لقب عالم آل محمد(ع) برای امام رضا(ع)

  حجت‌الاسلام دکتر محمدرضا جواهری/ عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد

  «عالم آل محمد»(ع) لقب بزرگ و بی همتای ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(ع) است. منشأ این لقب کجاست؟ چه کسانی این لقب را به امام رضا(ع) داده‌اند؟ چرا امام رضا(ع) دانشمند اهل بیت(ع) نامیده شده‌اند؟ بهترین منبع برای دریافت پاسخ صحیح و جامع به این پرسش، احادیث معصومین(ع) است.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۱۲:۰۵

  حاشیه‌ای بر یک قانون عجیب و غریب

  تمام آن شعارها فقط حرف است. در عمل هیچ‌کس دلش نمی‌آید جایش را به یک نیروی جوان‌تر و کارآمدتر و به روزتر بدهد، به طوری که باید با توسل به زور قانون آن‌ها را از میزهایشان جدا کرد.

 • مهذب ۱۳۹۷-۰۴-۳۱ ۱۱:۴۵

  جای نق زدن باید مصرف را مدیریت کرد

  جامعه: بارش‌های اخیر در ذخیره آب پشت سدها و مشکلات پیش رو در حوزه تأمین انرژی تأثیر بسزایی داشت. ضمن اینکه صنعت برق بر روی تولید نیروگاه‌های برق‌آبی به میزان ۹۰۰۰ مگاوات برنامه‌ریزی کرده بود، اما با کاهش بارش و کم شدن آب پشت سدها این میزان محقق نشد و حالا حدود ۵۰۰۰ مگاوات کمبود وجود دارد.

 • جواهری ۱۳۹۷-۰۴-۳۱ ۱۱:۴۰

  احسان؛ عامل جلب محبت در کلام امام رضا(ع)

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا جواهری، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد

   ابراز محبت به مردم جهان یک اصل فراگیر در اخلاق اجتماعی است و ریشه در عقل و فطرت انسان‌ها دارد. آدمی را تنها از آن جهت که مخلوق خداست باید دوست داشت. اما عوامل و امتیازها و اقدامات انسان‌ها نیز موجب جلب محبت انسان‌ها خواهد شد. «احسان» یکی از اسباب پیدایش و تقویت محبت در دل انسان‌ها، نسبت به اهل احسان است. امام رضا(ع) فرموده‌اند: جبلت القلوب علی حبّ من أحسن الیها و بغض من أساء الیها؛ دل‌ها بر دوستی کسی که به آنان احسان کند و بغض کسی که به آنان بدی نماید آفریده و سرشته شده است.» (الکافی، ج 8، ص 152 و تحف العقول عن آل الرسول علیهم‌السلام(ع)، ص 37 و موسوعه الامام الرضا(ع)، ج 5، ص 392).

 • صفری ۱۳۹۷-۰۴-۳۱ ۱۱:۳۸

  قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی داریم، به آن عمل نمی‌کنیم

  جامعه:معضل مصرف بی‌رویه انرژی ارتباطی با نبود یا کمبود قانون ندارد. بزرگ‌ترین مشکل در این راه، نبود فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه است. باید بدانیم که مبالغ مصرف شده برای فرهنگ‌سازی هزینه نیست.

 • احمد صفری ۱۳۹۷-۰۴-۳۱ ۱۱:۳۸

  شبه رایگان بودن انرژی به مصرف بی‌رویه انجامیده است

  احمد صفری

  معضل مصرف بی‌رویه انرژی ارتباطی با نبود یا کمبود قانون ندارد. بزرگ‌ترین مشکل در این راه، عدم وجود فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه است. باید بدانیم که مبالغ مصرف شده برای فرهنگ‌سازی هزینه نیست.

 • ۱۳۹۷-۰۴-۳۱ ۱۱:۳۷

  ایران از تمدن‌کاریزی تا بحران آب

  دکتر مرتضی فرهادی

  چرا یک ملتی که پیش از این، این همه به آب اهمیت می‌داد این‌قدر«آب گم کن» شده است. آیا این معنی‌اش آن نیست که ایرانی خودش را گم کرده است؟

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۰:۰۷

  آقای کرباسیان! این یادداشت را بخوانید!

  محمدحسین جعفریان

  حالا فهمیدید چرا مردم در حد سپردن چند بطری آب معدنی برای رساندن به زلزله زدگان کرمانشاه به کل شما دولتمردان اعتماد نداشتند؟ از بس به آن‌ها دروغ گفته‌اید! هر بار چیزی گفته و بعد مثل آب خوردن حرفتان را عوض کرده‌اید.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۸

  تکنوکرات‌ها و مأیوس‌ها پست‌ها را رها کنند

   دکتر سعید شعرباف

  مدیریت را هنر انجام کار به وسیله دیگران تعریف کرده‌اند، اما مدیریت، در واقع هنر حل تعارض‌ها و چگونگی مصالحه بین اهداف خوب است، اهداف خوبی که اغلب تعارض‌های ذاتی با هم دارند و بهبود یکی به عقبگرد در دیگری منجر می‌شود.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۳

  گناه قاچاق کالاهای اساسی بر عهده کیست؟

  محمدحسین جعفریان

  با این تصمیم بعید نیست (بویژه اگر طولانی شود) تمام تولیدکنندگان کالاهای اساسی در داخل، ورشکسته و محو شوند. چطور وقتی چنین تصمیمی می‌گرفتید، به عواقب آن فکر نکردید؟

 • حسن سبحانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۲

  مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شود

  دکتر حسن سبحانی

  خرج بیش از درآمد (مالیات) به هر دلیلی در واقع هزینه تأمین امکانات برای نسل فعلی را بر دوش نسل آینده می‌گذارد و از این حیث قطعاً می‌توان گفت که منصفانه نیست.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۲:۰۹

  خوانش شعری از بهروز رزمجویی

  حرکت موازی دو روایت شعر

  حمیدرضا شکارسری

  «سکانس آخر/ صدا؟؟؟/ رفت نور؟؟؟/ رفت او؟؟؟/رفت!!!»*

 • شعرباف ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ ۱۳:۱۴

  حزب‌الله «بی‌مرز»؛ برنامه‌ریز، یادآور، مردمی، رو به آینده و زبردست

  دکتر سعید شعرباف

  حزب‌الله بیش از هر کس این حقیقت عبرت‌آموز را درک کرده که خداوند با هیچ نظام و حکومتی عقد اخوت برقرار نکرده و اتفاق سهمگینی که برای انقلاب پیامبر در عاشورا رخ داد، به طریق اولی می‌تواند برای هر انقلاب و حرکت الهی دیگر نیز تکرار شود.

 • حزب الله ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

  «نصرت خدا» پس از «وعده صادق» 

  جنگ ۳۳ روزه تابوی شکست ناپذیری اسرائیل را شکست

  مجید تربت زاده

  در نگاه اول همان طور که خیلی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها نوشتند، به نظر می‌رسد «حزب الله» با انجام یک عملیات نظامی در عمق مناطق اشغالی، آغازگر جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ بود. با این نگاه، عملیات «وعده صادق» که در آن، رزمندگان مقاومت موفق به اسیر کردن نظامیان صهیونیست شدند، آتش جنگ را روشن کرده و اسرائیلی‌ها را وادار به تلافی کرده بود.

 • آیت الله صافی گلپایگانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۱ ۰۰:۵۶

  نوشتاری از آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مناسبت روز حجاب و عفاف

  وظیفه زن مسلمان در برابر تهاجم به حجاب اسلامی

  ۲۱ تیرماه سالروز قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب رضاخانی است. آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نوشتار زیر را با بیان سوابقی از توطئه‌های استعمار علیه حجاب و وظیفه بانوان مسلمان درباره حجاب نگاشته‌اند:

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۱:۴۳

  حرکت آخر برای آزادسازی سوریه از دست گروه‌های تروریستی

  صادق کوشکی

  معارضان مسلح سوری اعلام کردند که توانسته‌اند به توافقی با نیروهای روسیه دست یابند که به موجب آن سلاح‌هایشان را به صورت مرحله‌ای تحویل می‌دهند و نیروهای پلیس نظامی روسیه هم در مناطق مرزی سوریه با اردن مستقر می‌شوند.

 • محمد حسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۶

  خبری از بی خبری این روزها!

  محمدحسین جعفریان

  خبر مرگ مفاجا نیست که، خبر را هم خودمان می‌سازیم دیگر. پس می‌توان یک مدت، لااقل برای یادداشت نخست آن هم پس از چند روز ناپدید شدن از هیچ خبری حرف نزد...

 • دکتر«ابراهیم رزاقی» ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۵

  تهاجم به اقتصاد ازدرون مرزها

  دکتر ابراهیم رزاقی

  در کنار نگرش سود جویی برخی از فعالان اقتصادی، متأسفانه‌ اعتقادبرخی مدیران و مسئولان به اجرای نظام سرمایه داری لیبرال ازیک طرف و رشد طبقه ثروتمند درطول سه دهه اخیر، سود پرستی تبدیل به فرهنگ شده است...

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۰

  مسئله بحران اقتصادی و اختراع مجدد چرخ

  دکتر میثم ظهوریان

  کمیاب شدن برخی کالاهایی که به آن‌ها ارز دولتی تخصیص یافته بود و همچنین سو استفاده برخی آژانس‌های مسافرتی در گرفتن ارز یارانه‌ای مسافران در ازای رایگان کردن سفر خارجی برای آن ها، تنها نمونه‌ای از آثار مخرب این سیاست در فضای اقتصادی کشور است.

 • حسنلو ۱۳۹۷-۰۴-۱۸ ۱۳:۴۷

  امام صادق (ع) و تمدن اسلامی

  *حجت الاسلام دکتر امیر علی حسنلو

  شهرت علمی ‌امام(ع) در بلاد اسلامی ‌آن چنان چشم‌گیر و زبانزد خاص و عام بود که از نقاط  دور قلمرو وسیع  اسلامی ‌برای کسب فیض به مدینه هجرت و در حوزه درس اوحاضر می شدند  و از دریای بی کران علوم الهی او بهره می‌ بردند؛ این شهرت علمی به حدی گسترش یافت که  دانشمندان پیرو اندیشه وادیان دیگر وغیرمسلمان نیز برای  درک این واقعیت ومشاهده  این شهرت به مدینه آمده و به خدمتش رسیدند.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۷-۰۴-۱۷ ۰۹:۱۰

  یادداشت روز

  امام صادق(ع)؛ جان تازه در کالبد مرده اسلام

  سید مصطفی حسینی راد

  چرا ما شیعیان را نه شیعه علوی بلکه شیعه جعفری و مکتب و مذهب ما را مکتب جعفری می‌نامند؟ این پرسشی است که گاه به عنوان یک شبهه از سوی معاندان مطرح می‌شود و شیعه را مذهبی برساخته به دست امام جعفر صادق(ع) معرفی می‌کنند و آن را نه اسلام راستین محمدی، بلکه فرقه‌ای می‌خوانند که در اوایل قرن دوم هجری به دست جعفربن محمدٍ الصادق(ع) ساخته شده است.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۱:۱۳

  خوانش شعری از پوریا پلیکان

  کاش این شعر عنوان نداشت!

  حمیدرضا شکارسری

  «کمک کن آن سر این جنازه را بگیر باید زودتر آن را به خاک تبدیل کنیم مرده ای دیگر در انتظار جایگاه اوست»*

 • علیرضا فغانی ۱۳۹۷-۰۴-۱۵ ۰۱:۰۰

  درخشش خراسانی ها در داوری؛ از ترکی و کامرانی فر تا فغانی و سخندان

  قوه قضائیه فوتبال 

  جواد رستم زاده

  تیم داوری ایران به فینال برسد یا نرسد فرقی ندارد. مهم ردپای تاریخی این کوبل از داوری است که تا سال‌ها در حافظه تاریخی ما خواهد ماند.