«سیدعمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق، در دیدار با «بلاول بوتو زرداری»، وزیر خارجه پاکستان ضمن خوش‌آمدگویی به وی در سفرش به عراق، بر محوری‌بودن نقش کشورهای بزرگ منطقه از جمله ایران، ترکیه، عربستان، مصر و عراق در کنار پاکستان تاکید کرد.

تأکید حکیم بر نقش محوری ایران، پاکستان، ترکیه، عربستان، مصر و عراق در منطقه

به گزارش قدس آنلاین، در این دیدار که در دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در بغداد برگزار شد، حکیم بر اهمیت تعمیق روابط دوجانبه با توجه به وزنه جمعیتی و تاریخ مشترک و مواضع مشابه در مسائل سرنوشت‌ساز جهان اسلام و مسائل بین‌المللی تأکید کرد.

حکیم همچنین خواستار افزایش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های اقتصادی و نظامی و استفاده از تجارب در این عرصه‌ها شد و گفت که دو کشور با چالش‌های مشابه تغییر نظام سیاسی و رویارویی با تروریسم مواجه شده‌اند.

وی در ادامه بر موضع عراق در تلاش برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها میان قدرت‌های منطقه‌ای و بر محوری‌بودن نقش کشورهای بزرگ منطقه (ایران، ترکیه، عربستان، مصر و عراق) در کنار پاکستان و وزنه اسلامی و نظامی آن تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین بر موضع ثابت عراق در حمایت از مسئله فلسطین تأکید و از وزیر خارجه پاکستان بابت دعوت از وی برای سفر به پاکستان قدردانی کرد و وعده داد که به محض فراهم شدن شرایط مناسب این سفر انجام شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.