مراسم بزرگداشت ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد در مسجد مناسس ایالت ویرجینیای آمریکا با شرکت علاقه‌مندان به انقلاب اسلامی برگزار شد.

سالگرد ارتحال امام (ره) در آمریکا + تصاویر

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، روز گذشته و همزمان با سالروز قیام 15 خرداد، مراسم بزرگداشت سالگرد این جنبش مردمی و ارتحال امام خمینی (ره) در مسجد مناسس ایالت ویرجینیای امریکا با شرکت بیش از 300 نفر از علاقه‌مندان به انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این مراسم، هادی روغنی از جوانان مقیم ایرانی آمریکا در سخنانی گفت: «این  حضرت امام خمینی بود که به ما مسولیت برقراری عدالت اجتماعی را یاد داد, ما نباید فکر کنیم که عدالت اجتماعی فقط وظیفه پیامبران هست و بس، بلکه این امر باید موضوع چالش و همت تمام مسلمانان باشد صرف‌نظر از فرق مختلف آن باشد».

وی در ادامه گفت‌: ما امروز در آزمایش الهی عظیمی هستیم، به‌طوریکه برای آمادگی و اطاعت رهبری حضرت مهدی، باید رهرو و مطیع رهبران امروز باشیم، رهبرانی مانند سید حسن نصرالله».

به گفته وی «ایران و حزب الله دو لبه ذوالفقار در مقاومت و حفظ  ارزش‌های اسلامی هستند».

سخنران دوم این مراسم نیز شیخ مهدی شاه‌کلایی بود. وی در سخنانی گفت:‌ «چرا غرب از امام خمینی می ترسد، آیا به خاطر این است که ایشان ایرانی است؟ یا اینکه روحانی است؟ یا اینکه ایشان شیعه است؟ خیر، دلیل اصلی این است که حضرت امام پیام انقلابی را که توکل به الله است مطرح می‌کند».

به گفته وی «ما مسلمانانی که در غرب زندگی می‌کنیم شاهد این هستیم که مسلمانان برای بدست آوردن مطاع  مادی، رابطه خود را از  معنویت و راهنمایی الهی جدا می‌کنند و برای همین منظور بعد  از فوت پیامبر بالاترین چالش مسلمانان این بود که با رهبران معنوی قطع رابطه کردند».

سخنران بعدی این مراسم نیز مهدی عاطفت، رئیس دفتر حفظ و منافع  جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن بود. وی  اشاره به جایگاه امام خمینی(ره) گفت: «امام راحل، عارف، فقیه، فیلسوف، مرجع و رهبر عالیقدر جهان تشیع و پدر دلسوز مردم ایران بود؛ لذا سخن گفتن از چنین بزرگمردی آسان نیست چرا که ما فقط بخشی از لایه‌های فکری عمیق امام راحل را درک کرده‌ایم».

وی افزود: «خدا را شکر جانشین بر حقش حضرت امام خامنه‌ای راه ایشان را تداوم می‌دهند و برای ایشان و طول عمر ایشان دعاء  می‌کنیم».

 

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.