یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲

مروری بر آثار برگزیده بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس با موضوع امام جواد(ع)

روایت پژوهشگران از سبک زندگی امام جواد(ع)

به نشر

همزمان با سالروز شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ابن الرضا امام جواد(ع)، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، به منظور آشنایی هر چه بیشتر علاقمندان با سیره این امام بزرگوار به معرفی آثار منتشر شده خود با محوریت این امام همام پرداخته است.

به گزارش قدس آنلاین، کتاب‌های «امام محمد بن علی الجواد(ع)» و «نگاهی گذرا بر زندگی امام جواد(ع)»، از جمله آثاری است که با محوریت امام محمد تقی(ع) به چاپ رسیده است.

کتاب «امام محمد بن علی الجواد(ع)»، ویژگی‌های منحصرکننده امامت این امام بزرگوار را بازگو می‌کند. فضایل اخلاقی، دعاهای امام جواد(ع)، شیوه برخورد این امام بزرگوار با دستگاه حکومت و رهبری، نقش امام نهم شیعیان در حرکت تاریخی اسلام و قیام علویان از موضوعات مهم این اثر ارزشمند به شمار می رود. این اثر به موضوع زندگی و شخصیت بزرگوار امام جواد(ع) پرداخته و نگارنده در مقدمه این اثر روش‌های پژوهش در زندگانی امامان را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

«عبدالزهرا عثمان محمد» مولف این کتاب معتقد است، باید شایستگی‌ها و فضایل اخلاقی و خدمات امامان به اسلام و شرح دشواری‌ها و گرفتاری‌هایی که گریبان‌گیر امامان شده است، برای مردم بیان شود؛ این کتاب در قطع رقعی به چاپ رسیده است که خواننده را با سبک و سیره این امام بزرگوار آشنا می‌کند.

کتاب «نگاهی گذرا بر زندگی امام جواد(ع)» نیز دربردارنده گوشه‌هایی از زندگی سراسر نور، نهمین سپهر آسمان ولایت و امامت است.

این اثر در دو بخش تدوین شده است. بخش نخست شامل مباحثی در خلقت انوار ائمه اطهار(ع) و ولادت امام جواد(ع)، معجزات امام در کودکی، نص بر امامت، نصایح و... بوده و بخش دوم شامل مجموعه‌ای از اشعار در مدح این امام است.

کتاب «نگاهی گذرا بر زندگی امام جواد(ع)»، با محوریت امام نهم شیعیان(ع)، به قلم توانای «سید عبدالرزاق مقدم» نگاشته شده و در قطع وزیری در اختیار کتاب دوستان قرار گرفته است.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.