۸ تیر

قدس آنلاین- بجنورد- سمانه محمدزاده ثانی: استاندار خراسان شمالی دستور داد :هر چه سریعتر وضعیت ۱۶۱طرح تولیدی معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب مشخص و موانع دریافت تسهیلات آن ها رفع شود.

دستور استاندار برای تعیین وضعیت ۱۶۱طرح تولیدی معرفی شده به بانک ها

به گزارش قدس آنلاین از بجنورد، محمد رضا صالحی در پانزدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان مدیران عامل بانک ها و مدیران دستگاه های اجرایی مسئول در پیگیری طرح های ثبت شده در سامانه بهین یاب را موظف کرد هرچه سریع تر وضعیت طرح هایی که تا کنون تسهیلات آن ها پرداخت نشده مشخص و علت معطل ماندن آن ها را به کارگروه اعلام کنند.

وی در این باره اظهار داشت: سامانه بهین یاب به عنوان طرح دولت برای رونق تولید برای تسهیل و رفع موانع تولید و رفع مشکلات واحد های تولیدی نیمه فعال یا غیر فعالی است که به دلایل مختلفی مانند چک های برگشتی و یا عدم توانایی در تامین سرمایه ثابت یا در گردش دچار مشکلات هستند.

استاندار خراسان شمالی افزود: سهمیه استان برای ارائه تسهیلات در سامانه بهین یاب برای امسال 317 طرح با 4هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار است که از ابتدای سال جاری تا کنون 390 طرح در آن ثبت نام کرده اند و تنها 43 مورد با مجموع اعتبار 330 میلیارد ریال موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

صالحی تصریح کرد: البته از از تعداد 390 طرح ثبت نام شده در سامانه نزدیک به 40 مورد قبل از ورود به کمیته  بررسی طرح ها انصراف داده اند و از 358 طرح معرفی شده به کمیته بررسی نیز 258 طرح پذیرفته و به  کارگروه استانی ارسال شده است که 204 مورد از آن ها در این کارگروه تایید و برای دریافت تسهیلات به سرپرستی بانک های عامل معرفی شده اند.

وی اذعان داشت: از 204 طرح معرفی شده به بانک ها تا کنون فقط 43 طرح موفق به دریافت تسهیلات شده اند و به گفته مدیران عامل بانک ها تعداد 161 مورد در مراحل عقد قرار داد و یا تکمیل پرونده وام هستند.

مقام عالی دولت در استان خراسان شمالی در این جلسه به مدیران عامل همه بانک ها دستور داد تا وضعیت همه طرح های درحال تکمیل پرونده، طرح هایی که به بانک ها معرفی شده اند و هنوز برای تکمیل پرونده خود به بانک ها مراجعه نکرده اند و همچنین طرح هایی که از سوی بانک ها مورد پذیرش نبوده است را مشخص و به کارگروه اعلام کنند تا برای رفع مشکلات آن ها تصمیم گیری شود.

استاندار با بیان اینکه استان خراسان شمالی تا کنون در پرداخت تسهیلات برای رفع موانع تولید نسبت به استان های دیگر از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و درصد پرداخت تسهیلات در آن بیش از یک درصد نسبت به میانگین کشور بیشتر بوده است، اظهار داشت: این میزان پرداختی برای ما راضی کننده نیست و به در تلاشیم تا حد اکثر استفاده را از این فرصت و اعتبارات ملی برای رشد و توسعه اشتغال در خراسان شمالی ببریم.

به گفته مدیرعامل بانک ملی خراسان شمالی که به عنوان دبیر هماهنگی بانک های استان در این جلسه آمار وضعیت تسهیلات سامانه بهین یاب را ارائه داد، از تعداد طرح هایی که تا کنون تسهیلات خود را دریافت نکرده اند، 102 طرح در مرحله عقد قرار داد و تکمیل پرونده اند و 59 مورد نیز هنوز به شعب بانک مراجعه نکرده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.