وزارت صمت

کل اخبار:150

 • رزم حسینی ۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۱۵:۲۱

  آقای رزم حسینی الوعده وفا

  رضاطلبی

 • کارت بازرگانی ۱۳۹۹-۱۱-۱۷ ۱۱:۰۰

  وزارت صنعت کارت بازرگانی هیچ تولیدکننده‌ای را تعلیق نکرده است

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این وزراتخانه کارت بازرگانی هیچ تولیدکننده‌ای را حتی برای یک روز هم تعلیق نکرده است.

 • غضنفری ۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۱۰:۵۳

  گفت و گوی تفصیلی قدس آنلاین با مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت:

  جعبه سیاه ادغام وزارتین/زحمتش را ما کشیدیم، همه گفتند: "روحانی مچکریم"! /شورای رقابت، دانشمند خودرو شده است/حکمرانی را باید مثل پزشکی و مهندسی یاد گرفت

  فرزانه غلامی

  نشستن پای صحبت وزرای سابق هر دولتی، مصداق تاباندن نور روی محدوده‌هایی است که سالها در تاریکی مطلق بوده اند؛ همان قدر حاوی روایت‌هایی غیرمنتظره که تاکنون بر زبان نیامده است.

 • صادرات ۱۳۹۹-۱۰-۱۹ ۱۸:۱۹

  خبرهای امیدوار کننده درباره صادرات غیر نفتی ایران

  معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با وجود تشدید محدودیت‌های ناشی از شیوع جهانی ویروس کرونا، تحریم‌‎ها و فشارهای اقتصادی استکباری در ۹ ماه امسال، وضعیت بازارهای صادرات کشور بهتر شده و اکنون بالای ۹۰ درصد از دروازه‌های مرزی برای صادرات فعال هستند.

 • روحانی ۱۳۹۹-۰۹-۳۰ ۱۳:۲۴

  روحانی: کیفیت خودرو مطالبه مردم است

  رئیس‌جمهور گفت: در جامعه امروز کیفیت خودرو مطالبه مردم است که بایستی با هم‌افزایی و هماهنگی‌های لازم، توقع و انتظارات را به نحو مطلوبی پاسخ داد.

 • رزم حسینی ۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۱۱:۲۴

  رزم حسینی:

  وزارت صمت به دنبال شکستن انحصار در تولید خودرو است

  وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد کارگروه‌های کارشناسی این وزارتخانه به دنبال پر کردن خلأ بازار از طریق افزایش تولید است و نه واردات.

 • روغن ۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۹

  معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت خبر داد

  حل کامل مشکل روغن ظرف یک ماه آینده با تمهیدات انجام شده/ توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن

  معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت از تأمین و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن(مایع خوراکی و جامد بخش صنف و صنعت) از محل ذخایر استراتژیک کشور خبر داد و گفت: با تمهیدات انجام گرفته ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

 • قبادی ۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۰۹:۳۹

  معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت خبرداد

  ترخیص گسترده کالاهای اساسی از گمرک/ قبادی: هیچ کالای اساسی در گمرک نمی‌ماند

  معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: وضع ذخایر استراتژیک کشور در شرایط بسیار خوبی است و روند ورود کالا به کشور فوق العاده تسهیل شده و کالا در گمرک نمی‌ماند.

 • گمرک ۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۲:۵۸

  معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در گفت وگو با قدس آنلاین خبر داد

  مجوزهای لازم برای تسهیل روند ترخیص کالاهای اساسی صادر شد/ حل مشکل ترخیص ۴ میلیون تن کالای مرتبط با تولید

  سید احمد موسوی

  معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران به ابهامات و پرسش‌هایی در رابطه با روند ترخیص کالاهای دپو شده در گمرکات کشور ایجاد شده بود پاسخ داد و از صدور مجوزات مورد نیز گمرکات برای ترخیص کالاهای اساسی و مرتبط با تولید خبر داد.

 • رزم حسینی ۱۳۹۹-۰۸-۱۱ ۱۰:۲۱

  ابلاغ شیوه نامه جدید واردات در مقابل صادرات تا ۲ روز آینده

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که تا یکی دو روز آینده شیوه نامه جدید واردات در مقابل صادرات از سوی رئیس محترم جمهور ابلاغ می‌شود گفت: فهرست ارقام وارداتی مورد نیاز کشور تهیه شده که در اختیار صادرکنندگان قرار می‌گیرد

 • دلار ۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۳:۳۲

  بانک مرکزی و وزارت صمت توافق کردند؟

  تنظیم واردات متناسب با صادرات غیرنفتی

  یک مقام آگاه گفت: بانک مرکزی و وزارت صمت توافق کرده‌اند واردات کشور معادل و متناسب با صادرات غیرنفتی باشد و قرار است جزئیات در قالب دستورالعملی تدوین و نهایی شود.

 • رزم حسینی ۱۳۹۹-۰۷-۱۱ ۱۲:۰۵

  وزیر صمت خبر داد

  تفویض ۹۰ درصد از اختیارات شورای عالی معادن به استانها ظرف یکماه آینده

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در آغاز عملیات اجرایی فاز چهارم زنجیره تکمیل فولاد در مجتمع ذوب آهن پاسارگاد از تفویض ۹۰درصد از اختیارات شورای عالی معادن به استانها ظرف یکماه آینده خبر داد.

 • رزم حسینی ۱۳۹۹-۰۷-۱۱ ۱۲:۰۰

  وزیر صمت:

  دنبال صادرات محصولات نهایی فولاد و جلوگیری از خام فروشی هستیم

  علیرضا رزم حسینی گفت: به دنبال صادرات محصولات نهایی فولاد و جلوگیری از خام فروشی هستیم. باید به سمت صادرات محصولات نهایی فولاد برویم، زیرا با جلوگیری از خام فروشی زمینه اشتغال فراهم خواهد شد.

 • رزم حسینی ۱۳۹۹-۰۷-۰۹ ۱۲:۳۳

  سرانجام پس از چهار ماه، با رأی اعتماد مجلس، وزارت صمت سکاندار خود را شناخت

  رزم حسینی در کابینه روحانی

  مینا افرازه

   وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت صمت در نهایت پس از حدود چهار ماه بلاتکلیفی وزارتخانه مربوط و بی وزیر بودن آن، توانست با ۱۷۵ رأی موافق نمایندگان از سد مجلس برای راه‌یابی به کابینه عبور کند و سکان‌دار یکی از کلیدی‌ترین وزارتخانه‌های اقتصادی کشور شود.

 • علیرضا رزم حسینی ۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۱۱:۱۹

  استاندار خراسان رضوی وزیر صمت شد

  استاندار خراسان رضوی با رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزیر صمت شد .

 • رزم حسینی ۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۰۹:۵۹

  «رزم حسینی» امروز برای کسب رأی اعتماد نمایندگان به مجلس می‌رود

  از خراسان به سوی «صمت»

  مینا افرازه

  با وجود اینکه برخی افراد و تحلیلگران، عدم سابقه اجرایی رزم حسینی در وزارت صمت را به عنوان یکی از دلایل مخالفت احتمالی برخی نمایندگان با روی کار آمدن وی به عنوان وزیر صمت می‌دانند، اما باتوجه به برگزاری جلسات و تبادل نظر میان رزم حسینی و نمایندگان و رفع ابهامات و نزدیک تر شدن فضای دولت و مجلس به یکدیگر، به نظر می‌رسد جو مجلس برای دادن رأی اعتماد به وی مثبت باشد.

 • جعفر راستی ۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۱۶:۰۰

  نماینده مردم شبستر در مجلس:

  رزم حسینی می‌تواند مدیریت موثری در وزارت صمت داشته باشد

  جعفر راستی گفت: در حالی که استاندار با همه موضوعات استان سر و کار دارد اما وزیر یک وزارتخانه در یک رشته خاص انجام وظیفه می کند و قطعا چنین کسی که در پست استانداری کارنامه موفقی داشته، در انجام امور وزارتخانه صنعت و معدن هم موفق خواهد بود.

 • احسان ارکانی ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۱۴:۵۸

  رئیس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با قدس آنلاین:

  رفتن رزم حسینی به نفع خراسان رضوی نیست /فضای مثبت مجلس برای وزارت استاندار خراسان رضوی

  رضاطلبی

  رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: اگرچه رفتن رزم حسینی در شرایط فعلی به نفع خراسان رضوی نیست اما در صورت معرفی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت، حمایت قاطعی از وی در مجلس برای کسب رای اعتماد خواهیم داشت.

 • وزارت صمت ۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۱۱:۱۲

  پس از چهار ماه آیا این هفته سکاندار وزارت صمت مشخص می‌شود؟

  بازار در انتظار وزیر

  مینا افرازه

  در حالی وزارت صمت حدود چهار ماه است بدون وزیر اداره می‌شود و گزینه‌های مختلفی برای سکان‌داری آن مطرح است که چند روز پیش رئیس دفتر رئیس‌جمهور در این‌باره اعلام کرد دولت در هفته جاری وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی خواهد کرد. با این‌حال اغلب مجلسی‌ها این را مطرح می‌کنند که اولاً گزینه پیشنهادی دولت باید از افراد خود وزارت صمت و باسابقه و تخصص مرتبط با این وزارتخانه باشد و ثانیاً در سریع‌ترین زمان به مجلس معرفی شود.

 • امیری معاون رییس جمهور ۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۱۵:۳۵

  معاون پارلمانی رئیس جمهور:

  اگر وزارت صمت تفکیک شده بود مشکلات امروز در نظام توزیع وجود نداشت/ کنار گذاشتن لایحه جامع انتخاباتی دولت به مصلحت کشور نیست

  آرش خلیل‌خانه

  معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تولید در کشور بیشتر از نیاز است اما همچنان قیمت ها روند افزایشی دارد، گفت: این موضوع ناشی از مشکلات نظام توزیع است، در حالی که اگر تفکیک وزارت صمت انجام شده بود امروز با این وضعیت روبرو نبودیم.

 • وزارت صمت ۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۱۴:۰۵

  دستور سرپرست وزارت صمت برای بررسی دپوی خودروها در بابل/ منتفی بودن موضوع احتکار در ایران‌خودرو مازندران

  سرپرست دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت به دستور سرپرست وزارت صمت برای بررسی موضوع خودروهای دپو شده ایرانخودرو مازندران در بابل از این شرکت بازدید کرد.

 • مستخدمین حسینی ۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۱۱:۴۲

  کشاکش بر سر معرفی وزیر پیشنهادی صمت در گفت‌وگوی قدس آنلاین با معاون پیشین وزارت امور اقتصاد و دارایی

  مردم را وجه‌المصالحه اختلافات خود نکنید

  محبوبه ناطق

  وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از ۴ ماه است بعد از برکناری رضا رحمانی از مقام وزارت با دو سرپرست اداره شده است که مدرس خیابانی سرپرست اول این وزارتخانه به عنوان وزیر پیشنهادی روحانی از مجلس یازدهم رأی نیاورد؛ وزارتخانه‌ای که خط مقدم دولت در جنگ اقتصادی به شمار می‌رود و حال این کشتی بی‌سکان در طوفانی‌ترین وضعیت اقتصاد، به گل نشسته و بحران‌های پی در پی را رقم زده است.

 • محبی نجم آبادی ۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۰۹:۱۶

  عضو کمیسیون بودجه مجلس:

  گزینه‌های احتمالی وزارت صمت رای بالایی ندارند

  عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه در مورد مدیریت وزارت صمت نوعی لجاجت از سوی دولت وجود دارد، گفت: گزینه‌های احتمالی وزارت صمت رای بالایی در مجلس ندارند.

 • وزارت صمت ۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۱۲:۱۰

  جزئیات دستور مهم سرپرست وزارت صمت به رئیس کل سازمان توسعه تجارت

  سرپرست وزارت صمت در نامه‌ای به رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران دستور داد تا سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه دیگر، به موازات سامانه جدید به فعالیت خود ادامه دهد.

 • مهدی صادقی نیارکی ۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۰۹:۲۵

  معاون امور صنایع وزارت صمت:

  قیمت این روزهای خودرو کاذب است /خریداران امروز خودرو حتماً ضرر می‌کنند

  معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: قیمت خودرو در این دو هفته کاذب و هیجانی بوده که یک عده سوداگر در فکر استفاده از این شرایط هستند و قطعاً این قیمت‌ها شکسته خواهد شد. افرادی که در این شرایط وارد بازار خودرو شدند حتماً زیان خواهند کرد.

 • وزارت صمت ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ ۱۴:۱۰

  گزینه پیشنهادی وزارت صمت چهارشنبه معرفی می‌شود

  نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از معرفی گزینه پیشنهادی دولت به مجلس برای وزارت صمت در چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

 • خرما ۱۳۹۹-۰۵-۲۹ ۱۸:۰۲

  میز خرما در وزارت صمت تشکیل شد

  کرمان-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از تشکیل جلسه میز خرما و اخذ چندین مصوبه مهم در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

 • سرقینی ۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۲۱:۲۰

  سرقینی سرپرست وزارت صمت شد

  رئیس جمهور در حکمی «جعفر سرقینی» را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

 • مدرس خیابانی ۱۳۹۹-۰۵-۲۳ ۱۱:۴۳

  نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی وزارت صمت رأی اعتماد ندادند

  خیابانی از بهارستان به پاستور نرسید

   مینا افرازه

  پرونده وزارت مدرسی خیابانی بر وزارتخانه صمت در حالی با مخالفت مجلس برای روی کار آمدن وی بسته شد که کماکان وزارت صمت که یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین وزارتخانه‌ها در شرایط کنونی است، همچنان بلاتکلیف مانده و وضعیت نامشخصی دارد. همچنین در چنین شرایطی، به نظر می‌رسد طرح تشکیل وزارت بازرگانی که به ‌نوعی طرح انتزاع بخش بازرگانی از وزارت صنعت و تشکیل وزارتخانه‌ای مستقل در همین رابطه بود با مخالفت کمیسیون اجتماعی مجلس مواجه شده است.

 • داریوش اسماعیلی ۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۶:۱۸

  اسماعیلی؛ گزینه احتمالی دولت برای تصدی پست وزارت صمت

  وحید اکرمی

  پس از عدم رای اعتماد مجلس به حسین مدرس خیابانی، شنیده ها حاکی از آن است که داریوش اسماعیلی گزینه بعدی دولت برای تصدی گری وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.