نرخ ارز

کل اخبار:433

 • دلار ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۴:۵۸

  درآمد ۹۱۴میلیارد تومانی بانک مرکزی از فروش ۱.۵ میلیارد دلار در بازار

  بانک مرکزی در سال ۹۳ از محل تفاوت نرخ ارز خریداری شده از دولت و فروش آن به بازار ۹۱۳ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد.

 • قاچاق کالا ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۸:۵۱

  از سوی رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفت

  ابلاغ دستورالعمل امحاء کالاهای قاچاق مکشوفه

  با هدف ایجاد وحدت رویه در امحاء کالاهای قاچاق و پیشگیری از ایجاد مشکلات و معضلات کاری و زیست محیطی در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستورالعمل امحای کالای قاچاق را ابلاغ کرد.

 • پورابراهیمی ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۰۷:۲۵

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

  دلار تا ۳۶۰۰ تومان پایین می آید

  کرمان- محمدرضاپور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس کل بانک مرکزی قول مساعد داد تا نرخ دلار به زودی به محدوده های ۳۶۰۰ تومان برسد.

 • طیب نیا و سیف ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۲۱:۲۵

  جزئیات جلسه دوعضو کابینه با پارلمان‌نشینان/سفته‌بازان ضرر می‌کنند

  افزایش نرخ ارز طی روزهای اخیر،پای رئیس‌کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد را به پارلمان باز کرد تا در حضور نمایندگان، از حال و هوای این روزهای بازار ارز و تمهیدات دولت برای آرامشِ بازار بگویند.

 • مهرداد بذرپاش ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۲۱:۵۳

  بذرپاش:

  افزایش نرخ ارز موجب کاهش ۱۷ درصدی ارزش پول ملی شد

  نماینده سابق مجلس گفت: با افزایش قیمت دلار در چند روز گذشته با واسطه یا بی واسطه توسط دولت، شاهد کاهش ۱۷ درصدی ارزش پول ملی بوده ایم و این یعنی تشدید رکود و بیکاری بیشتر.

 • صرافی ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۲۰:۴۱

  معرفی صرافان متخلف به نیروی انتظامی؛

  اولتیماتوم بانک مرکزی به بازار ارز/معامله‌گران باید مالیات بدهند

  بانک‌مرکزی در راستای برخورد با فعالیت‌های سوداگرانه بازار ارز اسامی اشخاصی که مبادرت به خرید و فروش عمده می‌کنند را به منظور بررسی، به سازمان امور مالیاتی اعلام خواهد کرد.

 • نرخ ارز ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۰۸:۵۹

  عضو هیات امنا اتحادیه طلا و جواهر و شورای اصناف تهران در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  دولت برای پرداخت عیدی کارمندان خود نرخ ارز را افزایش داد/ افزایش نرخ ارز در هفته های اخیر کاملا ارادی و تعمدی است/ بانک مرکزی بخواهد به راحتی می تواند بازار ارز را کنترل کند

  با توجه به نزدیکی به ماه های پایانی سال و ایام عید نوروز و نیاز دولت به منابع جدید برای پرداخت عیدی کارمندان دولتی، نیاز دولت به نقدینگی و منابع پولی افزایش یافته است که به هر حال این منابع باید از محلی تامین شوند.

 • دلار ۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۸:۴۵

  سودای گرانی ارز در سر عرضه‌کنندگان؛

  انعکاس ۸ماه ارزانی مصنوعی دلار در بازار/بازی خطرناک با نرخ ارز

  اکنون بازی خطرناک افزایش یکباره قیمت، در بازار ارز آغاز شده که تداومش می‌تواند ضربه سنگینی را به دولت وارد کند؛ موضوعی که بی‌تفاوت ردشدن از کنارش، هزینه سنگینی برای کشور خواهد داشت.

 • صندوق بین‌المللی پول ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۲:۳۵

  توصیه‌های اقتصادی به دولتمردان؛

  پایان ماموریت کارشناسان صندوق بین‌المللی پول/ارز را تک‌نرخی کنید

  ماموریت کارشناسان صندوق بین‌المللی پول در ایران پایان یافته و اکنون آنها به دولتمردان توصیه می‌کنند که ارز را تک‌نرخی کرده و سرمایه بانکها را افزایش دهند تا زمینه برای ثبات اقتصاد فراهم شود.

 • روحانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۱:۲۰

  یک اقتصاددان در گفتگو با یک خبرگزاری روس:

  قول‌های تبلیغاتی روحانی در تقویت ارزش ریال به نتیجه نرسید

  به گفته رستمی، کاهش ارزش ریال به واسطه شرایط فصلی و عوامل سیاسی داخلی است. برخی اقتصاددانان بر این باورند که دولت ایران باید نرخ مبادله ریال در برابر دلار را کنترل کند. آنها می‌گویند نرخ مبادله ترجیحی باید بین 4 هزار تا 4500 تومان در برابر دلار باشد. در سال 2017 متوسط نرخ مبادله احتمالاً 4200 تومان در برابر یک دلار خواهد بود.

 • "فاروج" شهر آجیلی ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۲:۳۲

  افزایش نرخ ارز آجیل را گران کرد

  با توجه به اینکه نوع آجیل مختلف و انتخاب آن از سوی مردم سلیقه‌ای است ممکن است برخی بخواهند نوعی از اقلام در آجیل آنها بیشتر یا کمتر باشد بنابراین قیمت آن هم متفاوت خواهد بود.

 • بازار ارز ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۴:۲۶

  واکنش بازار ارز به نرخ ارز بودجه ۹۶

  دلار باز هم از ۳۹۰۰ تومان عبور کرد

  اعلام این نرخ بودجه‌ای دلار باعث شد قیمت انواع ارز در بازار آزاد مجدد با افزایش مواجه شود. در این میان قیمت دلار ۴۲ تومان، یورو ۳۴ تومان، پوند ۵۲ تومان، درهم امارات ۷ تومان و لیر ترکیه ۱۱ تومان افزایش یافت.

 • ارز ۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۰۶:۳۱

  معاون بانک مرکزی:

  بازار ارز امروز آرام بود/نوسانات دلار، هیجان فصلی است

  معاون ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه نوسان اخیر بازار ارز بیشتر ناشی از هیجان و شرایط فصلی بوده است، گفت: امروز بازار ارز آرامش داشت.

 • بازار ارز ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۷:۴۵

  رئیس انجمن علمی اقتصاد اسلامی ایران:

  افزایش نرخ ارز ناشی از نگرانی نسبت به آینده برجام است

  رئیس انجمن علمی اقتصاد اسلامی ایران گفت: نوسانات اخیر نرخ ارز بیش از آن که به علل اقتصادی منسوب باشد  به مسایل روانی ناشی از آینده برجام مربوط است.

 • دانشمند ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۷:۴۳

  مسعود دانشمند

  مصائب گرانی ارز

  در صورتی که قادر شویم عرضه و تقاضا را در بازار متعادل کنیم به راحتی می تواند تبدیل به تک نرخی شود . فراموش نکنیم که دو نرخی بودن ارز به معنای وجود رانت و بازار غیر رقابتی است.

 • مستخدمین حسینی ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۰:۳۸

  معاون اسبق بانک مرکزی با افشای پشت پرده افزایش قیمت دلار مطرح کرد

  دلار ۴هزار تومانی کارِ خودِ دولت است

  عدم برنامه ریزی لازم برای اعمال مدیریت ارز از طرف بانک مرکزی باعث شده که قیمتها افزایش پیدا کند، هر چند که بحث بر سر طرف عرضه و تقاضاست و تغییراتی که در یکی دو ماه اخیر صورت گرفته، بنابراین بسیار قابل تامل است.

 • بازار ارز ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۰۸:۵۱

  کارشناس ارشد مسائل ارزی در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  دولت ۳.۵ سال اشتباهی دلار را ثابت نگه داشت!/ دلار تا قبل از انتخابات حدود ۴۰۰۰تومان می ماند/ تسهیل واردات و تضعیف صادرات، نتیجه سیاست های ارزی دولت در ۳.۵ سال گذشته است

  ثبات قیمت ارز در طولانی مدت به معنای ارائه یارانه به کالاهای خارجی است که در نهایت سود آن را خارجی ها برده و دودش در چشم اقتصاد ایران می رود.

 • دلار ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۷:۵۰

  چه عواملی نرخ ارز را گران کرد؟

  رییس اسبق شورای عالی کانون صرافان معتقد است که «واقعی شدن نرخ ارز اتفاق نامبارکی نیست و نباید به بالا رفتن نرخ ارز به عنوان یک امر ضد اقتصاد نگاه کرد.»

 • طلا و دلار ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۱:۳۵

  کارشناسان بازار طلا در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  اشتباه بزرگ بانک مرکزی در گرانی دلار/ دولت اجازه ارزان شدن سکه به کمتر از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را نمی دهد

  بانک مرکزی ایران در ماه های اخیر، برنامه ای را در پیش گرفته که بر اساس این برنامه، به محض کاهش قیمت جهانی طلا نرخ ارز در داخل کشور افزایش می یابد.

 • ارز ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۷:۰۹

  یک روز قبل از تعطیلات؛

  تکانه‌های شدید قیمت ارز در میدان فردوسی/معاملات دلار قفل شد!

  همچنین قیمت یورو و سایر انواع ارز نیز با افزایش شدید مواجه شده و تا مرز ۴۱۵۰ تومان هم رسیده است. هر پوند هم اکنون ۴۶۸۰ تومان است. هر درهم امارات ۱۰۷۵ تومان و هر لیر ترکیه ۱۲۰۰ تومان است.  

 • قیمت ارز ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۷:۰۰

  تکانه‌های شدید قیمت ارز در میدان فردوسی

  قیمت دلار به 3900 تومان رسید

  قیمت هر دلار آمریکا مانند روزهای گذشته با افزایشی قابل توجه همراه بوده و صبح امروز ( سه شنبه) به 3900 تومان رسید . گفته می شود بسیاری از صرافان بازار ارز فردوسی، خرید و فروش را متوقف کرده‌اند. بر این اساس، هم اکنون قیمت ارز در سکویی ایستاده است که تقریبا می‌توان گفت که بی قیمت شده و نرخ‌ها به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند.

 • بازار ارز ۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۵

  گرانی مدیریت‌شده ارز!

  عبور بهای دلار از مرز 3 هزار و 730 تومان در شرایطی که در رکود اقتصادی و دوران پساتحریم به سر می‌بریم از منظر کارشناسان اقتصادی به عنوان شکست سیاست‌های اقتصادی دولت معرفی شده و نوید دهنده بازگشت تورم با غول حجم نقدینگی بیش از هزار و 120 هزار میلیارد تومانی است.

 • افزایش نرخ ارز ۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۳:۳۱

  زمان یکسان‌سازی نرخ ارز فرا رسید

  اگر تغییرات قیمت ارزهای عمده را کنار هم قرار دهیم، می‌بینیم که نرخ ارز در مجموع کمتر از یک درصد افزایش داشته است، بنابراین ارزش ریال در حال حاضر در برابر دلار تضعیف شده که آن هم به دلیل رشد نرخ این ارز در جهان بوده است.

 • بانک مرکزی ۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۰:۵۷

  مدیر پژوهشکده پولی و بانکی مدعی شد:

  افزایش بهای دلار در بازار مدیریت شده است

  وقتی نرخ دلار در برابر همه ارزها رشد می‌کند، نسبت به ریال هم افزایش خواهد یافت، بنابراین بخش عمده ماجرای افزایش نرخ دلار در بازار ایران، به‌ویژه بعد از انتخاب رئیس جمهور جدید آمریکا، رشد بهای جهانی ارز است که شاهد این امر هم عدم تغییر محسوس ریال در برابر یورو است.

 • بانکهای بانک مرکزی ۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۸:۱۲

  قربانی: بازار نرخ ارز را تعیین می‌کند نه بانک مرکزی

  اظهارات اخیر طهماسب مظاهری درباره انگیزه انتخاباتی دولت در بازار ارز و پایین نگه داشتن دستوری نرخ دلار که می‌تواند ادامه این روند قیمت را تا ۴۰۰۰ تومان برساند، از سوی بانک مرکزی مورد تایید قرار نگرفت.

 • حمید حسینی ۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۹:۳۸

  هشدار عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی به دولت

  صادرات فرآورده‌های نفتی با کاهش جدی رو به رو شده است/ تغییر همزمان نرخ ارز و قیمت پایه فرآورده‌های نفتی شوک‌آور است

  عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی گفت: تغییر همزمان نرخ ارز و قیمت پایه فرآورده‌های نفتی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران منجر به کاهش صادرات فرآورده های نفتی می شود.

 • ارز ۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۱۳:۰۲

  در مرکز مبادلات؛

  نرخ ۳۱ ارز بانکی گران شد

  بانک مرکزی در جریان قیمت گذاری ۳۹ ارز بانکی موجود در معاملات امروز (چهارشنبه ۲۸ مهرماه) مرکز مبادلات ارزی نرخ ۳۱ ارز جمله دلار آمریکا و پوند انگلیس را نسبت به دیروز افزایش و نرخ ۶ ارز از جمله یورو را کاهش داد ولی نرخ ۲ ارز دیگر ثابت ماند.

 • سیف ۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۲۱:۴۶

  رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز واقعی است

  رئیس بانک مرکزی با اشاره به این که نرخ ارز واقعی است، گفت: نرخ ارز در دولت روحانی ثابت نمانده و تغییرات با شیب ملایمی داشته و برخورد بانک مرکزی با نرخ ارز منطقی است.

 • اکبر کمیجانی ۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۳:۴۵

  قائم‌مقام سیف خبرداد؛

  ارز تا پایان سال تک‌نرخی می‌شود

  قائم‌مقام بانک مرکزی از تکمیل فرآیند یکسان‌سازی نرخ ارز تا پایان امسال خبرداد و گفت: بار تامین مالی بخش عمده‌ای از کالاهای وارداتی از ارز رسمی به ارز بازار آزاد منتقل شده است.

 • دلار ۱۳۹۵-۰۷-۱۹ ۱۰:۳۱

  تقویت دلار در شبکه بانکی؛ تداوم افت ارزش پوند انگلیس

  قیمت گذاری ارزهای عمده در بانک مرکزی برای امروز (دوشنبه) از تداوم کاهش ارزش پوند انگلیس حکایت دارد اما دلار آمریکا به همراه 25 ارز دیگر در برابر ریال تقویت شد.