۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
کد خبر: 354368

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با افزایش دوباره حجم آلاینده ها در هوای کلانشهر مشهد، هوای صبح امروز /یکشنبه/ در وضعیت هشدار قرار گرفت.

کیفیت هوای مشهد در وضعیت هشدار

به گزارش قدس آنلاین،حمید صالحی روز یکشنبه در گفت و گو باایرنا افزود: بر اساس گزارش ساعت هفت و 30 دقیقه ایستگاههای سنجش آلودگی میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد 103پی.اس.آی و فراتر از حدمجاز است. 
وی ادامه داد: این در حالی است که چهار روز پیاپی در هفته گذشته کیفیت هوای کلانشهر مشهد در وضعیت هشدار و حجم آلاینده ها بالاتر از حد مجاز بوده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: هم اکنون هشت ایستگاه سنجش آلودگی هوا مستقر در مشهد شامل کریمی ، سجاد ، سمزقند ، خیام شمالی ، مفتح ، ماشین ابزار ، خیام جنوبی و شهید آوینی از نقاط آلوده این کلانشهر هستند. 
وی گفت: بر این اساس ایستگاه های کریمی با 149، سجاد با 140، سمزقند با 135، خیام شمالی با 132 پی.اس.آی از جمله ایستگاههای آلوده این کلانشهر هستند.
این مسئول بیان کرد: علاوه بر این مفتح با 120، ماشین ابزار با 121،خیام جنوبی با 111 و شهید آوینی با 107 پی.اس.آی دیگر ایستگاه های آلوده صبح امروز مشهد را تشکیل می دهند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی توصیه کرد : بیماران قلبی و تنفسی ، کودکان ، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت و آمد و هسته مرکزی شهر مشهد خودداری کنند و همچنین عموم مردم فعالیتهای ورزشی در فضای باز را به زمان دیگری موکول کنند. 
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است. 
همچنین اعداد بین 151 تا 200 پی.اس.آی حالت هشدار و آلوده برای همه سنین محسوب می شود. وضعیت هوا با پی.اس.آی بین 200 تا 300 حالت اضطرار و بیشتر از 300 نیز در حالت بحرانی قرار می گیرد. 
روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد رفت و آمد می کنند. 

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.