خانواده‌ قربانیان خشونت و سوءعملکرد پلیس آمریکا در تجمع اعتراضی خاموشی در ایالت مریلند در نزدیکی واشنگتن شرکت کردند.

تجمع خاموش در اعتراض به قتل سیاهپوستی دیگر بدست پلیس + تصاویر

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، شب گذشته (جمعه 26 شهریور مطابق با 16 ماه سپتامبر)، در پی  کشته شدن  «ترسن  استرلینگ»  توسط پلیس واشنگتن در روز 11 سپتامبر، تجمعی  اعتراضی خاموشی در مریلند در نزدیکی واشنگتن در حمایت از خانواده‌ این  قربانی خشونت و ظلم و ستم پلیس برپا شد.

اکثر شرکت کنندگان این مراسم را دوستان و آشنایان مرحوم  ترسن  استرلینگ، اعضای کلیسا، فعالان مدنی و سیاسی و همسایگان خانواده ترسن استرلینگ تشکیل می‌دادند. برخی از این شرکت کنندگان در دستان خود شمع‌هایی روشن داشتند. دوستان استرلینگ هم تی شرت‌هایی که روی آنها عکس و نام آن مرحوم چاپ شده بود را به تن کرده بودند.

در ابتدای این برنامه اعتراضی خاموش، یکی از کشیشان کلیسا سخنرانی کرد و مردم را دعوت به دعا کرد.

وی گفت: «تنها چیزی که ما می‌توانیم راجع به ترسن استرلینگ بگوییم این است که او انسان بسیار خوبی بود و در خوب بودن شخصیت ایشان همه متفق به قول هستند.»

این کشیش ادامه داد: «من دوستان ایشان را که در اینجا حضور دارند مشاهده می‌کنم، همه اینها مثل من می‌دانیم استرلینگ انسان پاک و مفیدی برای جامعه  بوده و عضو فعال کلیسای ما بوده است.»

این کشیش برای یادبود استرلینگ از شرکت کنندگان درخواست کرد تا چند دقیقه سکوت کنند.

در ادامه این برنامه یکی از رهبران سازمان «زندگی سیاهپوستان با ارزش است» پشت تریبون آمد و گفت: «ما همه اینجا آمدیم تا خانواده ترسن استرلینگ را حمایت کنیم، این حمایت نه تنها با حضور این دوربین‌ها بلکه زمانی که این دوربین‌ها اینجا نیستند هم باید ادامه داشته باشد.»

این فعال مدنی اعلام  کرد: «چند تن از مادرانی که فرزندانشان را از دست دادند برای همدردی و حمایت مادر داغدیده مرحوم استرلینگ در میان ما هستند.»

یکی از دوستان خانوادگی استرلینگ در پاسخ به خبرنگار تسنیم گفت: «من نمی دانم چه بگویم تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که ترسن استرلینگ مرد خوب و انسانی پاک بود. رسانه‌هایی که امشب اینجا هستند نمی‌خواهند از ما مصاحبه بگیرند زیرا نمی‌خواهند چهره و شخصیت ترسن استرلینگ را آنطور که ما تعریف می‌کنیم به گوش مردم برساند.»

پلیس واشنگتن هم ادعا کرده که گزارشی از یک موتور سوار مشکوک در خیابان دریافت کرده بود، پلیس حدود ساعت 4:20 صبح یکشنبه 11 ماه سپتامبر به وقت محلی عازم منطقه شد. نیروهای پلیس با توجه به اطلاعاتی که از تماس‌ گیرنده دریافت کرده بودند، خود را به ترسن استرلینگ رسانیده ولی هنگام نزدیک شدنِ مأمورین پلیس، وی که در حال موتور سواری بود پا به فرار گذاشته و با موتور خود را به درب سمت راست راننده ماشین پلیس کوبانده تا پلیس نتواند پیاده شود. در این لحظه پلیس منطقه شروع  به تیراندازی به سوی ترسن سترلینگ کرده و در نهایت این جوان کشته شد.

داستانی که پلیس آمریکا از این حادثه ارائه داده است با مشاهدات افرادی که برای همدردی و حمایت از مادر ترسن استرلینگ تجمع کرده بودند و همچنین اطلاعاتی که درباره شخصیت وی ارائه می‌دادند کاملا منافات دارد. بنظر می‌رسد که ترسن استرلینگ نبایستی بعنوان  یک سیاهپوست در ساعت 4 صبح  در خیابان‌های شهر واشنگتن حضور پیدا می‌کرد. به عبارتی وی قربانی رنگ سیاهِ پوستش و تبعیض نژادی سیستماتیک پلیس آمریکا شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.