دادستان عمومی و انقلاب قم از وقوع چند فقره کلاهبرداری تلفنی از همراهان بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه آی سی یو تعدادی از بیمارستان ها در استان قم خبر داد.

کلاهبرداری تلفنی از بیماران قمی بستری در آی سی یو

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب با اعلام این خبر بیان داشت: در این کلاهبرداری متهمان با تماس با همراهان بیمار و معرفی خود به عنوان پزشک معالج مبالغ میلیونی را به بهانه سفارش خرید داروهای خاص از هلال احمر دریافت می کردند.

دادستان عمومی و انقلاب قم درخصوص شگرد پلید مجرمان این کلاهبرداری اظهار داشت: متهمان با شناسایی همراهان بیمار و تماس با ایشان، خود را پزشک معالج متخصص معرفی و با صحبت، اغفال و فریب همراه بیمار، آنها را در ازای تأمین سریع دارو به ادامه درمان امیدوار می کردند و با درخواست مبالغ چند ۱۰ میلیونی برای خرید دارویی خاص از هلال احمر علاوه بر کلاهبرداری با احساسات آنان نیز بازی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه اساسا داروی نامبرده جزو داروهای تجویزی بیمار نبوده است گفت: در برخی موارد شکات به خاطر شرایط روحی نامساعدی که داشتند فاقد هوشیاری لازم بوده و مبالغ میلیونی را به حساب او واریز کرده اند و در چند مورد که درخواست مبالغ ۲۵ میلیون تومان و ۳۰ میلیون تومان داشته اند با دقت و پیگیری همراهان بیمار از کادر بیمارستان از وقوع کلاهبرداری جلوگیری شده است.

غریب، تخلیه تلفنی را یکی از شگردهای این کلاهبرداران در استخراج اطلاعات بیماران و کارکنان مراکز درمانی عنوان کرد و گفت: ضروری است شهروندان و کارکنان حوزه درمان و مراکز پزشکی نسبت به این نوع کلاهبرداری آگاهی و هوشیاری لازم را داشته باشند و مسئولان مراکز درمانی نیز هشدارها و آموزش های لازم را در خصوص کلاهبرداری تلفنی به کارکنان خود گوشزد نمایند.

دادستان قم با اعلام اینکه در این نوع کلاهبرداری ها، شماره حساب و شماره تلفن مورد استفاده متعلق به متهم اصلی نیست و اغلب اجاره ای یا سرقتی است خاطرنشان کرد: انجام تحقیقات تخصصی تا کشف و دستگیری متهمان این پرونده در شعبه دوم دادستانی استان ادامه دارد و از شهروندان و کادر درمان تقاضا داریم تا موارد مشکوک و مشابه را به مراجع قضایی و انتظامی گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.