شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استانی در بوشهر

بوشهر

بوشهر- مدیرکل سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی کشور بر الزامات اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی به عنوان سند راهبردی و ملی تاکید کرد و اظهار داشت: پس از پایان مطالعات طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور به عنوان بزرگترین طرح آمایش مناطق ساحلی، طرح تدقیق این مطالعات در چند فاز در استان‌های ساحلی جنوب و شمال کشور آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین؛ حمید خلیلی با بیان این در راستای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استانی این طرح در استان بوشهر اجراء می‌شود گفت: به سبب اهمیت استراتژیک استان بوشهر مطالعات این استان جزء اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.

وی، اهداف مهم طرح یاد شده را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: از جمله اهداف طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی به ویژه در استان بوشهر، با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان از جمله قابلیت‌های مرتبط با منابع انرژی، اقتصادی، صنعتی و گردشگری رفع مشکلات و چالش‌های موجود و توسعه مطلوب پایدار اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی در افق زمانی مناسب است.

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی کشور با تاکید بر همکاری و مشارکت‌های مردمی تصریح کرد: بدون شک این نوع توسعه، مستلزم مشارکت‌های مردمی در ابعاد مختلف است و در واقع بدون مشارکت مردم نمی‌توان به توسعه اجتماعی مردم محور، فراگیر و پایداری دست یافت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.