یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی:

خراسان رضوی میزبان 120 هزار زائر اربعین از کشورهای همسایه است

 ۸۵ هزار زائر اربعین

سرپرست اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی پذیرا و میزبان 120 هزار زائر اربعینی خواهد بود که از کشورهای همسایه مانند افغانستان، پاکستان و آسیای مرکزی به ایران آمده و از مسیر مشهد راهی کربلا خواهند شد.

به گزارش قدس آنلاین ، محمدتقی هاشمی که امروز در نشست هم‌اندیشی خیرین در خصوص اربعین حسینی سخن می‌گفت، اظهار کرد: ماموریت جدیدی که به اداره اتباع توسط مقامات سپرده شده شامل سرمایه‌گذاری‌های خارجی است و بنا داریم در آن حضور داشته باشیم، اما مطلبی که در این جلسه اهمیت دارد موضوع اربعین حسینی و راهپیمایی اربعین است.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین امروز تجلی قدرت و اقتدار جهان اسلام، بشریت و آزادی‌خواهی است و به نماد قدرت مسلمانان جهان تبدیل شده و هر کس در این راه بتواند قدمی بردارد گلی به جمال خود و بشریت می‌زند.

سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، افزود: خوشحالم که ما نیز توانستیم در این راه به اندازه سهم خودمان قدمی برداریم. با توجه به این‌که امسال تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا راهپیمایی اربعین دچار مشکل شود با هدایت مرجعیت عراق و شیعه و با کمک جوانان عراقی تلاطم‌هایی که در عراق در حال شکل‌گیری بود فرونشست و فضای امن و آرام فراهم آمد که به عقیده من یکی از معجزاتی بوده که حتما دست امام‌حسین‌(ع) پشت آن است.

هاشمی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که قرار است 3 میلیون زائر داخلی و 20 میلیون زائر از سراسر دنیا در مراسم اربعین شرکت کنند فضایی فراهم آمد که این تعداد زائر بتوانند در آرامش کامل در این مراسم معنوی شرکت کنند.

وی بیان کرد: ما نیز به سهم خود در اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی علاوه بر خدمتگزاری به زائران امام‌حسین(ع) قصد داریم آن‌چه در اختیار داریم را در دسترس دوستان قرار دهیم؛ جمهوری اسلامی نیز تدارکات بسیار خوبی را توسط مقامات در مرز، مسیر و معابر فراهم کرده است که تمام زائران گرامی بدون کمترین مشکل این دوران را سپری کنند.

هاشمی متذکر شد: آن‌چه در توان دارید در طبق اخلاص قرار دهید و همه به همراه هم کمک کنیم امسال اربعین بسیار خوب و برجسته‌ای را سازمان دهیم؛ چراکه این تلاش‌ها اول از همه برای خود ماست و بازگشت آن به سرمایه و عزت خود ما خواهد بود. 

منبع: ایسنا

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.