پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

بارش های اخیر موجب افزایش محصول در باغات همدان شد

باغ آلبالو

همدان - مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی همدان میزان بارندگی‌ها در سال جاری به خصوص در فصل اردیبهشت ماه را مطلوب ارزیابی و نسبت به افزایش تولید گیلاس و آلبالو در استان همدان در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته ابراز خوش بینی کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان ، حجت الله شهبازی مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی همدان اظهار کرد:  با افزایش تولید در باغات استان همدان وبا توجه به بارندگی‌های مطلوب در سال جاری بر اهمیت باغات به عنوان بخش مهمی از کشاورزی استان همدان تاکید و ویژگی‌های آب و هوایی استان همدان را برای تولید میوه‌های سازگار با مناطق سرد و معتدل مطلوب ارزیابی کرد.

شهبازی وسعت باغات آلبالوی استان همدان در سال ۹۸ را یک هزار و ۴۴۷ هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان یک هزار و ۲۶۸ هکتار بارور و ۱۷۹ هکتار غیر بارور است.

وی همچنین میزان تولید آلبالوی استان همدان در سال گذشته را بالغ بر ۷ هزار ۵۷۴ تن و میانگین برداشت از هر هکتار را ۵ هزار و ۹۷۴ کیلوگرم عنوان کرد.

وسعت باغات گیلاس در استان همدان را ۹۲۶ هکتار عنوان کرد و با بیان اینکه از این میزان ۷۸۷ هکتار بارور و ۱۳۹ هکتار غیربارور است، گفت: میزان تولید گیلاس در سطح استان در این سال ۵ هزار و ۵۲۶ تن بوده که حاکی از میانگین تولید ۷ هزار و ۲۲ کیلوگرم در هر هکتار است.

شهبازی گفت: شهرستان‌های همدان و ملایر بیشترین میزان باغات گیلاس را در سطح استان دارا هستند و «زرد دانشکده» «تک دانه مشهد» و ارقام محلی مهمترین ارقام گیلاس در سطح استان را شامل می‌شوند.

وی گفت: همچنین ارقام محلی و آلبالوی مجارستانی مهمترین ارقام آلبالو در باغات استان هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.