۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
کد خبر: 418651

بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید جوانان سیاهپوست در مقایسه با سفیدپوستان، اعتماد کمتری به نیروهای امنیتی این کشور دارند.

 کاهش اعتماد جوانان سیاهپوست به پلیس

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس نظرسجی «جن فوروارد» که روز پنجشنبه منتشر شد 28 درصد سیاهپوستان اعلام کردند پس از تقابلی که با نیروهای پلیس داشته اند بازداشت شده اند، 24 درصد نیز گفتند شخصا توسط پلیس مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و 53 درصد نیز می گویند فردی را می شناسند که هدف این قبیل رفتارهای پلیس قرار گرفته است.

این ارقام برای سفیدپوستان و آسیایی تبارها بسیار پایین تر است و اسپانیایی تبارها نیز جایی بین دو گروه قرار می گیرند. 22 درصد اسپانیایی تبارها، 15 درصد سفیدپوست ها و 10 درصد آسیایی تبارها گفتند که بعد از تقابلی که با نیروهای پلیس داشته اند، بازداشت شده اند. 16 درصد اسپانیایی تبارها، هشت درصد سفیدپوستان و چهار درصد آسیایی تبارها نیز می گویند هدف آزار و اذیت پلیس قرار گرفته اند.

این نظرسنجی در میان جوانان را سازمان موسوم به پروژه جوانان سیاهپوست در دانشگاه شیکاگو از طریق همکاری با آسوشیتدپرس و مرکز تحقیقات روابط عمومی انجام داد.

در پی کشته شدن چند فرد سیاه پوست غیر مسلح به دست نیروهای امنیتی آمریکا در ماه های اخیر، این کشور به صحنه اعتراضات گسترده سیاهپوستان و فعالان اجتماعی به خشونت بی حد و حصر پلیس تبدیل شد.

تظاهرات‌کنندگان، نیروهای پلیس را به کاربرد بیش از اندازه زور و توسل به روش های خشونت آمیز علیه سیاهپوستان متهم و اعلام می کنند نیروهای پلیس هیچگاه به سبب قتل و کشتن سیاهپوستان بی گناه، مجازات نمی شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.