سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۶

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

ما با موسیقی مخالف نیستیم با گناه و فحشا مخالفیم/موسیقی یکی از هنرهای مظلوم دنیاست

سردار نقدی

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما با موسیقی مخالف نیستیم با گناه و فحشا مخالفیم.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از میزان، سردار محمدرضا نقدی در آیین پایانی جشنواره آواها و سرودهای حماسی بسیج اظهار داشت: انقلاب اسلامی هرگز با موسیقی مخالف نیست، بلکه با گناه و فحشا مخالف است.

وی ادامه داد: موسیقی یکی از هنرهای مظلوم در دنیا است، هنری که مورد تاخت‌وتاز، بازیچه و دستمایه حرکت‌های سیاست‌بازانه قرار می‌گیرد.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: تلاش می‌شود که نشان دهند اسلام با موسیقی مخالف است، در حالی که اسلام موسیقی را تعالی بخشید و هیچ تعارضی با آن نداشته است.

این مسؤول تبیین کرد: امام جمعه مشهد که فردی مؤمن و انقلابی است را متهم می‌کنند که با موسیقی مخالف است، در حالی که برنامه‌های مختلف موسیقی در مشهد برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبیین کرد: ما با موسیقی مخالف نیستیم، با گناه و فحشا مخالفیم و انقلاب اسلامی، موسیقی ایران را تعالی بخشید، به طوری که در ملت‌های دوردست، سرودهای انقلابی ایران را افراد غیرایرانی زمزمه می‌کنند.

سردار نقدی اضافه کرد: آن‌ها که موسیقی را با گناه و فحشا درمی‌آمیزند به موسیقی ظلم می‌کنند، در حالی که می‌توانند از آن برای انتقال معارف، عزت و کرامت انسانی استفاده کنند.

این مسؤول اظهار داشت: موسیقی می‌تواند برای جلوگیری از ظلم ظالمان و ابراز احساسات پاک به‌ کار رود و بر مسؤولان موسیقی ما لازم است که این ابزار را از دست انسان‌های فاسد دربیاورند.

وی همچنین گفت: موسیقی‌ که مقدمه قتل، فحشا و بی‌عفتی می‌شود و هارمونی عربده مستانه ظالمان شده، منفور و موسیقی اصیل و پایبند به ارزش‌ها محبوب است.

سردار نقدی اظهار داشت: سرود و موسیقی‌ که تپش قلب کودکان مظلوم و معصوم را به امواج خروشان در برابر آمریکا و ایادی‌اش تبدیل می‌کند و بر سر ظالمان می‌کوبد، ممدوح است و باید بیشتر به آن پرداخت.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: موسیقی‌ که در خور ملت بزرگ و متمدن ایران است موسیقی است که ایمان را استوار می‌کند و صداقت و راستی و پاکی را رواج می‌دهد.

وی ادامه داد: موسیقی‌ که مبارزان را در میدان مبارزه با دشمنان تهییج می‌کند و روح‌ها را جلا و پاکی می‌بخشد، باید توسط هنرمندان ما مورد توجه قرار گیرد.

سردار نقدی با تجلیل از گروه سرود بچه‌های آباده استان فارس گفت: امسال رهبر معظم انقلاب دو سرود از بسیج را در رسانه ملی مورد تجلیل قرار دادند که یک افتخار بزرگ برای بسیج بود.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قدردانی از کسانی که جشنواره ترنم بیداری را برگزار کردند، خاطرنشان کرد: این حرکت انقلابی باید تداوم داشته باشد و آن را تقویت کنیم تا با گشایش خانه‌های سرود، جریان موسیقی تعالی‌بخش بر جریان شهوت و قدرت پیروز شود.

سردار نقدی گفت: در ماه‌های اخیر تلاش گسترده‌ای صورت گرفت تا این‌گونه القا کنند که انقلاب و جریان انقلابی کشور با موسیقی مخالف است.

وی تصریح کرد: این القائات سناریوهای طراحی‌ شده در ستاد دشمن است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با بیان اینکه سرود و موسیقی جایگاه رفیعی در پیشبرد فرهنگ انقلاب اسلامی داشته و دارند، متذکر شد: پیروزی انقلاب اسلامی با پخش یک موسیقی انقلابی از رسانه‌ها اعلام شد، همان سرود «الله الله» که روز گذشته شنیدم از خواننده آن تجلیل کردید.

وی افزود: رثا و بزرگداشت شهید مطهری نیز در محضر امام خمینی(ره) همراه با موسیقی بود.

سردار نقدی بیان کرد: صداوسیما پخش گسترده‌ای در بخش موسیقی دارد و تمام نهادها و مؤسسات انقلابی در برنامه‌های فرهنگی خود از موسیقی بهره می‌برند.

رئیس پیشین بسیج مستضعفین اظهار کرد: با این‌وجود می‌بینید که مرتب القا می‌کنند که امام‌ جمعه مشهد با موسیقی مخالف است.

وی بیان کرد: مردم هر روز در مشهد شاهد برنامه‌های مختلف هستند که از موسیقی استفاده می‌شود و حتی استفاده از موسیقی در سالن‌های آستان قدس نیز سرود خوانده و موسیقی نواخته می‌شود.

سردار نقدی بیان کرد: دشمن و رسانه‌های تحت تأثیر دشمن می‌خواهند این‌طور وانمود کنند که اسلام، انقلاب و عناصر انقلابی با موسیقی مخالف هستند.

وی با تأکید بر این موضوع که ما با موسیقی مخالف نیستیم، بلکه با فحشا مخالفیم، تشریح کرد: انقلاب اسلامی نه‌ تنها با موسیقی مخالفتی نکرد، بلکه آن را تعالی بخشید، به‌ گونه‌ای که موسیقی منزوی و کمتر شناخته‌ شده کشور امروز در جهان استقبال گسترده‌ای می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه گفت: من خودم در مواردی شاهد بودم غیرایرانیانی که هیچ زبان فارسی بلد نیستند، بعضی سرودهای انقلابی را از اول تا آخر حفظ کرده‌اند و آن را می‌خوانند.

این مقام ارشد در سپاه تصریح کرد: انقلاب اسلامی به موسیقی فاخر عزت بخشید و آن را بین‌المللی کرد.

وی توضیح داد: آن‌هایی به موسیقی ظلم می‌کنند که آن را با فحشا و گناه درمی‌آمیزند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه تأکید کرد: بر هنرمندان است که موسیقی را از دست این جریانات ضد تعالی نجات دهند؛ چراکه موسیقی ابزاری برای انتقال اندیشه، فکر و وسیله‌ای برای انعکاس احساسات و عواطف پاکی است که به فرموده رهبر معظم انقلاب «هنر موسیقی تلفیقی از دانش، هنر و فطرت خدادادی است».

وی افزود: شایسته است این ابزار برای تعالی انسان و تقرب و یاد خدا به کار گرفته شود؛ چراکه این ابزار می‌تواند در راستای کرامت انسان و تقویت روح ایستادگی در مقابل ظالمان و زورگویان باشد.

سردار نقدی یادآور شد: در این صورت این موسیقی نه‌ تنها حرام نیست، بلکه ثواب هم دارد؛ اما اگر این ابزار برای درهم شکستن کرامت و فضیلت انسان به‌ کار گرفته شود و اسبابی برای بردگی نفس و شیطان شود، در این صورت هنر نیست و جنایت است.

وی تصریح کرد: مشکل ما با گناه است نه موسیقی و مشکل آن موسیقی‌ است که زمینه‌ساز فساد، تجاوز و بی‌عفتی شود؛ مشکل آن موسیقی‌ است که مقدمه قتل و تعدی به حقوق دیگران شود.

فرمانده پیشین بسیج ادامه داد: جا دارد که تمام اهالی هنر و موسیقی در مقابل این جریان صف‌آرایی کنند و نگذارند ساحت مقدس هنر به تباهی آلوده شود.

سردار نقدی مطرح کرد: موسیقی که هم‌آهنگ با پای‌کوبی چپاولگران بر سر نعش مظلومان است، منفور و موسیقی که هارمونی با عربده مستانه ظالمان و شیطان‌صفتان بوده، مطرود و موسیقی که فضای بی‌حیایی و بداخلاقی را گسترش می‌دهد، محکوم است.

وی با تأکید بر این مطلب که موسیقی اصیل و پایبند به ارزش‌ها و اصالت‌های هنر ممدوح است، گفت: سرود و موسیقی آرام‌بخشی که هم‌آهنگ با لطافت و محبت لالایی مادرانه است، سرود و موسیقی که پژواک فریاد آزادی‌خواهان در مقابل ستمگران است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه ادامه داد: سرود و موسیقی که صدای تپش قلب کودکان مظلوم و معصوم را زیر بمباران‌های وحشیانه آمریکا و ایادی‌ آن به امواج خروشان تبدیل می‌کند.

سردار نقدی تصریح کرد: سرود و موسیقی که صداقت، درستی و صراحت را رواج می‌دهد، موسیقی هماهنگ با فطرت و برای همیشه ماندگار است و آیا موسیقی ماندگارتر از بانگ اذان که قرن‌ها مانده و خواهد ماند و هر صبح و شام سروده می‌شود، دیده‌اید؟

وی گفت: آن چیزی که برازنده کشوری مانند ایران با پیشینه درخشان فرهنگ و تمدن بشری است، موسیقی فاخر منطبق بر چنین ارزش‌هایی است.

این مقام ارشد سپاه پاسداران تصریح کرد: آن‌ها که ساحت مقدس هنر را به گناه می‌آلایند، هرچند که ممکن است در ایران اسلامی که نظام با این مفاسد مخالف بوده ژست آزادی‌خواهی گیرند و خود را مدافع هنر جلوه دهند، اما آن‌ها همگی می‌دانند این گروه جز ابزاری برای سیاست‌بازان حرفه‌ای نیستند.

سردار نقدی عنوان کرد: این‌ها تنها هنرشان این است که هنر را دستمایه تسلط صاحبان زر و زور کنند و در پیشگاه بشریت برای همیشه شرمنده خواهند بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه بیان کرد: هنرمندان و موسیقیدانان و سرودسرایانی سربلند و عزیز هستند که موسیقی و سرودشان صیقل دهنده روح انسانی و عمق بخشنده ایمان و استوارکننده عزم در پلیدی‌ها باشد.

وی با ابراز خرسندی گفت: این هنر در بسیج ریشه عمیق دارد و بسیاری از پایگاه‌های بسیج از دیرینه، گروه‌های سرود قوی و غنی دارند که یکی از آن‌ها همین گروه «آباده» استان فارس است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: این جشنواره نیز مجدانه به نمادی از این هنر انقلابی تبدیل‌ شده است و امسال شاهد بودیم که دو سرود بسیج از بیانات مقام عظمای ولایت، امام خامنه‌ای عزیز در رسانه ملی تأیید و تقدیر شد که این افتخار بزرگ برای بسیج و نشانه درستی راهی است که آغاز کرده‌اید.

سردار نقدی در پایان خاطرنشان کرد: از تمام متصدیان این جشنواره و کارهای خوبی که ارائه‌ شده، قدردانی می‌کنم و امیدوارم این مسیر تعالی‌بخش در موسیقی کشور غلبه کامل خود را بر حرکت انحرافی و استفاده ابزاری موسیقی برای مطامع و نادرست نشان دهد و مسیر صحیح از هنر موسیقی را به جوامع بشری بیاموزد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.