چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲

حریرچی: ظهور نشانه‌های اولیه اوج گیری موج چهارم کرونا

ایرج حریرچی

معاون کل وزیر بهداشت: هنوز نمی‌توان گفت که اوج‌گیری موج چهارم بیماری کرونا در کشور آغاز شده، اما نشانه‌های اولیه آن ظاهر شده است.

به گزارش قدس آنلاین، ایرج حریرچی امروز در حاشیه مراسم هشتمین دوره جایزه شهید دکتر رهنمون گفت: خوشبختانه هم اکنون با توجه به اجرای طرح شهید سلیمانی، طرح کنترل هوشمند محدودیت‌ها و با همکاری مناسب مردم، وضع مناسبی پیدا کرده ایم.

وی اضافه کرد: با این حال نشانه‌های اولیه اوج گیری موج چهارم کرونا ظاهر شده است و به ویژه با توجه به ورود ویروس انگلیسی به کشور هم اکنون در بسیاری از استان‌ها موارد اندک و تک موردهایی دیده شده است.

معاون وزیر بهداشت افزود: با توجه به خاصیت سرایت پذیری، بیماری زایی و کشندگی بیشتر و میل بیشتر به ابتلای جوان‌ها و نوجوان‌ها شرایط می‌تواند بسیار بد و وخیم شود.

وی گفت: آینده ما در این زمینه، منوط به عملکرد ما و میزان همکاری مردم است.

حریرچی افزود: متاسفانه از نظر میزان ترددهای اجتماعی، هم اکنون با توجه به شرایط کرونایی فقط شاهد کاهش ۳ درصدی ترددها هستیم.

دکتر حریرچی گفت: امیدواریم با همکاری مناسبی که مردم می‌کنند و با برنامه ریزی‌هایی که وزارت بهداشت، مجموعه نظام اقدامات و همکاران حوزه بهداشت و سلامت، شرایط به گونه‌ای شود که عید نوروز آرامی را داشته باشیم.

وی افزود: اما اگر همکاری مناسب صورت نگیرد پیش بینی می‌شود که شرایط بدتر شود و آن وقت مجبور خواهیم شد محدودیت‌های شرایط قرمز و نارنجی را برای جاهایی که لازم باشد، اعمال کنیم.

منبع: خبرگزاری ایلنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.