آیت الله حائری شیرازی با بیان اینکه امروز فضای مجازی یک بلا و امتحان بزرگ است تأکید کرد: امروز فضای مجازی مردان را از همسرانشان و فرزندان را از والدین جدا می کند.

فضای مجازی می‌تواند فرزندانمان را جهنمی کند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، آیت الله محی الدین حائری شیرازی در سی و سومین نشست جبهه انقلاب اسلامی در مورد فضای مجازی به شرح موضوع اخلاق در فضای مجازی پرداخت و خاطرنشان کرد: این فضا برای جدا کردن والدین از فرزندان ساخته شده است. در این فضا دیگر نسبت های فامیلی معنا ندارند و فرزندان آنچه می‌دانند و می‌خوانند و می‌شنوند، هستند.

وی افزود: بر اساس روایت معتبر هیچ بلایی نیست مگر آنکه خداوند در آن نعمتی قرارداده است که محیط  بر آن بلاست. «ما من بلاء الا ولله فیها نعمه تحیط بها».

استاد برجسته اخلاق تهران با اشاره به داستان حضرت موسی(س) و خضر(س)  و اعتراضات بی مورد موسی به آنچه از خضر سرزده بود، تاکید کرد: گاهی آسیب کشتی و سوراخ شدن آن توسط خضر برای مستمندانی که با آن کار می کنند، نعمتی است تا کشتی توسط پادشاه ظالم غصب نشود و همچنین است تعمیر دیواری که روی گنج ۲ کودک نابالغ قرار دارد تا وقتی بالغ شدند گنج خود را استخراج کنند.
آیت الله حائری شیرازی گفت: اگر در سال ۱۳۳۲ شاه را برنمی گرداندند، آیا آیت الله کاشانی و فداییان اسلام توان تشکیل حکومت داشتند یا حکومت به دست توده ای ها می افتاد؟ اگر چنین می شد بدتر از شاه بر شما حاکم می شد و توده ای ها همه مساجد را ویران می کردند. پس به اراده خداوند، آمریکا بر مردم ظلم کرد و شاه را برگرداند تا ظلم بزرگتری به آنها روا نشود تا روزی که ملت به بلوغ برسد، توان تشکیل حکومت اسلامی را داشته باشد و آنگاه شاه را بیرون کردند و دیگری کسی او را بر نگرداند.

وی تاکید کرد: اینگونه دیوار حکومت ظلم تثبیت شد تا ملت ایران به بلوغ برسد و خود دیوار را کنار زده و گنج خود را  از زیر آن استخراج کنند.
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه افزود: موانع و رنج کشیدنها و آسیبهای ملت در فضای مجازی نیز زمینه ای برای بالغ شدن در فضای مجازی است. همین رنج کشیدنهاست که سبب می‌شود شما به قدرت این عرصه پی‌ببرید. فضای مجازی، فضای تربیتی شماست. فضای مجازی که بهترین فضا برای گفت‌و‌گو است، فاصله مکانی میان افراد را از بین برده و عالم بزرگ را برای انسان کوچک کرده است تا انسان را بزرگ کند.

آیت الله حائری شیرازی خاطرنشان کرد: همانطورکه در فضای مجازی می‌توان بدترین ضربه‌ها را زد، می‌توان بهترین خدمتها را نیز انجام داد. از طریق این فضا هم دشمن می‌تواند بچه های مارا از چنگ ما در آورده و به جهنم ببرد و هم ما می‌توانیم به کمک آن بچه های دشمن را از چنگ او در آورده و  به بهشت ببریم.

وی  با بیان اینکه تا زمانی که فضای مجازی را نمی شناسیم، تهدید است و هرگاه که آن را مطالعه کردیم به فرصت تبدیل می شود، گفت: ابتدا که در دریای فضای مجازی می افتید، رنج آور است اما آنگاه که شنا در آن را آموختید به جولانگاه شما تبدیل خواهد شد.

آیت الله حائری شیرازی تاکید کرد: هر پدیده ای تا زمانی که درباره اش شناخت نداشته باشیم تهدید است اما وقتی شناخت پیدا کردیم و مجرب شدیم به فرصت تبدیل می شود. پس تفاوت بین تهدید و فرصت ناشی گری ماست و در فضای مجازی نیز باید تلاش کنیم که این تهدید به یک فرصت تبدیل شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.