همه‌ی خبرهای امروز
 • معلمان حق التدریسی ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۶

  کمبود شدید معلم آموزش و پرورش را از پا در می‌آورد!

  چرا آموزش و پرورش با جذب حق‌التدریسی ها مخالف است؟

  چهاربند؛ حتی پیشنهاد برگزاری آزمون که کمیسیون آموزش مجلس و برخی دیگر از مسئولان آموزش و پرورش برای استخدام حق التدریسی ها مطرح می کنند را هم قبول ندارد و معتقد است:برگزاری آزمون تخصصی بین حق التدریسان مشکلی را حل نمی‌کند. او می گوید: اگر بخواهیم از خود این افراد آزمون بگیریم دوباره با خودشان مقایسه می‌شوند و مشکلی را حل نمی‌کند.

 • افزایش سطح دانش سلامت بیماران ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۱

  مدیر پرستاری بیمارستان فوق تخصصی رضوی بیان کرد:

  آموزش خودمراقبتی به بیماران ۷ تا ۸۰ سال در جشنواره بیمارستان رضوی

  قدس آنلاین:مدیر پرستاری بیمارستان فوق تخصصی رضوی تأکید کرد: واحد آموزش به بیمار این بیمارستان اهتمام ویژه‌ای به ارتقای سطح سلامت مردم جامعه به ویژه در مناطق محروم مشهد دارد.

 • تاکسیرانان ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۰

  درجلسات مرکز افکارسنجی آستان قدس رضوی مطرح شد؛

  لزوم مدیریت مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی توسط آستان قدس رضوی/ حضور موثر تاکسیرانان در شورای مخاطبان آستان قدس رضوی

  قدس آنلاین:تاکسیرانان مشهد مقدس از جمله همسایگانی هستند که از دیرباز واسطه وصال زائران و امام مهربانی‌ها بوده و هستند. برخی از آن ها از نقاط مختلف به سوی حرم روانه می شوند و برخی نیز توفیق خدمت یافته اند تا هر روزشان را با عرض ادب و سلام به ولی نعمت خود متبرک کنند.

 • قلیان ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۰:۴۷

  گزارش قدس آنلاین همزمان با هفته ملی بدون دخانیات؛

  امروز قلیان، فردا هزار راه نرفته

  اهواز- در کلانشهر اهواز از وقتی یکی از قهوه خانه ها دچار آتش شد عزم ها برای برچیدن قلیان از روزهای جوانان، محکم تر و برنامه ها بیشتر راه عملی شدن گرفت اما دود آتش قهوه خانه که نشست هیجان مسئولان شهری هم فروکش کرد و باز خانواده ها ماندند و بساط های زیاد قلیانی حتی در اماکن عمومی.

 • البحرين ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۰۱:۴۳

  چنگال‌های تیز شده برای تصاحب مروارید خلیج فارس

  بحرین؛ مستعمره نوین آمریکا و عربستان

  احمد یوسفی صراف

   از زمانی که بحرین دستخوش اعتراضات مردمی به حکومت آل خلیفه شده است، روز به روز دخالت‌های رژیم سعودی برای فرونشاندن اعتراضات مردمی و حمایت تسلیحاتی از آل خلیفه بیشتر شده است.

 • تلگرام ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۰۱:۴۲

  قدس ادعای عدم مهاجرت ایرانیان به پیام‌رسان‌های داخلی را واکاوی می‌کند

  سقوط آزاد تلگرام به روایت آمار

  هادی ذالکی

  آذری جهرمی در نشست با کمیسیون های امنیت ملی و اقتصادی و صنایع و معادن مجلس با وزارت ارتباطات و مدیران پیام رسان های داخلی گفت یک میلیون کاربر تلگرام را حذف کرده‌اند. این در حالی است که چندی پیش نیز این ادعا توسط وی واکنش‌هایی را در بر داشت.

 • فیروزه ۱۳۹۷-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۷

  گشت و گذارخبرنگار «قدس‌آنلاین» در نمایشگاه دائمی‌سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

  «راز فیروزه» پایتخت نشین‌ها را فرا می‌خواند

  قدس آنلاین / نازلی مروت: از نامش پیداست که باید متفاوت از همه ساختمان‌های اداری گرفتار آهن و شیشه باشد. رنگ و بوی خاک دارد و از همان قدم اول می‌توان آثار و نشانه‌هایی از فرهنگ و تمدن ایرانی را درگوشه و کنار ساختمان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دید. از پله‌های ورودی که عبورمی‌کنی معماری سنتی، فضای گنبدی و دیوارهای خشتی که با موسیقی سنتی همراه شده، آدمی‌را مبهوت می‌کند.

 • چهل شاهد - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۸:۰۳

  در هشتمین نشست تخصصی «چهل شاهد» عنوان شد

  امروز مداحی بر شعر پیشی گرفته است/ما شاعران انقلابی از شبه روشنفکران بخاطر مواضعمان خجالت نمی‌کشیم/ در نقدهای «محمدحقوقی» شعر انقلاب نادیده گرفته شد/شاعر انقلابی نمی‌تواند دربرابر مفاسد سکوت کند

  قدس آنلاین: هشتمین نشست تخصصی «چهل شاهد» که به بررسی چهار دهه شعر انقلاب اسلامی می‌پردازد، امروز هفتم خرداد ماه با اجرای اسماعیل امینی و با حضور افشین علا شاعر و پژوهشگر و آرش شفاعی شاعر و روزنامه‌نگار در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

 • سفره‎های اکرام رضوی ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۶:۵۷

  جزئیاتی خواندنی از پذیرایی ۳۹۰ هزار مجاور مشهدی در ماه مبارک رمضان درمراسم «ضیافت اکرام رضوی» حرم مطهر حضرت رضا(ع)

  بزرگترین سفره افطار جهان اسلام چگونه پهن می‌شود؟

  محمدحسین مروج کاشانی

  مراسم ضیافت اکرام رضوی که به عنوان بزرگترین سفره ضیافت افطار در جهان اسلام شناخته شده است از جمله مراسمی است که در جوار بارگاه ملکوتی امام ضامن و ثامن حضرت اباالحسن الرضا(ع) در صحن هدایت و در ماه مهمانی خدا برگزار می‌شود و کمتر مسلمان و دلباخته‌ای است که آرزومند نشستن بر سر این سفره کم‌نظیر نباشد تا از برکات حضور بر سفره و خوان با برکت امام مهربانی‌ها در ماه ضیافت الهی بهره‌مند گردد.

 • قارچ ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۵:۲۱

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  ردپای مسمومیت با قارچ در قزوین

  قزوین_بازار قارچ ها گویا این روزها حسابی گرم شده است. «مسمومیت با قارچ»، «مهمترین علائم مسمومیت با قارچ» و «این قارچ ها سمی است، نخورید»؛ کلمات نام آشنایی است که این روزها در تیترهای رسانه ها و فضای مجازی داغ شده است؛ تیترهایی که خبر از بلای جدید در بین ایرانیان می دهد.

 • لاکچری ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۰:۵۷

  "قدس" در گفت و گو با کارشناسان پیامدهای پدیده لاکچری را بررسی می کند

  کلیه ۱۵ میلیون تومان! دمپایی ۱۷ میلیون تومان

  اعظم طیرانی

  تاریخ آغاز و ترویج «لاکچری لایف» یا «سبک زندگی لوکس» در ایران مشخص نیست. در واقع هرجا که ثروتمندی و خان‌زاده ای بوده، تجمل گرایی هم بوده، اما با افزایش شمار کاربران شبکه‌های اجتماعی، این سبک زندگی بیش از پیش ترویج شده است.

 • اروند کنار ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۰۹:۱۶

  سایه ناامنی بر بازارهای خرمشهر و آبادان

  اهواز- قرار بود خرمشهر بعد از آن همه سالهای بعد از جنگی، که مورد بی مهری قرار گرفته بود مملو از فرصت تجارت و تعامل و نمونه شدن شود، اما خبر می رسد منطقه آزاد خود معضلاتی برای این دو شهرستان به وجود آورده...

 • روحانیت سیما ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۹:۰۵

  گزارش قدس درباره تصویر روحانیت در سینما و تلویزیون

  سیمای روحانیت؛ کلیشــه‌ای یا  پیشــرو؟

  زهره کهندل

 • کار فرهنگی ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۹

  حرکت خودجوش فرهنگی چند دانشجو در فضای مجازی حسابی سروصدا کرده است

  کار تمیز فرهنگی

  عباسعلی سپاهی یونسی

  ما از خودی‌ها خیلی بیشتر تیکه خوردیم. منظورم قشر حزب اللهی و مذهبی است که مثلاً می‌گفتند 10 میلیون برداشتید بردید گل و شال عزا دادید؟

 • خشکسالی ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۳:۴۷

  قدس آنلاین وضعیت مایه حیات در ایلام را بررسی می کند؛

  تابستان گرم و بحران جدی کم آبی

  ایلام- «آب مایه حیات است و باید قدر آن را بدانیم» هرچند این جمله، جمله ای کلیشه ای است، اما براستی که حیات نه فقط انسان ها، بلکه همه جانداران به آن وابسته است، وابستگی صد درصدی!

 • مصرف داروها ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۲

  ضعف‌های ساختاری عامل مصرف بالای دارو در ایران است

  «پیشگیری» قربانی تجاری سازی «درمان»

  اعظم طیرانی

  محمد علی شهابی؛ تحلیلگر حوزه سلامت در خصوص دلایل بالا بودن سرانه مصرف دارو در کشور می گوید : خود درمانی و به تبع آن بالا بودن سرانه مصرف دارو در کشور دلایل مختلفی دارد که نخستین عامل آن تجاری شدن بحث درمان در کشور است که از ساختار مدیریتی وزارت بهداشت نشأت می گیرد و نظارتی بر آن حاکم نیست. دومین عامل ساختار معیوب وزارت بهداشت است که موجب شده به جای اهمیت دادن به تامین سلامت و پیشگیری به توسعه حوزه درمان بپردازد.

 • لاریجانی ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۷:۴۵

  بازگشت هیجان و رقابت به انتخابات هیئت ریسه مجلس

  وزن کشی فراکسیون‌های سه‌گانه یا ائتلاف دقیقه ۹۰!؟

  قدس آنلاین/ آرش خلیل‌خانه: شمارش معکوس برای برگزاری انتخابات سالانه هیئت رئیسه مجلس در حالی آغاز شده که به نظر می‌رسد این بار رقابت‌هایی بسیار جدی‌تر بر سر کرسی ریاست مجلس میان فراکسیون‌های سه گانه موجود در خانه ملت شکل گرفته است.

 • نسخ خطی ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۱:۴۱

  در واکنش به انتشار یک گزارش در روزنامه قدس عنوان شد

  حتی یک پرونده سرقت آثار در کشور وجود ندارد

  جامعه:بیش از یک دهه است که فعالان و دلسوزان فرهنگی از معامله‌ها و خروج غیرقانونی اسناد و نسخ تاریخی سخن گفته و می‌گویند. روزنامه قدس نیز بنابر وظیفه و احترام به دغدغه‌های اندیشمندان و صاحبنظران این عرصه اواخر هفته گذشته در قالب گزارشی به این موضوع پرداخت که چاپ این مطلب با واکنش هایی مواجه شده است

 • سیمین ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۱:۳۸

  خبرنگار «قدس‌آنلاین» از خانه جلال و سیمین گزارش می‌دهد

  میهمانی شمعدانی و کلمه

  قدس‌آنلاین/ فرزانه غلامی: پنج شنبه سوم خرداد، میهمان زوج نویسنده ای بودم در خیابانی حوالی میدان تجریش؛ زوجی که نه خودشان که مجسمه‌هایشان به من خوشامد گفتند. نزدیکیهای میدان قدس، سمت راست خیابانی است به نام رفعت. جلوتر که بروی به خیابان پسندیده می‌رسی و بعد هم بن بست ارض. نبش کوچه، تابلوی «خانه موزه سیمین و جلال»، مقابلت سبز می‌شود. خانه‌ای در همسایگی خانه نیمایوشیج. باد و باران بهاری هم از راه رسید تا ملاقات با سیمین و جلال عطر، خاک باران خورده به خود بگیرد.

 • خانواده زندانیان ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۰:۲۰

  ۲۱۰ انجمن حمایتی در کنار نهادهای حکومتی برای فریاد رسی به خانواده زندانیان فعالیت می‌کنند

  خانواده زندانیان را از بند نگرانی رها کنیم

  جامعه:صدای دلنواز ربنای قبل اذان، همه شهر را با شوری معنوی به تلاطم می‌اندازد تا هر کسی هر جای شهر که هست، لحظه اذان، خودش را برساند به خانه، به سفره افطار؛ به آنجا که تمام خانواده دور هم جمع می‌شوند.

 • کشاورز ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۰۹:۴۰

  بهینه مصرف کردن آب، تنها برای خوزستان هجی می شود

  اهواز- آب انرژی در حال اتمامی است که نبود آن می تواند زمین های کشاورزی را بی ثمر و خانه های مردم را بی رمق کند. روش های نوین آبیاری برای صنعتی که ۸۰ درصد مصرف آب را در اختیار دارد شاید راه حل مناسبی باشد اما آیا برای اجرای آن کمی دیر نیست؟

 • قبرستان ابوطالب ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۹:۱۷

  بازنگری خدمات ارزشمند حضرت خدیجه(س) به رسالت نبوی

  ثروتی که موجب برپایی اسلام شد

  حضرت ‌ام المؤمنین خدیجه(س) همسر رسول خدا(ص) و مادر حضرت زهرا(س) از شخصیت‌های برجسته تاریخ اسلام به شمار می‌رود که نقش مهمی در پیشبرد اسلام در دوران ظهور و ترویج آن داشته است و اگر اسلام طی ۲۰ سال به این حد از بالندگی رسید که شبه جزیره عربستان را دربرگرفت، از جهتی مدیون تلاش‌ها و اقدام‌های حضرت خدیجه(س) است.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۰

  قدس سرمشق سازمان‌های میراث فرهنگی و محیط زیست به آموزش و پرورش را بررسی می کند

  اما و اگرهای طرح تعطیلی زمستانی مدارس

  جامعه:طرح «تعطیلی زمستانی مدارس» اول مهر سال ۹۵ کلید خورد. طرحی ابتکاری که خانم ابتکار رئیس وقت سازمان حفاظت از محیط زیست برای کاهش فشار آلودگی دی‌ماه در کلانشهرها ارائه کرد.

 • آثار محرومیت هنوز بر چهره خرمشهر مانده است ۱۳۹۷-۰۳-۰۳ ۱۰:۲۵

  پرچم های آزادی خرمشهر هنوز بر بام ویرانه هاست

  این شهر کی خرم می شود؟

  اهواز- این شهر کی قرار است خرم شود وقتی حتی از روز ملی اش زمانی به اندازه پایین آمدن از پله های هواپیما سهم دارد و از نام اروند هم زمین های خاکی و پر از مین مواد شیمیایی اش مال کودکان این شهر است و نفت و خودروی اروندی اش برای سرمایه گذاران شهرهای دیگر...

 • صحن مجلس ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۱۵:۳۰

  پیگیری «قدس آنلاین» درباره آخرین وضعیت لایحه پارلمو

  لایحه پالرمو ۶ خرداد ماه دوباره در مجلس به رأی گذاشته می‌شود

  سخنگوی کمیسیون قضایی درباره آخرین وضعیت لایحه پارلمو اظهار داشت: کمیسیون قضایی در جلسه روز سه شنبه ( ۱ خرداد) درباره لایحه پالرمو رأی‌گیری کرد و دو سوم اعضای کمیسیون رأی به این دادند که لایحه پالرمو و پنج شرط جدید آن و اصلاحاتی که دولت در متن معاهده انجام داده، روز یکشنبه هفته آینده ( ۶ خرداد) برای تصویب به صحن علنی مجلس بیاید.

 • نسخه های خطی ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۳

  کارشناسان از تاراج مواریث فرهنگی و نظارت ضعیف سازمان میراث فرهنگی می گویند

  چوب حراج بر نسخه‌های خطی وطنی

  محبوبه علی‌پور

  «کتاب کوچک خطی تفسیر مولانا حسین واعظ- قدمت اواخر صفویه – به دو زبان فارسی و عربی - با دو مرکب قرمز و مشکی... ی.»، «قرآن دست نویس ۲۸۰ ساله به قیمت ۷ میلیون و۵۰۰ هزار تومان»، «مجموعه‌ای از کتاب آنتیک شامل شانزده مجلد دست نویس و بیش از پنجاه عنوان نسخه چاپ سنگی به قیمت ۸۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد»

 • دونات طلا ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۲

  ترویج اشرافیگری با قیمت‌های گزاف

  نسلی که با دونات‌های طلا بزرگ می‌شود

  جواد صبوحی

  همه چیز از پنج سال پیش و از انتشار خبر سرو غذای ۱۶۸ هزار تومانی در رستوران گردان برج میلاد و بعد هم سرو بستی با روکش طلا به قیمت ۴۰۰ هزار تومان در همین برج شروع شد

 • ریزگردها ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۰

  دیگر امیدی به کنترل مانور تحمیلی ریزگردها نیست؛

  تدبیر «دولت تدبیر» برای ۶ میلیون نهال کانون های ریزگرد چیست؟

  اهواز- میان خبرهای بد می شنویم وقتی که چند سال صرف نهال کاری برای مهار ریزگردها شد در پی کمبود آب از بین می رود و نهال هایی که امید بسته بودیم روزی برای ما سدی در برابر ریزگردها باشند از بی آبی در حال نابودی اند...

 • مهندس اولیا ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۱۰:۵۹

  "قدس " در گفت و گو با یک مسئول چالش های پیش روی رسیدن به بهره وری را پس از نیم قرن بررسی می کند

  راهکار بخشنامه ای برای ارتقای بهره وری

  جامعه:اول خردادماه در تقویم کشورمان به روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف نامگذاری شده است؛ روزی که تلنگری است بر ما تا از یاد نبریم منابع انرژی محدودند و باید آن‌ها را درست مصرف کنیم. آن هم در شرایطی که هر روز خبری از بحرانی شدن منابع آب، برق و... به گوشمان می‌رسد. خبرهایی که همه فریاد می‌زنند هنوز تا درست مصرف کردن فاصله بسیاری داریم.

 • گردشگری ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۰۹:۴۵

  زیرساخت های گردشگری خوزستان در شان سه ثبت بین المللی نیست؛

   حلقه مفقوده گردشگری خوزستان در دستان کیست؟

  اهواز- خوزستان با داشتن سه اثر ثبت بین المللی در حوزه میراث فرهنگی و آثار باستانی، به ندرت شاهد زیرساختهایی در این زمینه برای جذب گردشگر بوده است...