۸ تیر

نانسی پلوسی رهبر گروه اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا در جریان یکی از سخنرانی های اخیر خود مدعی شده که بخش اعظم فناوری گوشی‌های هوشمند توسط دولت فدرال این کشور ابداع شده است.

آمریکا بابت اختراع گوشی‌های هوشمند بر سر دنیا منت گذاشت

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، ادعای وی از آنجا نشات گرفته که بخش اعظم بودجه تحقیق و توسعه در این زمینه توسط دولت فدرال آمریکا پرداخت شده است.

پلوسی در سخنان خود در این مورد گفته است: اینجا همه گوشی هوشمند دارند. تقریبا همه چیزهایی که در این گوشی ها هست از بودجه و تحقیقات فدرال به دست آمده است. جی پی اس را ارتش ابداع کرده، نمایشگرهای تخت، دوربین دیجیتال، فشرده سازی داده های بی سیم، شیوه قوی و سبک کردن فلزات، سیستم شناسایی صوت کاربران و ... این فهرست را می توان ادامه داد.

وی افزود: انها می گویند استیو جابز با طراحی گوشی هوشمند و سرهم کردنش ایده خوبی مطرح کرد. اما دولت فدرال آن را اختراع کرد.

بعد از این اظهارات سخنگوی نانسی پلوسی بیانیه زیر را از طریق پست الکترونیک برای رسانه ها ارسال کرد: استیو جابز و گروه اپل که آیفون را ساختند اولین کسانی بودند که باید می گفتند آنها بسیاری از فناوری های اصلی را که به آنها اعطا شده بود اختراع نکرده اند. خانم پلوسی استیو جابز را دوست خود می دانست و منظور وی بی احترامی به میراث وی نبود. اما نکته ای که مطرح کرده معتبر است. وی معتقد است استیو جابز و همکارانش در اپل مستحق اعتباری عظیم بابت تجاری سازی ابتکارات مورد حمایت دولت و تبدیل آنها به ابزاری زیبا هستند که جهان را تغییر داد.

به نظر می رسد این اظهارات در آینده باعث بحث های جنجالی در آمریکا خواهد شد. البته اپل و دیگر شرکت های فناوری هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.