معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت تدبیر و امید توجه و حساسیت ویژه ای نسبت به کشاورزان دارد و اهتمام ویژه دولت این است که کشاورزان دچار آسیب و خسارت نشوند.

دولت توجه ویژه ای نسبت به کشاورزان دارد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، جلسه ملاقات مجمع نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز(چهارشنبه) برگزار شد.

اسحاق جهانگیری استان قزوین را از مهمترین استان‌های صنعتی کشور برشمرد و گفت: استان قزوین در صنعت کشور نقش محوری دارد و باید برای توسعه صنعت این استان برنامه جامعی تهیه شود.

معاون اول رئیس‌جمهور یکی از تنگناهای پیش روی توسعه استان قزوین را کمبود آب ارزیابی و خاطرنشان کرد: مشکل کمبود آب استان قزوین باید با استفاده از راهکارها و تدابیر مختلف حل شود و باید برای حل مسائل آب شرب قزوین و طرح‌های آبیاری کشاورزی در این استان راهکارهای مناسبی پیدا کنیم.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات استان قزوین در بخش حمل و نقل اظهار داشت: اجرای طرح‌های مربوط به راه و راه‌آهن در استان قزوین از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید این طرح‌ها جزو اولویت‌های استان قرار گیرد.

جهانگیری استان قزوین را از استان‌های پراهمیت کشور در بخش کشاورزی دانست و با تاکید بر ضرورت حل مسائل کشاورزان در این استان، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید توجه و حساسیت ویژه‌ای نسبت به کشاورزان دارد و اهتمام ویژه دولت این است که کشاورزان دچار آسیب و خسارت نشوند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در توجه به زنان و جوانان، گفت: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و باور دولت این است که  باید از ظرفیت‌های زنان در مدیریت کشور استفاده شود.

وی افزود: سالانه حدود 850 هزار تا یک میلیون نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی جویای کار در کشور خواهیم داشت که حداقل نیمی از این جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند و باید برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای آنان چاره‌اندیشی کنیم.

در این جلسه که معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار قزوین گزارشی از وضعیت استان در بخش‌های مختلف ارائه کرد و گفت: در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، واحدهای تولیدی در استان را شناسایی و دسته‌بندی کرده‌ایم و تاکنون به 793 واحد تولیدی تسهیلاتی به ارزش 849 میلیارد تومان پرداخت شده که منجر به اشتغالزایی جدید برای 13300 نفر شده و هدف‌گذاری استان تا پایان سال، اشتغالزایی برای 20 هزار نفر است.

وی افزود: استان قزوین در 8 ماهه نخست سال جاری بیش از 400 میلیون دلار صادرات داشته و انتظار داریم میزان صادرات استان تا پایان سال به 800 میلیون دلار برسد.

استاندار قزوین با اشاره به جذب 451 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان، گفت: در تلاش هستیم برای اجرای طرح‌های مختلف در استان همچون احداث نیروگاه، از سرمایه‌گذاری خارجی استفاده کنیم.

در این نشست رئیس مجمع نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی از اقدامات دولت، گفت: دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای مختلف، اقدامات موثر و بسیار خوبی را در سطح کشور انجام داده و در این مدت خدمات ارزشمندی ارائه کرده است.

سایر نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی مشکلات اصلی استان را مطرح کردند و به بیان دغدغه‌های خود برای حل مشکلات و توسعه استان قزوین پرداختند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.