همه‌ی خبرهای امروز
 • نفت بازنشسته ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۵:۰۰

  در پی اختلاف شرکت نفت و صندوق بازنشستگی

  حقوق ۹۷۳ بازنشسته قطع شد

  اهواز- چه زمانی قرار است حق و حقوق قشر کارگر در خوزستان داده شود تا علاوه بر بار بیکاری و کم حقوقی خیلی از روزهایشان بلاتکلیف مقابل استانداری، شهرداری و شرکت های بزرگ نگذرد...

 • محورهای ارتباطی شهرستان جوین ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۳

  سخنگوی شورای شهرستان جوین درگفت وگو با قدس انلاین :

  جاده های جوین با استاندارد۳۵سال قبل / محورهای جوین قتلگاه شهروندان ومسافران شده است

  جوین_قدس انلاین : سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: محورهای مواصلاتی موجود در شهرستان جوین مربوط به دهه ۶۰ و قبل از ارتقاء به شهرستان است، که در آن زمان ترد وسایط نقلیه به تعداد انگشتان دست بوده است

 • اهدای عضو ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۰:۳۱

  کارشناسان می‌گویند هر سال ۶۰۰۰ عضو قابل اهدا به زیر خاک می‌رود

  پیوند روح ایثار بر اعضای بنی‌آدم

  اعظم طیرانی

  پذیرش اینکه به خانواده‌ای بگویید عزیزش به دلیل حادثه‌ای دچار مرگ مغزی شده و با وجود اینکه نفس می‌کشد، فوت کرده است دشوار است؛ اما واقعیت این است که بر اساس دانش پزشکی او از طریق دستگاه تنها تنفس مصنوعی دریافت می‌کند و بس.

 • نجات جان 5 بیمار از مرگ/گزارش تصویری ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۰۹:۲۶

  اهداء عضو، بخشش حتی بعد از مرگ؛

  معجزه زندگی دوباره

  اهواز- او را از پشت شیشه، محصور شده در دستگاه های اکسیژن می بیند و صدای نفس هایش را با خطهای پایین و بالای مانیتور روبرو می شنود، باورش سخت است یکی از عزیزترین افراد زندگی اش دارد از دست می رود.

 • محفل انس با قران ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۲:۱۴

  کارشناسان از آثار تربیت قرآنی در کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی می‌گویند

  قرآن؛ معلم مهربان اخلاق

  سید مصطفی حسینی راد

  انس با قرآن کریم آثار بی‌شماری در زندگی انسان دارد. احادیث زیادی بر این واقعیت تأکید دارند و خود قرآن کریم نیز در آیات زیادی به این موضوع اشاره می‌کند.

 • خانه تاريخي ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۰:۴۰

  گزارش قدس آنلاین از خانه‌های تاریخی و روند مرمت آنها در اصفهان؛

  سایه تخریب بر سر ۱۳۰۰ خانه تاریخی اصفهان

  اصفهان- در استان اصفهان ۲ هزار خانه تاریخی وجود دارد که ۷۰۰ واحد این خانه ها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، اما بیش از دو سوم آنها در شرایطی نگهداری می‌شود که هم به لحاظ میراثی و هم شهری باعث شده آسیب‌های زیادی به این خانه ها و فضاهای شهری وارد شود.

 • کوی مشعلی ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۰۹:۰۰

  داستان جدا شدن کارون از اهواز؛

  کارون زیر چتر وعده های بی سرانجام مانده است

  اهواز- به نظر می رسد متاسفانه نام کارون این روزها یمن خوبی ندارد نه برای یک رود نه منطقه ای پرت شده بیرون از نقشه جغرافیایی کلانشهر اهواز، که اگر بختش با نام کارون نیک می شد با به یدک کشیدن نام بزرگترین تولیدکننده ماهی در غرب آسیا، داشتن سه هزار هکتار نخل و۳۰۰ هکتار انگور  و ۸ هزار گاومیش تا این حد در فقر و نابسامانی به سر نمی برد.

 • اينترنت ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۱:۴۱

  قدس آنلاین مشکلات ارایه خدمات اینترنت غیرحجمی را بررسی می‌کند؛

  گلایه اصفهانی‌ها از سرعت پایین و هزینه‌های بالای اینترنت

  اصفهان- موضوع اینترنت غیرحجمی که مدلی بین اینترنت نامحدود و اینترنت حجمی یا محدود است از دولت یازدهم و با هدف ترغیب مردم به استفاده از سایت‌ها و محتواهای داخلی فضاهای مجازی بر سر زبان‌ها افتاد، اما با واکنش‌های مختلف کاربران، اجرای آن در مردادماه ۹۶ برای بررسی‌های بیشتر به تعلیق درآمد.

 • بن سلمان ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۰:۰۴

  فرضیه مردن «محمد بن سلمان» چه تغییراتی در منطقه را رقم میزند؟

  اگر «خبرمرگش» درست باشد!

  احمد یوسفی صراف

  خبر مرگش آنقدر جذاب بود که کمتر از ۲۴ ساعت تیتر یک راشاتودی، و سایر خبرگزاری های خارج از هژمونی عربی شود. خبر دست اولی که نخستین مرتبه «حسین شریعتمداری» مدیرمسئول روزنامه کیهان، به نقل از منابع موثق اطلاعاتی خودش از عربستان سعودی به چاپ رساند. اما آیا واقعا «محمد بن سلمان» ولیعهد پرحاشیه و جاه طلب سعودی ها مرده است؟

 • هتل ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۰:۰۰

  واکنش فعالان هتلداری به مصوبه کاهش مالیات بر ارزش افزوده

  سیاست‌های تشویقی برای صنعت هتلداری

  محبوبه علی پور

  نظام مالیات برارزش افزوده نخستین بار در سال ۱۹۴۷ در فرانسه به اجرا درآمد و امروزه در حدود۱۵۰ کشور به اجرای این نظام مالیاتی می‌پردازند.

 • هشتگ ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۶:۵۱

  گزارشی از یک روز متفاوت در موزه ملی ملک

  همه چیز از «هشتگ» آغاز شد

  قدس آنلاین: همه چیز از «هشتگ» آغاز شد ... هشتگ‌هایی که در فضای اینستاگرام، «کتابخانه و موزه ملی ملک» را می‌شناساندند. هشتگ‌ها اما بی‌هدف نبودند؛ دوستدارانی آن‌ها را در سال‌های گذشته همچون پیوستار نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در فضای مجازی، به کار گرفته بودند تا نشان دهند یک موزه می‌تواند فرای دیوارهای ساختمان خود، در جاهای دیگر حضوری پیوسته با واقعیت خود داشته باشد. کسانی که آن هشتگ‌ها را در اینستاگرام به کار برده بودند، هفته گذشته ناگهان با فراخوانی متفاوت روبه‌رو شدند «دوست عزیز! شما به دلیل به‌کاربردن هشتگ‌های (#کتابخانه-و-موزه-ملی-ملک، #موزه-ملی-ملک یا #موزه-ملک) در اشتراک اینستاگرام خود، به یک تور ویژه هم‌زمان با روز جهانی موزه ۲۰۱۸ میلادی، در کتابخانه و موزه ملی ملک دعوت شده‌اید» ... و این آغاز یک کار ویژه بود ...

 • اوزیل صلاح ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۹:۱۲

  پرونده ای برای روزه داری ورزشکاران دنیا

  رمضان، ماه درخشش ستاره‌های مسلمان

  چندی پیش روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، تحقیقی در مورد میزان تأثیر روزه‌داری بر ورزشکاران به ویژه بازیکنان فوتبال منتشر کرد.

 • بازار گوشت مرغ و ماهی در آستانه عید نوروز ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۲:۵۴

  گزارش قدس آنلاین از افزایش قیمت ها به بهانه ماه رمضان؛

  نرخ اجناس داغتر از هوای خوزستان است

  اهواز- افزایش قیمت اجناس از جمله مواد غذایی در ماه هایی همچون رمضان از مقولاتی است که هرساله اتفاق می افتد. تامین مواد غذایی در ماه رمضان برای مردم از جمله خوزستانی ها از امور سختی شده است که با وجود مشکلات بسیار، باید این قلم دردسر را نیز به جان بخرند.

 • اعتراض مسلمانان جهان به انتقال سفارت آمریکا در بیت المقدس ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۴

  وحشیگری صهیونیست ها به اوج رسید

  روز نکبت، تلخ تر از همیشه

  احمد یوسفی صراف

  لیلی انور الغندور فقط ۸ ماه داشت. کودکی فلسطینی که در میانه گیر و دار انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و اعتراض های مردم فلسطین، در اثر استشاق گاز های اشک آور اسرائیلی ها به شهادت رسید. مادرش درحالی که جنازه ی کفن پیچ شده لیلی را در آغوش کشیده بود، چنان رنجی را تحمل میکرد که با دیدن تصویر این کودک ۸ ماهه و مادر داغدارش خیس نشدن چشم هایتان غیر ممکن بود.

 • موتورسیکلت برقی ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۵

  طرح تبدیل موتورهای بنزینی به برقی در عمل شکست خورده است

  موتورسیکلت‌های برقی روشن نشده، خاموش شدند

  قدس آنلاین – محمود مصدق: استفاده از موتورسیکلت‌های برقی به دلیل برخورداری از سوخت پاک و زیان حداقلی برای محیط زیست یکی از راهکارهای علمی‌ و فنی دنیا برای کاهش آلودگی هوا بویژه در کلان‌شهرها است. راهکاری که البته در ایران هم مورد تأکید مسؤولان و کارشناسان قرار گرفته تا شاید به‌واسطه آن آلودگی هوا تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، اهواز و... کمی ‌کاهش پیدا کند و مردمان کمتری بر اثر استنشاق هوای آلوده جانشان را از دست بدهند.

 • ریزگردها ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۷

  واکاوی اقدام‌های مقابله با پدیده گرد و غبار در گفت‌وگوی "قدس" با کارشناسان:

  درمان ریزگردها؛ ۲۰ سال پرکاری به جای موازی کاری

  مریم احمدی شیروان

  چند سالی است که پدیده «ریزگرد» یا به تأکید سازمان مدیریت بحران، همان «گرد و غبار» نفس را بر مرد و زن و پیر و جوان تنگ کرده است؛ مشکلی که اظهارنظر درباره علت آن متفاوت است.

 • کودک آزاری ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۰۹:۳۹

  این خانه ناامن است؛

  واقعیت های تلخ از ناامنی سایه یک پدر

  اهواز- آزار جسمی سه کودک ماهشهری، بیانیه ها، اقدامات و حرفهای فلسفی مثل تمام هیاهوی خبرها یک هفته بعد در بهترین وضعیت در گنجه ای خاک می خورد و دست کم چند ماهی بعد حتی این کودکان هم با تمام دردهایشان فراموش می شوند...

 • ازدواج کودکان ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۸

  قدس انلاین گزارش میدهد

  افزایش ازدواج دختربچه ها درخراسان رضوی بخاطر فقر خانواده ها/ دختران زیر 11سال رادر"مه ولات" به خانه بخت میفرستند

  قدس انلاین – سعید کوشافر: سن ازدواج میان جوانان افزایش یافته است ، شاید این مطلبی باشد که این روزها نقل محافل اجتماعی است وانرا به مشکلات اقتصادی ارتباط میدهند، جوانانی که توانایی تشکیل خانواده ندارند و سراغ همسرگزینی نمیروند.

 • بازار ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۰:۵۷

  قدس انلاین گزارش می دهد

  تنظیم بازار ماه رمضان با توزیع اقلام حمایتی/تخصیص ارز سه هزار و ۸۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی

  قدس انلاین- سید حبیب قاآنی:در آستانه ماه مبارک رمضان، بازار خود را آماده ورود موج جدید مشتریان می کند واز سوی دیگر مسئولین نیز بر آمادگی خود جهت تامین و همچنین نظارت برنحو توزیع و فروش کالاها و اجناس مورد نیاز مردم تاکید دارند.

 • الکامپ ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۰:۱۵

  گزارش قدس آنلاین از برپایی نمایشگاه الکامپ استان خوزستان؛

  نمایش غرفه های خالی در بزرگترین نمایشگاه فناوری

  اهواز- نمایشگاه الکامپ از آن دسته نمایشگاه هایی است که علاقمندان به تکنولوژی را به سمت آن سوق می دهد. در برپایی این نمایشگاه هم گزینه هایی که استانداری خوزستان روی میزهای غرفه های نمایشگاه برای ما متصور شده بود آنقدر خوب و دقیق بودند که وقت بگذاریم و به دیدن نمایشگاه الکامپ برویم اما غرفه های کم و خالی آن چیزی بود ک بدجور ذوق را کور می کرد...

 • اضطراب ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۰۹:۵۶

  کارشناسان در گفت‌وگو با قدس عنوان کردند

  تزریق ناامیدی؛ عامل تشدید اضطراب و افسردگی در جامعه

   اعظم طیرانی

  یکی از وظایف مهم حکومت‌ها پس از تأمین امنیت، تأمین حفظ و ارتقای سلامت و کیفیت زندگی اقشار مختلف جامعه است و برای تحقق این موضوع مهیا سازی امکانات و تسهیلات مناسب برای تأمین سلامت جسمی، روانی و اجتماعی افراد جامعه در همه مراحل زندگی از جمله حقوق اولیه آن‌ها به شمار می‌رود.

 • آنتی بیوتیک ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۰۹:۵۵

  استاد دانشگاه پزشکی راش شیکاگو در گفت و گو با قدس هشدار داد:

  مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها و تبعات آن در ایران

  محبوبه علی پور

  جامعه:گرچه مصرف آنتی بیوتیک ها طی ۹۰ سال گذشته توانسته جان بسیاری از مردم جهان را نجات دهد اما امروزه به دلیل مصرف بی رویه به عنوان عاملی برای نابودی انسان ها بدل شده است.

 • 139410232008146456901734.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۰۹:۴۰

  قدس آنلاین از تنظیم بازار اصفهان همزمان با فرارسیدن ماه رمضان گزارش می دهد؛

  افزایش چراغ خاموش قیمت‌ها

  اصفهان- همه ساله در آستانه ماه مبارک رمضان قیمت برخی از کالاهای مصرفی افزایش پیدا می‌کند، کارشناسان بازار معتقدند اگر نظارت ها افزایش پیدا نکند، با افزایش تقاضا در ماه میهمانی خدا، امکان تشدید قیمت‌ها وجود دارد.

 • مدارس شبانه روزی ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۵

  سفره دانش آموزان مدارس شبانه روزی هر سال کوچک‌تر می‌شود

  مدارس شبانه روزی؛ چشم به راه تخصیص سرانه قانونی

  محمود مصدق

  اگر تا چند سال پیش فقط برخی از دانش آموزان و کارشناسان موضوع کمبود امکانات رفاهی و آموزشی - تربیتی در مدارس شبانه روزی را که با هدف توسعه عدالت آموزشی، افزایش درصد پوشش تحصیلی مناطق محروم، شکوفای استعدادهای دانش آموزان روستایی و عشایری و... راه‌اندازی شده‌اند، روایت می‌کردند، حالا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی مقام‌های عالی وزارت آموزش و پرورش آشکارا این مهم را تأیید می‌کنند

 • حریم کارون ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۰

  حریم هایی که تحریم نمی شوند(بخش دوم)

  حریم رود کارون شکسته شد

  اهواز- ساخت دو رستوران دیگر در دل کارون را اگر با همان بهانه ۴ سازه قبل نادیده بگیریم که بالا روند و بعد هم که ساخته شدند به خسارتی که از خراب کردنشان نصیب شهر می شود فکر کنیم چند سال دیگر اپیدمی این طمع برای کسب ثروت از دل کارون گسترش می یابد.

 • نیروگاه ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۱:۰۰

  گزارش قدس از فرصت‌های توسعه نیروگاه‌های کوچک مقیاس CHP در شهرها

  هر مجتمع خدماتی شهری، یک نیروگاه برق

  مهدی پناهی

  گاهی برای حل یک مسئله، تنها یک راه حل وجود ندارد، بلکه مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها متناسب با اقتضائات مطرح می‌شود که هر کدام به تناسب، بخشی از مسئله را حل می‌کنند.

 • زباله ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۰:۲۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  فرآیند پر ایراد مدیریت پسماند در کرج/ وقتی زباله مانعی برای توسعه می شود

  کرج - فرایند پر ایراد مدیریت پسماند و دفن زباله ها در کلانشهر کرج این روزها علاوه بر ایجاد مشکلات حاد زیست محیطی به مانعی برای توسعه استان به خصوص در بخش حمل ونقل هوایی شده است.

 • آب صنايع ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۰:۱۳

  قدس آنلاین راهکارهای کاهش و مدیریت مصرف آب در صنایع استان اصفهان را بررسی می‌کند؛

  بازچرخانی آب، راهکاری برای روشن نگهداشتن تراکتور کشاورزان

  اصفهان- در کنار پدیده های جوی، حملات سایبری، بلایای طبیعی، بحران آب در سال جاری برای تمام دنیا اثر گذارترین ریسک به شمار می‌رود.

 • حریم کارون ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۰:۰۵

  حریم هایی که تحریم نمی شوند(بخش اول)

  پازل نابودی کارون با ساخت و ساز غیرمجاز کامل شد

  اهواز- چرا متولیان خوزستان که برای طرح های انتقال آب خود را به آب و آتش می زنند درباره ساخت و ساز رستوران ها درحریم رودخانه سکوت کرده اند، آیا نابودی به سبک انتقال مهم تر از نابودی با ساخت و ساز است یا اعتراض به انتقال آب نتیجه هایی دارد که ما از آن بی خبریم.

 • دارو ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۰۹:۴۷

  چرا فراکسیون غذا و درمان مجلس از بود یا نبود داروی چینی در بازار ایران بی اطلاع است

  جورچین معیوب داروهای چینی

  اعظم طیرانی

  «داروی چینی نخرید.» این توصیه و هشدار را هنوز بسیاری از پزشکان به بیماران خود می‌دهند؛ آن هم در شرایطی که متولیان دارو و درمان کشور اساساً وجود داروهای چینی را در بازار تکذیب می‌کنند.