معاون وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن اعلام کرد ادامه محدودیت‌های ائتلاف متجاوز بر فرودگاه صنعا در مرحله کاهش تنش کاملاً با صلح در تضاد است و هرگونه صحبت از صلح را به یک سراب تبدیل می‌کند.

یمن: ادامه محدودیت‌های متجاوزان بر فرودگاه صنعا با صلح در تضاد است

به گزارش قدس انلاین به نقل از شبکه المسیره، «حسین العزی» معاون وزیر امور خارجه یمن گفت: فرودگاه‌های غیرنظامی در زمان صلح یا جنگ باز هستند و ادامه محاصره فرودگاه صنعا توسط ائتلاف متجاوز برای جامعه بین المللی شرم آور است.

وی با اشاره به اینکه ائتلاف متجاوز به دنبال محاصره مردم یمن و جلوگیری از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به آنها است، تاکید کرد: این اقدامات موفق به شکستن اراده ملت یمن نخواهد شد.

معاون وزیر امور خارجه یمن در ادامه از جامعه جهانی خواست تا فشار بیشتری بر ائتلاف متجاوز برای رفع محاصره فرودگاه صنعا و گشودن آن به روی پروازهای غیرنظامی وارد کند.

در همین راستا، «عبدالوهاب الدره» وزیر حمل و نقل دولت نجات ملی یمن تاکید کرد: هر زمان که به نتیجه‌ای در راستای گسترش پروازهای فرودگاه صنعا می‌رسیم، طرف مقابل مانع این امر می‌شود.

وزیر حمل و نقل یمن افزود: به دلیل عدم افزایش پروازها، در انجام پروازهای مورد نیاز از مبدا و مقصد فرودگاه صنعا با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

پیشتر نیز «خالد الشریف» مدیر فرودگاه بین‌المللی صنعاء در گفت‌وگو با شبکه المسیره عنوان کرده بود که متجاوزان مانع از رزرو بلیط برای مسافران فرودگاه صنعاء می‌شوند.

وی خواستار مداخله سازمان ملل برای بازگشایی کامل فرودگاه بین‌المللی صنعاء شد و افزود: سازمان ملل از ابتدای جنگ یمن، نقش منفی در قبال ملت یمن داشته است.

الشریف خاطرنشان کرد: هزاران شهروند بیمار نیاز فوری به سفر دارند و اکنون در اردن و برخی دیگر از کشورهای منطقه سرگردان هستند؛ چراکه نتوانسته‌اند بلیت برگشت رزرو کنند.

وی تأکید کرد که سه پرواز در هفته نیازهای شهروند یمنی را برآورده نمی‌کند و یک تراژدی واقعی برای بیمارانی وجود دارد که برای درمان نیاز به سفر دارند.

یمن بیش از هشت سال است که شاهد جنگ مستمر بین نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی یمن و نیروهای ائتلاف است که تبعات آن در ابعاد مختلف منعکس شده و بنا به گزارش سازمان ملل، به بدترین بحران انسانی در جهان تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.