دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد؛

شرکت ۲۰۰هنرجو در المپیاد هنرستان های فنی و حرفه ای کشور درمشهد

 آموزش فنی و حرفه ای استان  هرمزگان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بیش از ۲۰۰ هنرجو درمرحله نهایی المپیاد شایستگی هنرستان های فنی و حرفه ای کشور در مشهد شرکت خواهند کرد.

به گزارش قدس آنلاین ، قاسمعلی خدابنده ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: مرحله کشوری المپیاد شایستگی ۲۷ لغایت ۲۹ خردادماه ۹۸ به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد برگزار می‌شود و ۲۱۹ هنرجوی دختر و پسر از ۳۲ استان کشور طی دو روز با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در پایان نفرات برتر کشوری در هر عنوان آزمون شایستگی محور معرفی خواهند شد.

وی افزود: این المپیاد همزمان با استقرار کامل نظام نوین آموزشی در پایه دوازدهم هنرستان‌های شاخه فنی و حرفه‌ای کشور برای نخستین مرتبه و به میزبانی خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری این المپیاد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «رونق تولید» نامگذاری شده اقدامی ارزشمند بوده و یقیناً در آینده اثرات و نتایج آن را در آموزش و پرورش کشور و از طریق ایجاد اشتغال پایدار، رونق تولید و در نهایت توسعه اقتصادی خواهیم دید.

وی بیان کرد: در مرحله هنرستانی این المپیاد تعداد هشت هزار و ۱۷۲ هنرجو در سراسر کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند که به تفکیک از این تعداد، پنج هزار و ۲۵۴ هنرجوی پسر و دو هزار و ۹۱۸ هنرجوی دختر در این رویداد بزرگ شرکت داشتند.

خدابنده تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون سنجش عملکردی در شهرستان‌ها تعداد دو هزار و ۲۲۶ هنرجو به مرحله منطقه‌ای راه یافتند که پس از برگزاری آزمون برای مشخص شدن افراد شایسته در هر رشته تعداد دو هزار و ۶۰ نفر به مرحله فعالیت کارگاهی استانی راه یافتند و در نهایت هشت نماینده استان‌ها در هر یک از رشته‌های مذکور برای رقابت در مرحله کشوری مشخص شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: المپیاد شایستگی محور با رویکرد شایستگی‌های فنی و غیرفنی شامل اخلاق حرفه‌ای، الزامات محیط کار، نوآوری و کارآفرینی، مدیریت تولید و کاربرد فناوری‌های نوین در هشت رشته حسابداری، تأسیسات مکانیکی، مکانیک خودرو، امور زراعی، صنایع غذایی، صنایع فلزی، تربیت بدنی و ساختمان انجام می‌شود.

منبع : مهر

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.