استاندار لرستان با اشاره به اینکه عوامل زیادی از جمله عرضه و تقاضا، انتظارات مردم و نااطمبنانی‌هایی که در بین عموم در خصوص افزایش نرخ قیمت کالاها شکل می‌گیرند در مقوله تورم نقش دارد، گفت: با برنامه‌ریزی که انجام شد رتبه‌ی استان در کاهش تورم چند پله ارتقا پیدا کرده است.

کاهش چند پله‌ای رتبه تورم لرستان

به گزارش قدس آنلاین، فرهاد زیویار شامگاه چهارشنبه در کارگروه کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان هیات اندیشه ورز نخبگانی استان با اشاره به اینکه کنکاش و بررسی‌ها و پیشنهادات نخبگان استان در راستای مهار تورم و افزایش تولید باید شکل عملیاتی به خود بگیرد، عنوان کرد: گزارش ۴۷۱ قلم اساسی در تورم از مهم‌ترین دستورکارهای این جلسه بود.

وی بیان کرد: در جلسه‌ی قبل بررسی نرخ قیمت این اقلام مصوب شده و در این جلسه گزارش جامعی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارائه شد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه عوامل زیادی از جمله عرضه و تقاضا، انتظارات مردم و نااطمینانی‌هایی که در بین عموم در خصوص افزایش نرخ قیمت کالاها شکل می‌گیرند در مقوله تورم نقش دارد، گفت: با برنامه‌ریزی که انجام شد رتبه‌ استان در کاهش تورم چند پله ارتقا پیدا کرده است.

زیویار تأکید کرد: برنامه‌هایی که در استان برای مهار تورم در دست اجرا است، موفقیت آمیز بوده است، اما رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه در بلند مدت مستلزم تداوم روند این برنامه‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری کارگروه‌های تخصصی با موضوع تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: ماحصل نتایج این کارگروه‌های تخصصی در جلسه ی نهایی که ادامه‌ی جلسات مشابه امروز است تصمیمات پایانی را در بر خواهد داشت.

استاندار لرستان به برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت تیم مدیریتی استان با هدف تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: مباحث مطرح شده در جلسات با نخبگان نهایتا باید طبق برنامه‌های تدوین شده توسط تیم مدیریت استان اجرا شوند.

زیویار مقوله‌های صنایع دانش بنیان، راه و آب را از مهمترین برنامه‌های بلند مدت تیم اجرایی استان عنوان کرد و افزود: در این بخش برنامه‌هایی که از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در استان انجام داده موفقیت آمیز بوده است، اما هنوز با افقی که ما در نظر داریم فاصله وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: قطعا تداوم این برنامه‌های بلندمدت در آینده دستاوردهای بهتری را برای استان به همراه خواهد داشت.

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.