۸ تیر

دادستانی فدرال سوئیس علیه دو فرد مهاجم به سفارت ایران در این کشور که قصد پایین کشیدن پرچم جمهوری اسلامی ایران را داشتند، اعلام جرم کرد.

اعلام جرم دادستانی سوئیس علیه دو فرد مهاجم به سفارت ایران

به گزارش قدس آنلاینه، روزنامه بلیک سوئیس گزارش داد که دادستانی فدرال این کشور علیه دو ایرانی به دلیل پایین کشیدن پرچم جمهوری اسلامی در محوطه روبروی سفارت ایران در برن اعلام جرم کرده است.

این مردان ۱۹ و ۴۷ ساله ساکن کانتون واله سوئیس، اول اکتبر با سفر به برن در تظاهرات مرتبط با امور داخلی ایران شرکت داشتند. آن‌ها از نرده‌های سفارت بالا رفتند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را پایین کشیدند.

این افراد اکنون به جریمه نقدی مشروط محکوم و به دلیل نقض نظم اجتماعی و توهین به حریم ملی یک کشور خارجی مجرم شناخته شده‌اند. طبق ماده ۲۹۸ قانون کیفری سوئیس، هر کس «با سوء‌نیت، نشان‌های ملی یک دولت خارجی را که توسط نماینده رسمی آن کشور به اهتزاز درآمده، بردارد، به آن آسیب برساند یا نسبت به آن مرتکب اعمال توهین‌آمیز شود، مجازات می‌شود.»

طبق کیفرخواست، دولت ایران اقدام این دو مرد ساکن واله را «عملی توهین‌آمیز» تلقی کرده است. دفتر دادستانی فدرال سوئیس در این رابطه از دولت برن درخواست مجوز لازم برای رسیدگی کیفری کرده و چراغ سبز گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.