همه‌ی خبرهای امروز
 • کشاورز ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۰۹:۴۰

  بهینه مصرف کردن آب، تنها برای خوزستان هجی می شود

  اهواز- آب انرژی در حال اتمامی است که نبود آن می تواند زمین های کشاورزی را بی ثمر و خانه های مردم را بی رمق کند. روش های نوین آبیاری برای صنعتی که ۸۰ درصد مصرف آب را در اختیار دارد شاید راه حل مناسبی باشد اما آیا برای اجرای آن کمی دیر نیست؟

 • قبرستان ابوطالب ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۹:۱۷

  بازنگری خدمات ارزشمند حضرت خدیجه(س) به رسالت نبوی

  ثروتی که موجب برپایی اسلام شد

  حضرت ‌ام المؤمنین خدیجه(س) همسر رسول خدا(ص) و مادر حضرت زهرا(س) از شخصیت‌های برجسته تاریخ اسلام به شمار می‌رود که نقش مهمی در پیشبرد اسلام در دوران ظهور و ترویج آن داشته است و اگر اسلام طی ۲۰ سال به این حد از بالندگی رسید که شبه جزیره عربستان را دربرگرفت، از جهتی مدیون تلاش‌ها و اقدام‌های حضرت خدیجه(س) است.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۰

  قدس سرمشق سازمان‌های میراث فرهنگی و محیط زیست به آموزش و پرورش را بررسی می کند

  اما و اگرهای طرح تعطیلی زمستانی مدارس

  جامعه:طرح «تعطیلی زمستانی مدارس» اول مهر سال ۹۵ کلید خورد. طرحی ابتکاری که خانم ابتکار رئیس وقت سازمان حفاظت از محیط زیست برای کاهش فشار آلودگی دی‌ماه در کلانشهرها ارائه کرد.

 • آثار محرومیت هنوز بر چهره خرمشهر مانده است ۱۳۹۷-۰۳-۰۳ ۱۰:۲۵

  پرچم های آزادی خرمشهر هنوز بر بام ویرانه هاست

  این شهر کی خرم می شود؟

  اهواز- این شهر کی قرار است خرم شود وقتی حتی از روز ملی اش زمانی به اندازه پایین آمدن از پله های هواپیما سهم دارد و از نام اروند هم زمین های خاکی و پر از مین مواد شیمیایی اش مال کودکان این شهر است و نفت و خودروی اروندی اش برای سرمایه گذاران شهرهای دیگر...

 • صحن مجلس ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۱۵:۳۰

  پیگیری «قدس آنلاین» درباره آخرین وضعیت لایحه پارلمو

  لایحه پالرمو ۶ خرداد ماه دوباره در مجلس به رأی گذاشته می‌شود

  سخنگوی کمیسیون قضایی درباره آخرین وضعیت لایحه پارلمو اظهار داشت: کمیسیون قضایی در جلسه روز سه شنبه ( ۱ خرداد) درباره لایحه پالرمو رأی‌گیری کرد و دو سوم اعضای کمیسیون رأی به این دادند که لایحه پالرمو و پنج شرط جدید آن و اصلاحاتی که دولت در متن معاهده انجام داده، روز یکشنبه هفته آینده ( ۶ خرداد) برای تصویب به صحن علنی مجلس بیاید.

 • نسخه های خطی ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۳

  کارشناسان از تاراج مواریث فرهنگی و نظارت ضعیف سازمان میراث فرهنگی می گویند

  چوب حراج بر نسخه‌های خطی وطنی

  محبوبه علی‌پور

  «کتاب کوچک خطی تفسیر مولانا حسین واعظ- قدمت اواخر صفویه – به دو زبان فارسی و عربی - با دو مرکب قرمز و مشکی... ی.»، «قرآن دست نویس ۲۸۰ ساله به قیمت ۷ میلیون و۵۰۰ هزار تومان»، «مجموعه‌ای از کتاب آنتیک شامل شانزده مجلد دست نویس و بیش از پنجاه عنوان نسخه چاپ سنگی به قیمت ۸۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد»

 • دونات طلا ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۲

  ترویج اشرافیگری با قیمت‌های گزاف

  نسلی که با دونات‌های طلا بزرگ می‌شود

  جواد صبوحی

  همه چیز از پنج سال پیش و از انتشار خبر سرو غذای ۱۶۸ هزار تومانی در رستوران گردان برج میلاد و بعد هم سرو بستی با روکش طلا به قیمت ۴۰۰ هزار تومان در همین برج شروع شد

 • ریزگردها ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۰

  دیگر امیدی به کنترل مانور تحمیلی ریزگردها نیست؛

  تدبیر «دولت تدبیر» برای ۶ میلیون نهال کانون های ریزگرد چیست؟

  اهواز- میان خبرهای بد می شنویم وقتی که چند سال صرف نهال کاری برای مهار ریزگردها شد در پی کمبود آب از بین می رود و نهال هایی که امید بسته بودیم روزی برای ما سدی در برابر ریزگردها باشند از بی آبی در حال نابودی اند...

 • مهندس اولیا ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۱۰:۵۹

  "قدس " در گفت و گو با یک مسئول چالش های پیش روی رسیدن به بهره وری را پس از نیم قرن بررسی می کند

  راهکار بخشنامه ای برای ارتقای بهره وری

  جامعه:اول خردادماه در تقویم کشورمان به روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف نامگذاری شده است؛ روزی که تلنگری است بر ما تا از یاد نبریم منابع انرژی محدودند و باید آن‌ها را درست مصرف کنیم. آن هم در شرایطی که هر روز خبری از بحرانی شدن منابع آب، برق و... به گوشمان می‌رسد. خبرهایی که همه فریاد می‌زنند هنوز تا درست مصرف کردن فاصله بسیاری داریم.

 • گردشگری ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۰۹:۴۵

  زیرساخت های گردشگری خوزستان در شان سه ثبت بین المللی نیست؛

   حلقه مفقوده گردشگری خوزستان در دستان کیست؟

  اهواز- خوزستان با داشتن سه اثر ثبت بین المللی در حوزه میراث فرهنگی و آثار باستانی، به ندرت شاهد زیرساختهایی در این زمینه برای جذب گردشگر بوده است...

 • نفت بازنشسته ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۵:۰۰

  در پی اختلاف شرکت نفت و صندوق بازنشستگی

  حقوق ۹۷۳ بازنشسته قطع شد

  اهواز- چه زمانی قرار است حق و حقوق قشر کارگر در خوزستان داده شود تا علاوه بر بار بیکاری و کم حقوقی خیلی از روزهایشان بلاتکلیف مقابل استانداری، شهرداری و شرکت های بزرگ نگذرد...

 • محورهای ارتباطی شهرستان جوین ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۲:۴۳

  سخنگوی شورای شهرستان جوین درگفت وگو با قدس انلاین :

  جاده های جوین با استاندارد۳۵سال قبل / محورهای جوین قتلگاه شهروندان ومسافران شده است

  جوین_قدس انلاین : سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: محورهای مواصلاتی موجود در شهرستان جوین مربوط به دهه ۶۰ و قبل از ارتقاء به شهرستان است، که در آن زمان ترد وسایط نقلیه به تعداد انگشتان دست بوده است

 • اهدای عضو ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۰:۳۱

  کارشناسان می‌گویند هر سال ۶۰۰۰ عضو قابل اهدا به زیر خاک می‌رود

  پیوند روح ایثار بر اعضای بنی‌آدم

  اعظم طیرانی

  پذیرش اینکه به خانواده‌ای بگویید عزیزش به دلیل حادثه‌ای دچار مرگ مغزی شده و با وجود اینکه نفس می‌کشد، فوت کرده است دشوار است؛ اما واقعیت این است که بر اساس دانش پزشکی او از طریق دستگاه تنها تنفس مصنوعی دریافت می‌کند و بس.

 • نجات جان 5 بیمار از مرگ/گزارش تصویری ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۰۹:۲۶

  اهداء عضو، بخشش حتی بعد از مرگ؛

  معجزه زندگی دوباره

  اهواز- او را از پشت شیشه، محصور شده در دستگاه های اکسیژن می بیند و صدای نفس هایش را با خطهای پایین و بالای مانیتور روبرو می شنود، باورش سخت است یکی از عزیزترین افراد زندگی اش دارد از دست می رود.

 • محفل انس با قران ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۲:۱۴

  کارشناسان از آثار تربیت قرآنی در کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی می‌گویند

  قرآن؛ معلم مهربان اخلاق

  سید مصطفی حسینی راد

  انس با قرآن کریم آثار بی‌شماری در زندگی انسان دارد. احادیث زیادی بر این واقعیت تأکید دارند و خود قرآن کریم نیز در آیات زیادی به این موضوع اشاره می‌کند.

 • خانه تاريخي ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۰:۴۰

  گزارش قدس آنلاین از خانه‌های تاریخی و روند مرمت آنها در اصفهان؛

  سایه تخریب بر سر ۱۳۰۰ خانه تاریخی اصفهان

  اصفهان- در استان اصفهان ۲ هزار خانه تاریخی وجود دارد که ۷۰۰ واحد این خانه ها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، اما بیش از دو سوم آنها در شرایطی نگهداری می‌شود که هم به لحاظ میراثی و هم شهری باعث شده آسیب‌های زیادی به این خانه ها و فضاهای شهری وارد شود.

 • کوی مشعلی ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۰۹:۰۰

  داستان جدا شدن کارون از اهواز؛

  کارون زیر چتر وعده های بی سرانجام مانده است

  اهواز- به نظر می رسد متاسفانه نام کارون این روزها یمن خوبی ندارد نه برای یک رود نه منطقه ای پرت شده بیرون از نقشه جغرافیایی کلانشهر اهواز، که اگر بختش با نام کارون نیک می شد با به یدک کشیدن نام بزرگترین تولیدکننده ماهی در غرب آسیا، داشتن سه هزار هکتار نخل و۳۰۰ هکتار انگور  و ۸ هزار گاومیش تا این حد در فقر و نابسامانی به سر نمی برد.

 • اينترنت ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۱:۴۱

  قدس آنلاین مشکلات ارایه خدمات اینترنت غیرحجمی را بررسی می‌کند؛

  گلایه اصفهانی‌ها از سرعت پایین و هزینه‌های بالای اینترنت

  اصفهان- موضوع اینترنت غیرحجمی که مدلی بین اینترنت نامحدود و اینترنت حجمی یا محدود است از دولت یازدهم و با هدف ترغیب مردم به استفاده از سایت‌ها و محتواهای داخلی فضاهای مجازی بر سر زبان‌ها افتاد، اما با واکنش‌های مختلف کاربران، اجرای آن در مردادماه ۹۶ برای بررسی‌های بیشتر به تعلیق درآمد.

 • بن سلمان ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۰:۰۴

  فرضیه مردن «محمد بن سلمان» چه تغییراتی در منطقه را رقم میزند؟

  اگر «خبرمرگش» درست باشد!

  احمد یوسفی صراف

  خبر مرگش آنقدر جذاب بود که کمتر از ۲۴ ساعت تیتر یک راشاتودی، و سایر خبرگزاری های خارج از هژمونی عربی شود. خبر دست اولی که نخستین مرتبه «حسین شریعتمداری» مدیرمسئول روزنامه کیهان، به نقل از منابع موثق اطلاعاتی خودش از عربستان سعودی به چاپ رساند. اما آیا واقعا «محمد بن سلمان» ولیعهد پرحاشیه و جاه طلب سعودی ها مرده است؟

 • هتل ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۰:۰۰

  واکنش فعالان هتلداری به مصوبه کاهش مالیات بر ارزش افزوده

  سیاست‌های تشویقی برای صنعت هتلداری

  محبوبه علی پور

  نظام مالیات برارزش افزوده نخستین بار در سال ۱۹۴۷ در فرانسه به اجرا درآمد و امروزه در حدود۱۵۰ کشور به اجرای این نظام مالیاتی می‌پردازند.

 • هشتگ ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۶:۵۱

  گزارشی از یک روز متفاوت در موزه ملی ملک

  همه چیز از «هشتگ» آغاز شد

  قدس آنلاین: همه چیز از «هشتگ» آغاز شد ... هشتگ‌هایی که در فضای اینستاگرام، «کتابخانه و موزه ملی ملک» را می‌شناساندند. هشتگ‌ها اما بی‌هدف نبودند؛ دوستدارانی آن‌ها را در سال‌های گذشته همچون پیوستار نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در فضای مجازی، به کار گرفته بودند تا نشان دهند یک موزه می‌تواند فرای دیوارهای ساختمان خود، در جاهای دیگر حضوری پیوسته با واقعیت خود داشته باشد. کسانی که آن هشتگ‌ها را در اینستاگرام به کار برده بودند، هفته گذشته ناگهان با فراخوانی متفاوت روبه‌رو شدند «دوست عزیز! شما به دلیل به‌کاربردن هشتگ‌های (#کتابخانه-و-موزه-ملی-ملک، #موزه-ملی-ملک یا #موزه-ملک) در اشتراک اینستاگرام خود، به یک تور ویژه هم‌زمان با روز جهانی موزه ۲۰۱۸ میلادی، در کتابخانه و موزه ملی ملک دعوت شده‌اید» ... و این آغاز یک کار ویژه بود ...

 • اوزیل صلاح ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۹:۱۲

  پرونده ای برای روزه داری ورزشکاران دنیا

  رمضان، ماه درخشش ستاره‌های مسلمان

  چندی پیش روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، تحقیقی در مورد میزان تأثیر روزه‌داری بر ورزشکاران به ویژه بازیکنان فوتبال منتشر کرد.

 • بازار گوشت مرغ و ماهی در آستانه عید نوروز ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۲:۵۴

  گزارش قدس آنلاین از افزایش قیمت ها به بهانه ماه رمضان؛

  نرخ اجناس داغتر از هوای خوزستان است

  اهواز- افزایش قیمت اجناس از جمله مواد غذایی در ماه هایی همچون رمضان از مقولاتی است که هرساله اتفاق می افتد. تامین مواد غذایی در ماه رمضان برای مردم از جمله خوزستانی ها از امور سختی شده است که با وجود مشکلات بسیار، باید این قلم دردسر را نیز به جان بخرند.

 • اعتراض مسلمانان جهان به انتقال سفارت آمریکا در بیت المقدس ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۴

  وحشیگری صهیونیست ها به اوج رسید

  روز نکبت، تلخ تر از همیشه

  احمد یوسفی صراف

  لیلی انور الغندور فقط ۸ ماه داشت. کودکی فلسطینی که در میانه گیر و دار انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و اعتراض های مردم فلسطین، در اثر استشاق گاز های اشک آور اسرائیلی ها به شهادت رسید. مادرش درحالی که جنازه ی کفن پیچ شده لیلی را در آغوش کشیده بود، چنان رنجی را تحمل میکرد که با دیدن تصویر این کودک ۸ ماهه و مادر داغدارش خیس نشدن چشم هایتان غیر ممکن بود.

 • موتورسیکلت برقی ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۵

  طرح تبدیل موتورهای بنزینی به برقی در عمل شکست خورده است

  موتورسیکلت‌های برقی روشن نشده، خاموش شدند

  قدس آنلاین – محمود مصدق: استفاده از موتورسیکلت‌های برقی به دلیل برخورداری از سوخت پاک و زیان حداقلی برای محیط زیست یکی از راهکارهای علمی‌ و فنی دنیا برای کاهش آلودگی هوا بویژه در کلان‌شهرها است. راهکاری که البته در ایران هم مورد تأکید مسؤولان و کارشناسان قرار گرفته تا شاید به‌واسطه آن آلودگی هوا تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، اهواز و... کمی ‌کاهش پیدا کند و مردمان کمتری بر اثر استنشاق هوای آلوده جانشان را از دست بدهند.

 • ریزگردها ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۷

  واکاوی اقدام‌های مقابله با پدیده گرد و غبار در گفت‌وگوی "قدس" با کارشناسان:

  درمان ریزگردها؛ ۲۰ سال پرکاری به جای موازی کاری

  مریم احمدی شیروان

  چند سالی است که پدیده «ریزگرد» یا به تأکید سازمان مدیریت بحران، همان «گرد و غبار» نفس را بر مرد و زن و پیر و جوان تنگ کرده است؛ مشکلی که اظهارنظر درباره علت آن متفاوت است.

 • کودک آزاری ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۰۹:۳۹

  این خانه ناامن است؛

  واقعیت های تلخ از ناامنی سایه یک پدر

  اهواز- آزار جسمی سه کودک ماهشهری، بیانیه ها، اقدامات و حرفهای فلسفی مثل تمام هیاهوی خبرها یک هفته بعد در بهترین وضعیت در گنجه ای خاک می خورد و دست کم چند ماهی بعد حتی این کودکان هم با تمام دردهایشان فراموش می شوند...

 • ازدواج کودکان ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۸

  قدس انلاین گزارش میدهد

  افزایش ازدواج دختربچه ها درخراسان رضوی بخاطر فقر خانواده ها/ دختران زیر 11سال رادر"مه ولات" به خانه بخت میفرستند

  قدس انلاین – سعید کوشافر: سن ازدواج میان جوانان افزایش یافته است ، شاید این مطلبی باشد که این روزها نقل محافل اجتماعی است وانرا به مشکلات اقتصادی ارتباط میدهند، جوانانی که توانایی تشکیل خانواده ندارند و سراغ همسرگزینی نمیروند.

 • بازار ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۰:۵۷

  قدس انلاین گزارش می دهد

  تنظیم بازار ماه رمضان با توزیع اقلام حمایتی/تخصیص ارز سه هزار و ۸۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی

  قدس انلاین- سید حبیب قاآنی:در آستانه ماه مبارک رمضان، بازار خود را آماده ورود موج جدید مشتریان می کند واز سوی دیگر مسئولین نیز بر آمادگی خود جهت تامین و همچنین نظارت برنحو توزیع و فروش کالاها و اجناس مورد نیاز مردم تاکید دارند.

 • الکامپ ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۰:۱۵

  گزارش قدس آنلاین از برپایی نمایشگاه الکامپ استان خوزستان؛

  نمایش غرفه های خالی در بزرگترین نمایشگاه فناوری

  اهواز- نمایشگاه الکامپ از آن دسته نمایشگاه هایی است که علاقمندان به تکنولوژی را به سمت آن سوق می دهد. در برپایی این نمایشگاه هم گزینه هایی که استانداری خوزستان روی میزهای غرفه های نمایشگاه برای ما متصور شده بود آنقدر خوب و دقیق بودند که وقت بگذاریم و به دیدن نمایشگاه الکامپ برویم اما غرفه های کم و خالی آن چیزی بود ک بدجور ذوق را کور می کرد...