بعد از دیدار هیأتی از انصار‌الله یمن با نمایندگان دولت عربستان در ریاض، روزنامه السفیر در گزارشی خبر داده که برگزار شدن این دیدار به دلیل تلفات بالایی است که عربستان در جنگ با یمن داده است.

تلفات بالا در جنگ یمن، عربستان را به گفت‌وگو با انصارالله واداشت

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،طی چند روز گذشته گزارش‌هایی از دیدار هیأتی از انصار الله یمن با نمایندگان دولت عربستان منتشر شد که نتیجه اولیه آن تبادل اسرا و اعلام آتش‌بس در مناطق مرزی یمن و عربستان بود.

روزنامه لبنانی «السفیر»، در گزارشی به بررسی این مسأله پرداخته است و نوشته در تنها چند ساعت بعد از اعلام دیدار هیأتی از انصار الله با نمایندگان دولت عربستان دو طرف به توافق رسیده و اقدام تبادل زندانی کردند و درگیری‌ها در مناطق مرزی آرام گرفت؛ این اقدام از سوی عربستان احتمالا به دلیل فشاری است که در پی حمله به یمن به این کشور وارد شده و تلفات بالای انسانی که ریاض در جنگ خود علیه یمن داده است.

«فارع المسلمی» تحلیلگر اندیشکده آمریکایی «کارنگی» اعلام کرده که عربستان به روشنی به دنبال راه خروجی از بحران یمن است و با وجود اینکه ایجاد آتش‌بس در مناطق مرزی عربستان و یمن مسأله مهمی است اما به نظر نمی‌رسد این مسأله بتواند به حل کامل بحران فعلی منجر شود.

بعد از دیدار هیأتی از انصار الله یمن با نمایندگان دولت عربستان در ریاض و اعلام توقف درگیری‌ها در نوار مرزی دو کشور؛ «صالح الصماد» رئیس شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، امروز (دوشنبه) اعلام کرد چند روز پیش دیداری برای تحویل دادن یک اسیر سعودی به دلیل وضعیت جسمی‌اش و تنها به دلایل انسانی صورت گرفت.

وی در صفحه فیسبوکش نوشت آنچه در برخی رسانه‌های وابسته به نیروهای متجاوز مبنی بر توافق انصارالله با عربستان منتشر شده، صرفا با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست متجاوزان در به زانو درآوردن ملت یمن صورت گرفته است.

الصماد تاکید کرده آتش‌بس در مرزهای عربستان و یمن در چارچوب زمینه‌سازی برای انجام دیدارهایی به منظور توقف تجاوز به ملت یمن و پایان دادن به رنج‌های آنها بوده است و افزوده: تفاهم‌هایی که اخیرا به دست آمده، اولیه است و شاید به توقف تجاوز عربستان منجر شود.

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.