فرش‌آرایی حرم مطهر رضوی ویژه برگزاری مراسم تحویل سال نو با توجه به حضور پرشور زائران و مجاوران به صورت حداکثری انجام می‌شود.

فرش‌آرایی گسترده در حرم مطهر رضوی ویژه مراسم تحویل سال نو

به گزارش آستان نیوز، صحن و سرای رضوی در آخرین ساعات سال ۱۴۰۲ به سنت هر ساله میزبان خیل پرشور دلدادگان انیس‌النفوس(ع) خواهد بود که از راه دور و نزدیک برای شرکت در مراسم تحویل سال نو به این آستان مقدس مشرف می‌شوند تا سال جدید خود را در پیوند معنوی با این امام همام با حال و هوای متفاوتی شروع کنند. 

از این رو، نیروهای اداره فرش حرم مطهر رضوی نیز همچون سال‌های گذشته در تلاش و تکاپو هستند تا با مفروش کردن گسترده حرم ملائک پاسبان رضوی در آستانه سال ۱۴۰۳، زائران و مجاوران بتوانند با آرامش خاطر به زیارت و اقامه نماز و راز و نیاز بپردازند و از مراسم معنوی تحویل سال نو این سرای ملکوتی به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند. 
 

مفروش کردن اماکن متبرکه با ۴۰ هزار متر مربع فرش
در این راستا، رواق‌های حرم مطهر حضرت رضا(ع) با حدود ۴۰ هزار مترمربع فرش دستباف و ماشینی از جمله نزدیک به ۲۲ هزار مترمربع فرش دستباف، مفروش می‌شود. 

با توجه به شرایط آب و هوایی مشهدمقدس در ایام تحویل سال، پیش‌بینی فرش‌آرایی ۸۰ درصدی صحن‌های مرکزی و پیرامونی و بست‌های حرم مطهر نیز اتخاذ شده است که میزان آن به حدود ۱۳۵ هزار مترمربع می‌رسد. 

همچنین در صورت مساعد بودن شرایط جوی با توجه به حضور زائران و مجاوران، فرش‌آرایی حریم حرم مطهر رضوی در دستور کار قرار دارد که نزدیک به ۳۰ هزار مترمربع مفروش خواهد شد. 
 

فراخوان ۶۰۰ نیرو خدمات فرش ویژه ایام نوروز
فرش‌آرایی صحن و سرای رضوی در روزهای یکم تا سیزدهم فروردین ۱۴۰۳ نیز با توجه به شرایط آب و هوایی، نیاز زائران و برگزاری نمازهای جماعت یومیه و مراسم‌ها در داخل صحن‌ها انجام خواهد شد. 
خدمات تنظیف و غبارروبی فرش‌ها در اماکن متبرکه رضوی نیز با توجه به نیاز به طور منظم و شبانه‌روزی در ایام نوروز ۱۴۰۳ همزمان با ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد. 
شایان ذکر است، در مجموع به مناسبت فرارسیدن نوروز، حدود ۶۰۰ نیرو اداره فرش حرم مطهر رضوی فراخوان شده است که در شیفت‌های مختلف به ارادتمندان امام هشتم(ع) خدمت می‌کنند.

منبع: آستان نیوز

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.