گزارش از شخص

کل اخبار:45

 • دکتر احمد احمدی ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

  حجت الاسلام دکتر «احمد احمدی» به دلیل سکته قلبی دارفانی را وداع گفت

  راه دور و دراز فلسفه

  مجید تربت زاده

  آشناهای دور وقتی علاقه‌اش به درس خواندن را دیدند، وقتی متوجه شدند پایش به حوزه باز شده، پیغام فرستادند: «برو استخدام دولت بشو.‌.. این راهی که تو انتخاب کرده‌ای، راه طول و درازی است. آخرش هم فقط منبری می‌شوی... روضه‌خوان و مداح می‌شوی...». آشناهای نزدیک، سماجت بیشتری هم داشتند بنابراین کار را از نصیحت گذراندند و بی رو دربایستی گفتند:«شما استعدادت خوب است، ولی پول نداری که درس بخوانی... درس خواندن پشتوانه مالی می‌خواهد...بحمدالله صدا هم نداری که بخواهی روضه خوان خوبی بشوی!... من نمی‌دانم عاقبت تو چه می‌شود...»؟

 • رزان النجار ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۵:۵۲

  پرستار فلسطینی «رزان النجار» چگونه به شهادت رسید؟

  من نمی‌ترسم

  مجید تربت زاده

  در آن بخشی تقطیع‌شده از مصاحبه «النجار» با «المیادین» این گونه آمده «من پرستار رزان النجار هستم. من اینجا در خطوط مقدم هستم و به عنوان سپر انسانی فعالیت می‌کنم.» ویدئویی که با انتقادات شدید به تحریف سخنان رزان مواجه شد.

 • مختار ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۸:۵۲

  به بهانه سالروز شهادت «مختار ثقفی» بازیگر نقش او را بیشتر بشناسیم

  مختارِ رؤیاهای ما

  واقعیت این است که با وجود شهرت « عرب نیا» به خاطر فیلم‌های سابقش و بازی درخشان و به یاد ماندنی در « شوکران» این سریال مختارنامه بود که او را به چهره‌ای مشهورتر و محبوب تبدیل کرد.

 • صور اسرافیل ۱۳۹۷/۰۳/۰۹

  یادآر  زِ شمعِ مُرده...

  ۸ خرداد ۱۲۸۶، اولین شماره «صوراسرافیل» منتشر شد

  مجید تربت زاده

   روزنامه در آوردن، آن هم ۱۱۱ سال پیش باید کار دشوار و شاقی بوده باشد. البته با حال و روزی که مطبوعات امروز به آن دچارند و روزنامه‌های کاغذی در رقابت با دیگر رسانه‌های حقیقی و مجازی، به نظر می‌رسد دارند نفس‌های آخر را می‌کشند، مصایب روزنامه نگارهای امروزی کمتر از روزنامه چی‌های ۱۰۰ سال پیش نیست!

 • ادیب نیشابوری ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

  گزارش از شخص

  ستاره  اول قطب ادب

  مجید تربت زاده

  «ادیب نیشابوری» 6 خرداد 1305 از دنیا رفت.

 • کاسه ساز ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۱:۲۴

  گزارش از شخص

  حبیبِ سینمای ایران

  مجید تربت زاده

  ستاره عالم سینما نبود که درخشش او، چشم من و شما را گرفته باشد اما از آنهایی هم نبود که در هفت آسمانِ هنر هفتم، ستاره ای نداشته باشد و رشته امیدش به جایی بند نباشد. «حاج حبیب» گاه خودش هم ستاره امید این و آن شده بود تا در تاریک و روشنای سینمای ایران، راهنمای آنهایی باشد که مثل خودش برای سینمای مردمی و ارزشی حاضرند خطر کنند و هست و نیست هنری شان را فدا کنند.

 • جونیور دونالد ترامپ ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۰:۵۱

  گزارش از شخص

  عاشقِ سندهای روسی

  امیرمحمد سلطان پور

  چه کسی فکر می‌کرد پس از داماد ترامپ و ارتباط پنهانی اش با مقامات روس، این روزها بحث داغ‌تری را درباره رابطه رئیس‌جمهور آمریکا و نزدیکانش با کشور رقیب شاهد باشیم؟ اما گویا پسر ارشد ترامپ ما را ناامید نمی‌کند و چنین زد و بندی را به سطح جدیدی می‌رساند!

 • حسن روحانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۰:۳۷

  گزارش از شخص

  گاهی اعتدال ...

  کارنامه چهارساله حسن روحانی، این روزها زیر ذره بین است

  همان قدر که رقابت انتخاباتی در سال ۹۶ برای « حسن روحانی» سخت است، "گزارش از شخص" نوشتن هم برای کسی که رئیس جمهور یازدهم و نامزد ریاست جمهوری دوازدهم است، دشوار به نظر می رسد. برای «حسن روحانی» رقابت انتخاباتی، شاید مدتهاست که آغاز شده است. از همان روزهایی که تحلیلگران و فعالان سیاسی و اقتصادی، کارنامه دولت یازدهم را زیر ذره بین گذاشتند، رئیس دولت و هوادارانش متوجه شدند روزهای نه چندان آسانی را پیش رو دارند.

 • مرتضی حیدری ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۱۷

  گزارش از شخص

  آقای «گفت و گوی ویژه»

  اجرای مناظره ریاست جمهوری، امسال نیز با « مرتضی حیدری » است؟

  قدس/ مجید تربت زاده : «افتادن خیاط توی کوزه » یک حکایت است و اینکه شما موفق بشوی خیاط را توی کوزه بیندازی ، حکایت دیگر ! هرچند –الان- من کمی تا قسمتی، حس انداختن خیاط توی کوزه را دارم با این توضیح که این مطلب، نه گفت و گوی ویژه خبری است و نه من «مرتضی حیدری» هستم . بنابراین انتظار نداشته باشید، بشود مجری سرشناس تلویزیون را با همین 700 یا 800 کلمه توی کوزه انداخت. هرچند هنوز مناظره های تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری- بصورت زنده- نه به دار است و نه به بار! ... برای همین هم تنها می شود از خودمان بپرسیم: اجرای مناظره های- از پیش ضبط شده- نامزدهای ریاست جمهوری 96، این بار هم آیا با «مرتضی حیدری» است ؟

 • چارلی چاپلین ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۱

  گزارش از شخص

  نخستین ستاره/ به مناسبت زادروز چارلی چاپلینِ استثنایی

  امیرمحمد سلطان پور

  اگر بخواهیم چند شخصیت را در قرن گذشته به عنوان نماد موفقیت بشر در حوزه‌های گوناگون در نظر بگیریم، در حوزه هنر -بدون شک- نام چارلی چاپلین در بالاترین رده این فهرست می‌نشیند.

 • امانوئل ماکرون ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۰:۴۶

  گزارش از شخص

  پشت پرده آقای بانکدار

  بهروز فرهمند

  رسانه‌های جریان اصلی در آمریکا و انگلیس که از نزدیک کارزار انتخاباتی فرانسه را رصد می کنند، امانوئل ماکرون را تنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور می نامند که می تواند ناجی فرانسه و اروپا باشد.

 • بهروز افخمی ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۰۹:۵۱

  "سین" مثل سینما ... "سین" مثل سیاست

  بهروز فرهمند

  جشنواره کن فرانسه، امسال -به شکل خاص تر- خبرساز شد. داستان از این قرار است که برنامه "هفت" گزارش تحلیلی را درباره کن پخش کرد که -درست و حسابی- پنبه این جشنواره را می زد.

 • نشست رویش فرهنگ با حضور دکتر مرضیه وحید دستجردی ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۲۹

  گزارش از شخص

  زندگی با جوهره سیاست و طبابت

  فرجام علوی

   ماجرا به چهار سال پیش باز می گردد. نخستین هفته دی ماه ۱۳۹۱، بیش از سه سال از وزارت تنها وزیر زن جمهوری اسلامی می گذشت.

 • مارین لوپن ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۴۲

  گزارش از شخص

  نسخه زنانه ترامپ

  فرجام علوی

  هرچند به اندازه ترامپ، آنقدرها حاشیه ساز نشده است اما -بی هیچ حرف و حدیث- او را نسخه زنانه دونالد ترامپ می نامند. سخن از چهره جنجالی سیاست در فرانسه است، خانم مارین لوپن که همین دیروز مصاحبه ای از او منتشر شد که می گفت؛ اگر رئیس جمهورکشورش شود تابعیت های دوگانه را لغو می کند. ...

 • سیدمحمد غرضی ۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۰:۰۷

  سیدمحمد غرضی در انتخابات 96 اعلام نامزدی کرد

  محسن هاشمی، 20 سال دیگر رئیس جمهور ایران می شود

  فرجام علوی

  سیدمحمد غرضی که باز هم نامزدی اش را برای انتخابات ریاست جمهوری اما این بار برای سال 96 مطرح کرده می گوید: برای انتخابات سال آینده ریاست جمهوری می‌آیم و  برنامه‌هایم را در یک کتاب منتشر می‌کنم.