کارگران

کل اخبار:208

 • کارگران واحدهای صنعتی ۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۲:۴۰

  زنگ خطر ریزش نیروی کار در صنعت؛

  روایت تلخ ربیعی از مرگ برندهای قدیمی/ بیکاری تلنبار شده داریم

  برخی برندهای بزرگ در حالی رو به نابودی هستند که روزی میزبان هزاران کارگر بوده و امروز به گورستان ماشین‌آلات تبدیل شده اند تا جایی که وزیر کار می‌گوید صنایع تاریخی به نقطه میرایی رسیده‌اند.

 • اجرای ناقص قانون کار ۱۳۹۵-۰۵-۱۹ ۱۵:۲۰

  عضو شورای عالی کار خبر داد

  اصلاحیه قانون کار بدون مشورت با کارگران نوشته شد/ مجلس لایحه دولت را عودت دهد

  عضو شورای عالی کار با بیان اینکه طبق مصوبه شورای سه جانبه ملی مقرر بود کارگروه ویژه ای برای اصلاح قانون کار تشکیل شود گفت:سه تشکل رسمی کارگری از ماهیت تغییرات در لایحه قانون کار بی اطلاع هستند به همین دلیل جداگانه مخالفت خود را اعلام می‌کنیم.

 • جامعه کارگری از فقر آموزش قوانین رنج می برد ۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۳:۱۵

  قدرت خرید کارگران چه زمانی بالا می‌رود؟

  معاون وزیر کار می‌گوید: باید شرایطی به وجود آید که هم وضع معیشت نیروی کار از طریق افزایش قدرت خرید بهبود یابد و هم اصلاح سهم دستمزد در قیمت تمام شده تولید به رضایتمندی نیروی کار منجر شود.

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ۱۱:۰۰

  دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران:

  دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است

  دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در واکنش به اظهارات مدیر کل اشتغال وزارت کار در خصوص تعیین مزد بر اساس بهره وری در نشست تخصصی دستمزد در اتاق بازرگانی ایران گفت: دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۷:۰۰

  اشتغال در ۷ روز؛

  تشدید فشار معیشتی کارگران/ دستمزدها فقط ۱۰ روز دوام دارد

  نمایندگان کارگری می‌گویند در ۴ ماهه نخست امسال قدرت خرید خانوارهای کم درآمد و کارگری دستکم ۳۰ درصد افت کرده و دستمزدها نهایتا کفاف مخارج ۱۰ روز ماه را می‌دهد.

 • هادی ابوی ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۱:۲۰

  دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران :

  کارگران از نداشتن ثبات شغلی رنج می‌برند/ قراردادهای موقت هم مشمول قانون کار است

  دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه تمام قرا‌ردادهای کاری مشمول قانون کار می‌شود گفت:داشتن حقوق مناسب و قرارداد کارصحیح یکی دیگر از دغدغه های جامعه کارگری ایران است که این مشکل نیز با اجرای صحیح قانون کار رفع خواهد شد.

 •  صندوق های بیمه ۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۸:۳۰

  رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور:

  تجمیع بیمه‌ها خلاف اصل عدالت اجتماعی است

  قدس آنلاین/ رضا طلبی طرقی: رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با اشاره به جلسه هیأت مدیره و بازرسان کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور به قدس گفت: یکی از موارد مهمی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و دغدغه جدی برای جامعه کارگری است موضوع تجمیع بیمه‌ها بود که طبق تبصره ۲ و ۴ ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه ادغام بیمه‌های درمان سازمان تامین اجتماعی با سایر بیمه‌ها مغایرت دارد.

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۹:۱۵

  چه بلایی بر سر کارگران در سه سال اخیر آمده است؟

  یک فعال کارگری با بیان اینکه تغییرات سبد معیشت خانواده کارگری با تورم اعلامی همخوانی ندارد گفت: از سال ۱۳۹۲ تا خرداد ۱۳۹۵ افزایش ۱۵۷درصدی را در قیمت کالاها و خدمات مصرفی اقشار آسیب پذیر به ویژه کارگران شاهد بودیم.

 • ربیعی ۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۲۰:۴۵

  ربیعی تاکید کرد

  سفره کارگران باید رنگین شود

  ربیعی رنگین کردن سفره کارگران را مستلزم عدم تخریب و کنار هم بودن دانسته و معتقد است، وظیفه داریم هر روز از درد و آلام مردم کرده و نیازمندان را توانمند سازیم.

 • رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی ۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۵:۰۰

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:

  ارتقای فرهنگ ایمنی باعث کاهش حوادث کار درخراسان جنوبی شد

  قدس آنلاین- بیرجند- محمد قربانی: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حوادث ناشی از کار در خراسان جنوبی کاهش یافته است گفت: در دو سال اخیر ارتقای فرهنگ ایمنی به صورت جدی در دستور کار بوده و این امر باعث کاهش حوادث شده است.

 • کارگران پارسیلون ۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۳:۵۶

  سفره های خالی کارگران پارسیلون

  حاصل۳۰ ماه وعده های سر خرمن مسوولین

  قدس آنلاین- لرستان- زهرا عزیزپوریان: کارگران کارخانه پارسیلون خرم آباد قریب به ۳۰ ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند وطی این چند روز برای چندمین بار بازهم مقابل استانداری تجمع کردند اما گوش شنوایی برای شنیدن درد و رنج این کارگران رنجیدیده وجود ندارد.

 •  ILO ۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۵:۱۵

  رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران مطرح کرد

  جزئیات ۳ درخواست کارگران از ILO

  رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه کار شایسته، آینده کار و امنیت شغلی مهمترین درخواست کاگرانن از ILO است گفت:رونق اقتصادی باعث اشتغال و ارتقای سطح معیشتی مردم و در نهایت ارتقاء حقوق بنیادین کار خواهد شد.

 • جهانبش محبی نیا ۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۵

  محبی‌نیا تاکید کرد:

  موضوع شلاق زدن ۱۷ کارگر را در مجلس پیگیری می‌کنم

  نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در واکنش به شلاق زدن ۱۷ کارگر معدن طلای آق دره در ملاء عام گفت که قطعا این موضوع را در مجلس از طرق مختلف پیگیری می‌کند تا با عاملین برخورد جدی شود.

 • "خانه" شخصی آقای "محجوب" و رفقا! ۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۹:۵۵

  "خانه" شخصی آقای "محجوب" و رفقا!

  خانه کارگر دو وزیر کار و یک دائم النماینده تقدیم کشور کرده و کارگران عزیز باید ضمن تهیه منابع مالی ایشان به این ملک طلق شخصی احترام بگذارند. همین و بس.

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۹:۲۳

  قدس از درخواست‌های مردمی گزارش می‌دهد

  کارگران بیکار شده: از پس هزینه‌های زندگی برنمی‌آییم

  قدس آنلاین/ فاطمه معتمدی: شماری از کارکنان یکی از شرکت های خصوصی مشهد با ابراز گلایه از خلف وعده تأمین اجتماعی در پرداخت حقوق بازنشستگی مدعی شدند: با اینکه از ۲۸ اسفند سال ۹۳ با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شدیم، اما تاکنون تأمین اجتماعی از پرداخت حقوق خودداری کرده است.

 • امنیت شغلی ۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۰:۵۵

  مسئول واحدهای انجمن‌های صنفی خانه کارگر اعلام کرد

  امنیت شغلی و افزایش قدرت خرید ۲ خواسته مهم کارگران

  مسئول واحدهای انجمن‌های صنفی خانه کارگر با اشاره به ضرورت حمایت دولت از کارگران اصناف گفت: امنیت شغلی و پایین بودن قدرت خرید کارگران در صدر خواسته های صنفی کارگران ایران است.

 • فرامرز توفیقی ۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۰

  نماینده کارگران در شورای عالی کار:

  دولت به وعده‌های خود به کارگران عمل نکرد

  نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه دولت به وعده‌های خود به کارگران عمل نکرده است، گفت: کارگران می‌پرسند زمان مناسب دولت برای تایید افزایش حق مسکن چه وقتی است؟

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۱۷:۳۵

  مشوق ویژه تأمین اجتماعی برای جذب بیکاران

  مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار از آغاز به کار امور مربوط به تشکیل پرونده تا مقرری بیکاران در کاریابی‌‌های سراسر کشور از اول خرداد، خبر داد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی مشوق‌ ویژه‌ای برای جذب بیکاران می‌دهد.

 • شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی ۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۱۷:۱۰

  مدیریت شستا باز هم تغییر کرد / بزرگترین شرکت سرمایه گذاری کارگران کی سامان می یابد؟

  برای پنجمین بار در سه سال اخیر، مدیریت بزرگترین هلدینگ سرمایه‌گذاری کارگران دستخوش تغییرات شد و مجتبی انصاری به جای آیت‌اللهی مدیرعاملی شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) شد.

 • صنایع نساجی ۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۵:۵۵

  رئیس انجمن صنایع نساجی خبر داد

  دومینوی تعطیلی کارخانه‌های نساجی/۳۰درصد کارگران نساجی اخراج شدند

  رئیس انجمن صنایع نساجی با اعلام اینکه کارخانه های نساجی از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد پرسنل خود را به دلایل مختلف از جمله افزایش رکود از دست داده اند، گفت: تعطیلی و توقف تولید در واحدهای نساجی در حال افزایش است.

 • قائم مقام وزیر کار ۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۱۹:۴۵

  چرخ توسعه به دست کارگران می‌چرخد

  قائم مقام وزیر کار گفت: چرخ‌های توسعه کشور به واسطه تلاش کارگران می‌چرخد.

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۷:۰۷

  گزارش قدس از حوادت کار سال گذشته

  ۱۴۹۴کارگر جان خود را از دست دادند

  قدس آنلاین/ مریم عباسی: روزانه حداقل یک خبر و حادثه ناگوار درباره حوادث ناشی از کار در رسانه ها منتشر می‌شود. با این حال چرا بعد از شنیدن و خواندن این اخبار نه تنها شرایط ایمنی رعایت نمی شود، بلکه خطرات حوادث کار حساسیت خود را از دست داده و با موضوع ایمنی کار و ضرورت احتیاط در محیط‌های کاری بسادگی برخورد می‌شود؟ در حالی که رعایت اصول ایمنی محیط کار می‌تواند تأثیرقابل توجهی در کاهش حوادث ناشی از کار ، ایجاد انگیزه بالای تلاش و آرامش خانواده ها داشته باشد.

 • رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی ۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۰

  جدال کارفرمایان و کارگران بر سر قراردادهای دائم

  رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اعلام این خبر که نیروهای قرارداد موقت هم‌اکنون به بیش از ۹۰ درصد رسیده‌اند و این آمار همچنان در حال افزایش است، گفت: با کارفرمایان درباره انعقاد قراردادهای بلندمدت، در کارگاه‌های دائمی اختلاف‌نظرهای اساسی داریم.

 • خشم کارگران، دنیا را بهم ریخت ۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۱۸:۲۵

  خشم کارگران، دنیا را بهم ریخت + تصاویر

  کارگران در کشورهای مختلف دنیا به مناسبت روز کارگر با برگزاری تجمع خواستار رسیدگی بیشتر به وضعیت خود شدند که در اکثر شهرهای دنیا این تجمع به درگیری با نیروهای امنیتی و بازداشت کارگران منتهی شد.

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۳:۰۰

  در بیانیه روز کارگر نهاد صنفی کارگران چادرملو عنوان شد؛

  قرارداد موقت و عدم امنیت شغلی کارگران را رنج می‌دهد

  هیات مدیره انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو به مناسبت روز جهانی کارگر بیانیه ای صادر کرده است و در آن، ضمن بر شمردن مطالبات صنفی کارگران این معدن، از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار انتقاد نموده است.

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۱۰:۴۵

  روزی برای کارگران در اوج بیکاری/ حقوق کارگران پشت شعارهایی تزئینی گم شده است

  اوضاع ناکارآمدی اقتصاد در بدنه صنعت و تعطیلی متوالی واحدهای صنعتی سبب شده کارگران با سابقه خانه نشین شوند، این در حالی است که عدم توازن بین حقوق و تورم سبب شده هر روز به این قشر فشار مضاعف وارد شود.

 • کارآفرینی ۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۰۶:۴۵

  برای تحقق اقتصاد مقاومتی

  پرورش روح کارآفرینی در کارگران

  یک کارشناس با تاکید بر لزوم پرورش استعداد کارآفرینی در میان کارگران گفت: پایه های اقتصاد مقاومتی باید بر پرورش روح کارآفرینی در میان کارگران کشور استوار شود.

 • دیدار با کارگران ۱۳۹۵-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۰

  نماهنگ / نگاهی به دیدار کارگران با رهبر انقلاب

 • اعتیاد ۲۰ درصدی کارگران به مواد ۱۳۹۵-۰۲-۰۹ ۲۲:۰۰

  قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

  اعتیاد ۲۰ درصدی کارگران به مواد

  قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به رواج مصرف مواد در بین دانش آموزان، دانشجویان و کارگران گفت: ۲۰ درصد از کارگران کشور مصرف کننده مواد مخدر هستند.

 • رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار کارگران ۱۳۹۵-۰۲-۰۸ ۲۰:۳۶

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار کارگران

  امریکا روی کاغذ می‌گوید با ایران معامله کنید اما عملاً با ایران‌هراسی مانع بانکهای خارجی می‌شود