به نظر شما تیمی که پنج شنبه قهرمان لیگ برتر خواهد شد، شایستگی کامل برای کسب این عنوان را دارد یا شانس و سایر فاکتورها تاثیر بیشتر را در این زمینه ایفا خواهند کرد؟

شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی لیگ برتر!پرسپولیس، سپاهان یا ...؟

لیگ برتر ایران به هفته پایانی خود رسیده و حالا پرسپولیس و سپاهان تنها تیم‌هایی هستند که احتمال قهرمانی را پیش‌ روی خود می‌بینند. از مجموع 9 حالت ممکن برای تعیین تیم قهرمانی 6 حالت حکم به صدرنشینی پرسپولیس می‌دهند و در 3 حالت دیگر، سپاهان جام را بالای سر خواهد برد.

اگر پرسپولیس، بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد، بی‌تفاوت به نتیجه دیدار سپاهان (برد، باخت، مساوی) قهرمان خواهد شد. تساوی پرسپولیس در دو حالت (باخت یا مساوی سپاهان) این تیم را قهرمان خواهد کرد. همچنین در صورت شکست پرسپولیس، تنها یک حالت (باخت سپاهان) این تیم را در جایگاه نخست نگه خواهد داشت.

1875534

اما این تنها احتمالات روی کاغذ است و حتی اگر به ثمر بنشیند، احتمالا طرفداران زیادی از سایر تیم‌ها خواهند بود که شایستگی پرسپولیس را زیر سوال خواهند برد. اشاره به خوش‌شانسی یا حتی اشتباهات داوری، خوشبینانه‌ترین برخورد از سوی این دسته از تماشاگران خواهد بود و سایر ادله منحصربه‌فرد آنها، تبیین مسائلی خواهد بود که تاکنون در فوتبال ایران ثابت نشده است.

البته در حالت دیگر، قهرمانی سپاهان، نیز همین بحث‌ها وجود خواهند داشت و طرفداران پرسپولیس نیز به همه این مسائل از نگاه خود اشاره خواهند کرد. موضوعاتی که هرگز از سوی طرفداران تیم قهرمان مورد توجه قرار نخواهند گرفت و آنها با یک پوزخند از آن خواهند گذشت و به ادامه جشن قهرمانی خواهند پرداخت.

1875026

در این بین شاید تیم سوم و چهارمی هم باشد که تیمش را شایسته قهرمانی بداند. از جمله استقلال که ساپینتو، سرمربی‌اش، هفته گذشته گفت که اگر اشتباهات داوری نبود، تیم او به عنوان قهرمانی می‌رسید. همچنین شاید پاکو خمس معتقد باشد که اگر از ابتدای فصل هدایت تیمش را برعهده داشت، می‌توانست در هفته پایانی در بین مدعیان باشد.

اما شما بگویید که از بین 16 تیم لیگ برتر، کدام یک شایسته قهرمانی در لیگ برتر بوده است؟ برای این دیدگاه خود حتما دلایلی هم دارید که ذکر آنها برای سایر کاربران نیز جالب توجه خواهد بود. نظرات شما بی‌کم و کاست در سریع‌ترین زمان ممکن منتشر خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.